Czym jest lifting wolumetryczny?

Nowe możliwości odmładzania i modelowania twarzy czyli... WOLUMETRYCZNY LIFTING I KOREKCJA OBJĘTOŚCI TKANEK MIĘKKICH TWARZY

Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu zarysu twarzy.

Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych obszarach, w których następuje zmniejszenie ilości m.in. tkanki tłuszczowej.

Większość stosowanych wypełniaczy umożliwia skuteczne usuwanie zmarszczek i drobnych linii, lecz produkty te nie pozwalają na poprawę i przywrócenie utraconej objętości odpowiednich regionów twarzy.

W tym zakresie preferuje się zatem stosowanie takich preparatów, które ulegają rozkładowi biologicznemu, są bezpieczne i pozwalają uniknąć wystąpienia skutków ubocznych.

Najnowsze techniki wypełniania zmarszczek przy użyciu własnego tłuszczu (lipofilling), w sposób "ekologiczny" powiększają objętość skóry, lecz wymagają wykonania zabiegu chirurgicznego. A to wiąże się z dużym kosztem oraz wyłączeniem pacjenta z normalnego życia na okres rekonwalescencji.

Światowy rynek preparatów do wypełnień wzbogacił się kilka lat temu o nowe produkty "zwiększające objętość tkanek", możliwe do stosowania w przypadku wskazań do wypełniania własną tkanką tłuszczową. Produktami tymi są, dostępne również od niedawna w Polsce:

RESTYLANE SubQ® produkcji szwedzkiej firmy Q-med®

VOLUMA Corneal® produkcji francuskiego Laboratoire CORNEAL® developpement.

Są to doskonałe produkty oparte na kwasie hialuronowym. Dzięki nowej technologii usieciowania powstał żel na bazie kwasu hialuronowego o jednorodnej konsystencji. Charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników.

Jak wygląda zabieg?

Jest to zabieg stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny w rękach doświadczonego lekarza.

Zabieg gwarantuje spektakularny natychmiastowy efekt.

Preparat jest wstrzykiwany za pomocą specjalnej tępo zakończonej igły wprowadzanej przez nacięcie skóry w obrębie owłosionej skóry głowy. Nacięcie ma długość około 1,5 mm i jest niewidoczne 24h po zabiegu. Iniekcje mogą być również wykonywane tradycyjną igłą głęboko ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach, takich jak żuchwa lub podbródek, muszą sięgać kości. W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie ?rozpierania? w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

Komu jest polecany zabieg VOLUMA Corneal®/ RESTYLANE SubQ® ?

Zabieg można wykonywać u pacjentów z następującymi wskazaniami:

  • uwydatnienie kości policzkowych,
  • modelowanie policzków,
  • wypełnienie zagłębień w okolicach skroni,
  • modelowanie podbródka.

 

Preparaty VOLUMA Corneal® / RESTYLANE SubQ® mogą być stosowane łącznie z innymi formami kwasu hialuronowego, a także wraz z innymi technikami, np. toksyną botulinową. O tym, jakie techniki łączone zastosować, decyduje lekarz na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

 

 

 

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Lifting wolumetryczny Czym jest lifting wolumetryczny?