dr n. med. Marcin Bieńkowski

Esteticmed.pl Bydgoszcz-Częstochowa

Doktor nauk medycznych Marcin Bieńkowski, specjalista chirurg. Twórca i założyciel Kliniki Esteticmed.pl w Bydgoszczy oraz współzałożyciel Kliniki Esteticmed.pl w Częstochowie. Wspólnie z dr Iloną Wnuk-Bieńkowską zarządza i kieruje pracą personelu medycznego Klinik Esteticmed.pl.

Kariera zawodowa:
1993r - 1998r - studia na Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Lekarski
1999r - 2000r - młodszy asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej X Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy
2000r - 2002r - rezydentura z chirurgii ogólnej w I Oddziale Chirurgicznym PSZOZ w Inowrocławiu
2002r - 2007r - rezydentura i specjalizacja z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgicznym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr E. Warmińskiego w Bydgoszczy
2005r - 2007r przewód doktorski pod kierunkiem dr hab.n.med. Eugenii Gospodarek, prof. UMK Kierownika Katedry i Zakładu Mikrobiologii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
11.04.2007r - Obrona pracy doktorskiej pt: "Epidemiologia zakażeń ran operacyjnych u pacjentów po cholecystektomii laparoskopowej"
20.10.2007r - Uppsala Szwecja - Międzynarodowy kurs Estetic Master Class dla trenerów Restylane.
18.04.2008r - Poznań - tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej
2003r - 2010r - z-ca dyrektora ds. lecznictwa - Prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej w Bydgoszczy.
wrzesień 2008 - PARYŻ, EuroMediCom - Specjalizacja Anti-Aging.

Od 2001 roku zajmuje się medycyną estetyczną. Od 2003 do 2006 roku prowadził gabinet medycyny estetycznej i anti-aging w Centrum Medycznym Bieńkowski - Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej w Bydgoszczy. W kwietniu 2006 roku dr Marcin Bieńkowski utworzył odrębną klinikę Esteticmed.pl® zajmującą się medycyną estetyczną i anti-aging, dermatochirurgią oraz laseroterapią.

Doktor Marcin Bieńkowski jest autorem/współautorem prac naukowych i artykułów ogłoszonych drukiem. Kilka razy w roku uczestniczy w konferencjach, kongresach i kursach w kraju i zagranicą, pogłębiając doświadczenia zarówno w dziedzinie medycyny estetycznej, jak i chirurgii.


Jest członkiem organizacji medycznych: Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Antyi Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim (PSME), Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego (PTCh), Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), Światowego Towarzystwa Medycyny Anti Aging (WOSAAM).


Zdobyte doświadczenia kliniczne dr Marcin Bieńkowski wymienia i pogłębia w klinikach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na świecie, m.in. w brazylijskiej klinice doktora Romulo Mene' w Rio de Janeiro, w Akademikliniken – największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Europie – Profesora Per Heden'a w Sztokholmie, w klinice dr Javiera Beuta oraz na kursach Masterclass firmy QMED® w Uppsala w Szwecji. Dr n. med. Marcin Bieńkowski od 2007 roku jest międzynarodowym trenerem Restylane® MasterClass® szwedzkiej firmy QMED® – światowego pioniera i lidera na rynku medycyny estetycznej. Prowadzi również szkolenia dla firmy Alergan. W styczniu 2008 roku dr Marcin Bieńkowski brał udział w pierwszym w Polsce zabiegu nieinwazyjnego powiększania piersi z użyciem preparatu nowego kwasu hialuronowego w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Wiesława Bieńkowskiego w Bydgoszczy. 

 

 

Estheticon.pl

dr n. med. Marcin Bieńkowski ESTETICMED.PL jest ekspertem zabiegu Laserowe usuwanie blizn i Usuwanie znamion, brodawek, włókniaków i zmian skórnych na portalu Estheticon.pl.

 

 

 

Konferencje / wykłady:

 

 

Certyfikaty:

Jesteś tutaj: Home O klinice Zespół ekspertów dr n. med. Marcin Bieńkowski