Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczekZmarszczki to efekt upływu czasu oraz działania wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Zmarszczki to wgłębienia powstałe w skórze z powodu zmian zachodzących w jej "rusztowaniu", utworzonym przez włókna kolagenowe i elastynowe. Występowanie niektórych zmarszczek jest w pewnym stopniu zależne od nas, na inne z kolei nie mamy wpływu - możemy kierować swoim stylem życia, nie mamy jednak wpływu na genetykę.

Wprawdzie nie ma sposobu by zatrzymać czas, ale są metody by opóźnić zmiany, jakie pozostawia on na twarzy. Każdy dbająca o siebie osoba chce wyglądać oraz czuć się młodo i pięknie. Ludzkość od wieków poszukuje cudownego eliksiru chroniącego przed starością. Stosunkowo niedawno jednak powstała nowa specjalizacja medycyny - anti-ageing, która zajmuje się kompleksowo procesem starzenia. Proces ten jest w dużej mierze zapisany w naszych genach. Jednak duży wpływ na jego przebieg ma tryb życia, jaki prowadzimy - intensywne opalanie, częste chudnięcie i ponowne przybieranie na wadze, stresująca praca, palenie papierosów, brak snu i odpoczynku, na pewno nie służą skórze. Bardzo dużo zależy od tego jaką cerą obdarzyła nas natura. Sucha, wrażliwa lub alergiczna skóra ma słabą warstwę ochronną (lipidową), dlatego jest cieńsza i łatwiej traci wodę. Wtedy zmarszczki pojawiają się znacznie szybciej.

Po 25 roku życia...

W tym wieku widoczne są już pierwsze symptomy upływającego czasu. Takie jak kurze łapki, zmarszczki posłoneczne. Najważniejsze jest to, by te pierwsze zmarszczki nie tylko stały się mniej widoczne, ale żeby się bardziej nie pogłębiały. Właśnie w takim celu wykonujemy zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych, które powodują wytworzenie młodych komórek skóry i naskórka oraz syntezę białka. Obok laserów frakcyjnych stosuje się również terapie wykorzystujące RF – Accent XL, Pelleve, Venus Legacy, podczerwień- Zaffiro. Umożliwiają one obkurczenie kolagenu, a co za tym idzie – lifting i ujędrnienie skóry. Dodatkowo stosowane są zabiegi mezoterapii kwasem hialuronowym oraz osocze bogatopłytkowe, które przywracąją skórze elastyczność, jędrność i młodszy wygląd

Skończone 35 lat...

Między 30. a 40. rokiem życia pojawiają się głębsze zmarszczki, np. pionowe linie między brwiami oraz na czole. Dużo bardziej zarysowane są bruzdy nosowo- wargowe, zaczynają opadać kąciki ust, to wszystko daje twarzy starszy i zmęczony wygląd. W tym przypadku nie wystarczą już tylko same zabiegi mesoliftu, zalecane jest połączenie ich z laserami frakcyjnymi oraz zabiegami poprawiającymi jędrność oraz gęstość skóry (RF- Accent PRIME, Pelleve, Venus Legacy, ). W celu poprawy wolumetrii twarzy oraz redukcji zmarszczek, świetne efekty daje własny przeszczep tłuszczu (Lipofilling), zawarte w nim komórki macierzyste, zapewniają odbudowę objętości, regenerację i biorewitalizację otaczających tkanek. Unikniemy w ten sposób pogłębiania się zmarszczek, zostaną one wyraźnie spłycone a skóra zregenerowana.

Skończone 45 lat...

