Ginekologia estetyczna to zabiegi związane z korekcją warg sromowych - Esteticmed.pl

Ginekologia estetyczna

 

Ginekologia estetyczna jest zupełnie nową dziedziną ginekologii, opierającą się na innowacyjnym podejściu do utraconej lub niewystarczającej funkcji i estetyki narządów płciowych kobiety. Celem terapii jest zarówno fizis jak i psyche naszych pacjentek.

Narządy intymne kobiety, tak jak każdy inny organ, starzeją się, zmieniając swój wygląd i właściwości biologiczne. Zmiany, do których dochodzi wraz z wiekiem, często nasilane są w związku z przebytymi ciążami i porodami oraz innymi zabiegami chirurgicznymi. Szczególnie istotnym czynnikiem jest spadek poziomu estrogenu, towarzyszący menopauzie, prowadzący do atrofii - zaniku podściółki tłuszczowej i zmian budowy i wyglądu narządów płciowych. Prowadzi to do zmniejszenia satysfakcji, komfortu i doznań seksualnych, a tym samym obniżenia jakości życia.

Zmiany te rodzą wzrastające zapotrzebowanie na zabiegi przywracające pożądany wygląd i/lub funkcję stref intymnych w sytuacjach, gdy jest to powodem wstydu, stresu, zaburza poczucie własnej wartości i przeszkadza w osiąganiu satysfakcji oraz jakości życia seksualnego.

Nowa grupa zabiegów wprowadzanych do oferty klinik Esteticmed.pl skierowana jest do szerokiej grupy pacjentek bez względu na wiek, światopogląd, styl życia czy wykształcenie. Nie istnieje również jedna definicja piękna - każda z pacjentek ma indywidualne spojrzenie i ocenę tego co jej odpowiada i czego potrzebuje.

Panel zabiegów ginekologii estetycznej składa się z procedur tzw. chirurgii intymnej oraz zabiegów minimalnie inwazyjnych, wykorzystujących zdobycze najnowszej techniki i farmakologii.

Chirurgia intymna - najczęstszymi zabiegami są:

•  plastyka warg sromowych mniejszych i większych, których przerost może być uwarunkowany genetycznie i/lub przebytymi porodami (dolegliwości takie zaburzają osiąganie satysfakcji seksualnej przez pacjentkę, a niejednokrotnie są przyczyną bólu i dyskomfortu towarzyszącego codziennym czynnościom, np. jeździe na rowerze i niskiej samooceny)

•  vaginoplastyka - operacyjna korekcja pochwy - usuwanie zmian, do których dochodzi wskutek przebytych porodów, urazów etc.

Ginekologia estetyczna to również grupa zabiegów wykorzystujących najnowocześniejszy specjalistyczny sprzęt, komórki macierzyste i przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej oraz preparaty pozwalające w sposób minimalnie inwazyjny przywrócić właściwą funkcję i wygląd stref intymnych, dzięki realnemu odmłodzeniu i nawilżeniu tkanek.

Do tego celu wykorzystujemy specjalistyczny laser CO2 DEKA® - MonaLisa Touch®, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologi Estetycznej oraz unikalny system Pelleve® - zabieg roku 2012 wg Cosmopolitan®, a także preparaty farmakologiczne.

W tej grupie zabiegów wymienić można m.in.:

•  laserową plastykę warg sromowych

•  rewitalizację i obkurczanie warg sromowych (laser, przeszczepy tkanki tłuszczowej, mezoterapia)

•  rewitalizację i obkurczanie pochwy

•  nawilżanie i wypełnianie warg sromowych

•  wybielanie skóry warg sromowych i okolicy odbytu

Zabiegi wykonywane są przez doświadczony interdyscyplinarny zespół lekarzy specjalistów, gwarantujący bezpieczeństwo, skuteczność i pełen profesjonalizm terapii. Więcej:  Klinika Esteticmed.pl Bydgoszcz i Częstochowa - Mona Lisa Touch

 

 

 

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Ginekologia estetyczna Ginekologia Estetyczna