Cosmelan® - opis zabiegu, wskazania, zasady działaniaKONIEC PROBLEMÓW Z PRZEBARWIENIAMI I PIEGAMI !!!

Laboratorium Mesoestetic® dzięki wieloletniej współpracy ze specjalistami medycyny estetycznej i dermatologii m.in. doktorem Eduardo Kruligiem z Argentyny posiada ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia produktów o działaniu depigmentacyjnym (AMELAN). Trzy tysiące przypadków zastosowania Amelanu® dało bardzo dobre rezultaty.

Laboratorium Mesoestetic® wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparat nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan®. ZABIEG jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.

Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).

  • Cosmelan® jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku.
  • Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
  • Cosmelan®nie zawiera substancje o działaniu keratolitycznym.
  • Bardzo skuteczny w procesie usuwania przebarwień typu melasma.
  • Bardzo bezpieczny.
  • Może być wykonywany o każdej porze roku.
  • Cosmelan®jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

 

 

Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu składa się z 2 etapów:

  • W gabinecie lekarskim personel medyczny oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up'u.
  • Po zabiegu pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 8 godzin. Czas trzymania maski jest ustalany przez lekarza w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem COSMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza.

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8- 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.

Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Po aplikacji maski Cosmelan 1 w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem Cosmelan 2 w warunkach domowych według wskazówek otrzymanych od lekarza. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne ustalane indywidualnie po zabiegu.

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu z użyciem Cosmelanu oraz u osób z bardzo wrażliwą cerą może pojawić się silne zaczerwienienie. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może również pojawić się uczucie napięcia i pieczenia.

Nowoczesna kuracja Cosmelan® daje pacjentowi możliwość pełnej kontroli intensywności powyższych objawów poprzez odpowiednie modulowanie nakładania kremu Cosmelan 2.

Wszystkie niezbędne informacje pacjent uzyskuje od lekarza podczas konsultacji i zabiegu.

 

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Cosmelan® i Dermamelan® Cosmelan® - opis zabiegu, wskazania, zasady działania