Między 40. a 50. rokiem życia zaczyna obniżać się poziom estrogenów - żeńskich hormonów płciowych. Wpływa to m.in. na zanikanie włókien kolagenu i elastyny w skórze. Staje się ona sucha i wiotka, pogłębiają się zmarszczki, tworzą się głębokie fałdy na skórze. Ważne jest zastosowanie terapii łączonych, które będą z podwojoną siłą, regenerowały skórę oraz naprawiały zaistniałe uszkodzenia. Jedną z lepszych metod liftingu skóry bez skalpera jest zabieg Ultraformer III, innowacyjność tej techniki polega na inicjacji naturalnych procesów naprawczych w skórze, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ultraformer III niezywkle precyzyjnie modeluje kontury twarzy, likwiduje wszelkiego rodzaju zwiotczenia i fałdy skórne. Do złagodzenia objawów starzenia poleca się również zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego, przeszczep własnej tkanki tłuszczowej (Lipofilling), osocze bogatopłytkowe PRP. Nową kategorię zabiegu w ofercie małoinwazyjnych procedur medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej stanowią nici Spring Thread jest to połączenie mechanicznego podciągnięcia opadającej, wiotkiej skóry.

Znanych jest wiele sposobów mających na celu usuwanie zmarszczek lub ich redukcję. Należą do nich m. in. wszelkiego rodzaju peelingi, fillery, mezoterapia, mezoterapia bezigłowa, fotoodmładzanie, laseroterapia. Wykonujemy je w naszej Klinikach Medycyny Estetycznej, Laseroterapii i Dermatochirurgii Esteticmed.pl w Częstochowie i Bydgoszczy.

Zmarszczki dzielimy na dynamiczne i statyczne.

Dynamiczne to zmarszczki mimiczne, zaś statyczne to te, które pogłębiają się z czasem i są widoczne na twarzy, bez względu na mimikę. Przyczyną tych zmarszczek jest naturalny proces starzenia się skóry, zanik włókien kolagenowych, ale również czynniki genetyczne i związane z trybem życia.
Z kolei ze względu na przyczyny powstawania, zmarszczki możemy podzielić ogólnie na cztery grupy:

  • zmarszczki mimiczne (wynikające z ruchów mięśni, mimiki twarzy)
  • zmarszczki posłoneczne (spowodowane szkodliwym działaniem promieni słonecznych)
  • zmarszczki senne (wynikające z ułożenia skóry podczas snu)
  • zmarszczki grawitacyjne ( spowodowane naturalnym procesem starzenia się skóry)

Przyczyny powstawania zmarszczek:

Główną przyczyną powstawania zmarszczek jest starzenie się organizmu, któremu towarzyszy spadek poziomu hormonów w organizmie. Hormon wzrostu HGH, testosteron, DHEA oraz melatonina są intensywnie produkowane tylko do 20. roku życia, potem ich ilość w organizmie zaczyna spadać. Hormony te wpływają na sprawność fizyczną, na sprawne funkcjonowanie układu immunologicznego i na regenerację komórek. Na skutek zmian w poziomie hormonów gorzej zaczyna funkcjonować większość organów, w tym skóra.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na proces starzenia się skóry są wolne rodniki. Są to cząsteczki związków np. tlenowych (wolne rodniki tlenowe) znajdujące się w całym ciele. Pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, nikotyna czy niezdrowe pożywienie, wolne rodniki uaktywniają się. Poprzez łączenie się z innymi substancjami chemicznymi (takimi jak np. włókna kolagenowe), wolne rodniki powodują uszkodzenie jądra komórki i pogorszenie jej jakości. Organizm broni się przed tym poprzez układ enzymów anty-oksydacyjnych (zwanych anty-oksydantami), ale począwszy od 20. roku życia jego zdolności obronne maleją, a skóra nie potrafi bronić się sama.

Proces starzenia się skóry jest związany z postępującym wiekiem. Chociaż nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, decydujące o tempie starzenia skóry, to jednak możemy w pewnym stopniu wpływać na czynniki zewnętrzne i zapobiegać pogłębianiu się oznak starości, jakimi są zmarszczki.

Gładka skóra bez zmarszczek - o tym marzy każdy z nas.

Zabiegi odmładzające, rewitalizujące, ujędrniające:

Jesteś tutaj: Home WSKAZANIA Usuwanie zmarszczek