Jak porównywać ceny zabiegów w różnych klinikach?

Szanowny Pacjencie - próbując porównać koszt zabiegów w różnych gabinetach i klinikach nie wystarczy jedynie podanie samej kwoty - warto i należy sprawdzić:

CO dokładnie zawierają porównywane ceny - czy obejmują koszty:
- znieczulenia
- wizyt kontrolnych i np. zdjęcia szwów
- implantów, nici, preparatów używanych np. do wypełniania zmarszczek, itp.


KTO pracuje w danej klinice i wykonuje Państwu zabiegi:
- czy jest to lekarz, jakie ma doświadczenie i praktykę, jakie specjalizacje, dorobek i tytuł naukowy, do jakich towarzystw naukowych należy itd.

JAKIM sprzętem i preparatami dysponuje klinika – sprzęt medyczny najwyższej jakości spełniający surowe kryteria pozwala na osiąganie zupełnie innych efektów niż podobnie nazywane kosmetyczne odpowiedniki. Doświadczenie wykonującego zabieg jest kluczowym czynnikiem decydującym zarówno o skuteczności jak i o bezpieczeństwie terapii. Preparaty renomowanych firm są wielokrotnie droższe i bezpieczniejsze niż niewiadomego pochodzenia odpowiedniki stosowane w gabinetach oferujących super oferty i promocje często poniżej kosztów zakupu wysokiej jakości preparatu.

CO SKŁADA SIĘ NA CENĘ:

1. PERSONEL MEDYCZNY.

Aby można wykonać przeciętny zabieg laserowy potrzebny jest zespół liczący co najmniej 3, a chirurgiczny 6 osób: operator, asysta, instrumentariuszka, anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, pielęgniarka dyżurna oraz recepcjonistka.

2. KOSZTY SPRZĘTOWE I MATERIAŁOWE.

Sprzęt i materiały (np. lasery, sprzęt i leki do znieczulenia, szwy chirurgiczne itp.) muszą być wysokiej jakości, co samo w sobie sprawia, że nie mogą być tanie. Dodatkowo na ich wysoką cenę wpływa fakt, iż zużywają się i starzeją technologicznie, a więc muszą być wymieniane.

3. KOSZTY BUDOWY PROFESJONALNEJ KLINIKI.

Pomieszczenia, w których mogą być wykonywane zabiegi laserowe oraz chirurgiczne muszą spełniać liczne, ściśle określone, specjalne wymagania. Sprawia to, że zarówno ich budowa, jak i eksploatacja jest wysoce kosztowna.


4. KOSZTY ZWIĄZANE ZE SZKOLENIEM ORAZ ZDOBYWANIEM DOŚWIADCZENIA PRZEZ PERSONEL MEDYCZNY.

Nie jest możliwe uprawianie zawodu lekarza bez ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Nieustanne szkolenia, kongresy, sympozja oraz koszty czasopism naukowych i książek są bardzo wysokie. Wpływa to w sposób pośredni na jakość i bezpieczeństwo ale również cenę zabiegu/operacji.
Ponadto warto bardzo dokładnie sprawdzić czy zabieg wykonywany jest w renomowanej klinice posiadającej doświadczenie i stosującej odpowiednią politykę jakości i szkolenia personelu, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa i prawidłowego efektu – rodzi jednak określone koszty wyższe niż np. w gabinecie kosmetycznym o znikomym doświadczeniu.
Niezwykle istotna jest także polityka kliniki związana z powtórnymi zabiegami, korektami wynikającymi z ewentualnych możliwych powikłań oraz ustalenie, czy jeśli dojdzie do powtórnego zabiegu, to będzie to płatność częściowa, całkowita, czy też zostanie on zrealizowany bezpłatnie w ramach pierwotnego zabiegu.
 
Zabiegi z użyciem sprzętu laserowego są niezwykle trudne do porównania cenowego - rodzaj i jakość użytego znieczulenia, sprzęt dodatkowy używany do zabiegu (systemy chłodzenia skóry, filtry wirusologiczne itp.) oraz doświadczenie, wiedza i ilość personelu pracującego przy danym zabiegu ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo, skuteczność, komfort i efekt końcowy. Jednak ma to również znaczny wpływ na koszt zabiegu.


Pamiętajmy, iż w większości zabiegów laserowych np. Fraxel lub Zaffiro – cena wynika z zużycia głowicy (powierzchni skóry poddanej zabiegowi i ilości/mocy zużytych impulsów). Oznacza to, że dany zabieg można zrobić teoretycznie za 100 i za 2000 zł. Kierując się wyłącznie ceną można wydać np. 800 zł za zabieg laserem Fraxel re:Store na twarz i nie mieć efektu. Zabieg wykonany prawidłowo daje spektakularne rezultaty. Renomowane kliniki starając się być odpowiedzialnym za swoją pracę, podają cenę w zarysie. Na konsultacji ustalana jest realna cena zabiegu w oparciu o rodzaj i charakter Państwa problemów. Gabinety „idące” na ilość – podają minimalną cenę, za którą są w stanie zrobić zabieg niezależnie od rodzaju problemu - najczęściej w niewystarczająco skuteczny sposób, przez nieodpowiednio wykwalifikowany personel będący „na prowizji”, nie zaś firmujący swoim własnym nazwiskiem i renomą klinikę w której pracuje.

W przypadku klinik Esteticmed.pl podane na stronie ceny obejmują całościowy koszt zabiegów wykonywanych przez wykwalifikowany personel. Cena ta zawiera zarówno  znieczulenie, wizyty kontrolne, jak i zakup wszystkich materiałów związanych z zabiegiem (nici, opatrunki, implanty, preparaty).

Dajemy Państwu gwarancję bezkompromisowej dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania zabiegów oraz profesjonalizm i wysoką jakość zabiegów.

Jesteś tutaj: Home O KLINICE ESTETICMED Z czego wynika CENA?