Med Contour Medical

Med Contour Medical


Med Contour Medical - potęga ultradźwiękowej kawitacji w walce z miejscową otyłością i cellulitem.
Odchudzanie na miarę XXI wieku- bez bólu i wysiłku!


Czym jest Med Contour Medical?
Med Contour Medical jest pierwszym skutecznym systemem służącym do bezbolesnej likwidacji lokalnej otyłości i leczenia cellulitu. Likwiduje lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej opornej na odchudzanie. Pozwala w szybki i nieinwazyjny sposób wymodelować sylwetkę i pozbyć się niechcianego cellulitu. Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które nakładają się i potęgują w tkance tłuszczowej, wywołując zjawisko kawitacji rozbijające  i upłynniające komórki tłuszczowe.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu  Med Contour Medical?
Zabieg powoduje natychmiastowy, wyraźny efekt redukcji cellulitu. Wpływa także na zmniejszenie lokalnej otyłości, a także poprawia wygląd skóry. Efekty są często widoczne już po pierwszej sesji i narastają wraz z każdym następnym zabiegiem.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Med Contour Medical niszczy komórki tłuszczowe, zatem efekt zabiegu jest stały. Komórki tłuszczowe na obszarze zabiegu nie odtwarzają się, przez co nie występuje efekt” jojo”, jak przy różnego rodzaju dietach odchudzających. Należy jednak pamiętać, że niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej  prowadzić mogą do dalszego odkładania się tkanki tłuszczowej równomiernie w różnych okolicach ciała. Utrzymujące się z kolei zaburzenia krążeniowe w połączeniu z niezdrowym trybem życia skutkują nawrotem cellulitu. Dlatego poza prowadzeniem zdrowego trybu życia zalecane są zabiegi podtrzymujące, co wynika z charakteru leczonej przypadłości.   

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?
U większości pacjentów efekt redukcji cellulitu oraz zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. W zależności od leczonej powierzchni dla uzyskania najlepszych efektów najlepiej przeprowadzić serię zabiegów za pomocą Med Contour Medical. Ich ilość zależy od oceny kondycji i wielkości zmienionej powierzchni. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia.

Jak działa Med Contour Medical?
Specjalna, opatentowana głowica Med Contour Medical ma dwa nachylone emitery ultradźwięków i system zasysający, zapewniający odpowiednie ułożenie skóry na emiterach. Na powierzchni skóry natężenie ultradźwięków jest stosunkowo niskie, natomiast w tkance tłuszczowej, będącej celem naszego zabiegu, fale się spotykają i nakładają, a ich natężenie rośnie czterokrotnie. Inne urządzenia wykorzystujące fale ultradźwiękowe ogniskują je w bardzo niewielkim obszarze, przez co efekty ich działania są niezadawalające. Innowacyjna technologia wzmacniania nieogniskowanych fal ultradźwiękowych zastosowana w Med Contour Medical sprawia iż  obszar ich przecinania ma dużą powierzchnię, co przekłada się na szybkość i wysoką skuteczność tej metody. Objawem zewnętrznym terapii jest zaczerwienienie i przejściowy wzrost temperatury powierzchni skóry do 42 – 44C. Delikatny efekt zaczerwienienia skóry znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia zabiegu. Rozbity i upłynniony podczas sesji tłuszcz jest przemieszczany drogami limfatycznymi, co wspomaga się drenażem limfatycznym, stanowiącym końcową fazę każdego zabiegu. Usuwanie tłuszczu z organizmu następuje przez naturalne procesy metaboliczne, które można przyspieszyć zwiększając ilość przyjmowanych płynów i aktywność fizyczną.

Jak wygląda zabieg?
W klinice Esteticmed.pl zabieg przeprowadza wyspecjalizowany personel zawsze po konsultacji i pod kontrolą lekarza specjalisty. Skóra w obszarze poddanym zabiegowi Med Contour Medical  jest zasysana przez specjalną głowicę tworząc fałd na który emitowane są  fale ultradźwiękowe, działające na tkankę podskórną ( tłuszczową ). Zapewnia to bezpieczeństwo dla struktur leżących poniżej ( narządów, naczyń, nerwów ) i brak jakichkolwiek dolegliwości podczas zabiegu. Fale emitowane przez Med Contour Medical delikatnie podgrzewają skórę do temperatury 42 - 44 C. Drugą fazą zabiegu jest drenaż limfatyczny, który przyspiesza usunięcie upłynnionego tłuszczu.

Jak długo trwa zabieg Med Contour Medical?
Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 40 do 180 minut.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?
Podczas zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Zabieg Med Contour Medical jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym, nie wymaga znieczulenia. Ma charakter relaksujący, zdarza się, ze pacjent zasypia podczas zabiegu.

Jak postępować po zabiegu?
Med Contour Medical wspomagający odchudzanie to tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra przez około godzinę po zabiegu może być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana, ale już kilkadziesiąt minut po zabiegu nie ma przeciwwskazań ku kąpieli i ekspozycji słonecznej bez groźby powstania fotoprzebarwień.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?
Osiągnięcie pełnego efektu wymodelowania ciała wymaga zastosowania dodatkowych zabiegów wspomagających procedurę Med Contour Medical. Specjalny program uwzględnia zwykle kurację z wykorzystaniem  głębokiej podczerwieni – Zaffiro, która poprawi jędrność skóry okolicy kolan, ud, ramion, pośladków czy brzucha oraz pola radiowego- Accent XL, które dodatkowo powoduje wzmożony drenaż płynu obrzękowego tkanki tłuszczowej.
Po każdym zabiegu zalecany jest drenaż limfatyczny, który wspomaga wydalanie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?
Zabieg odchudzająco-modelujący sylwetkę nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Delikatne zaczerwienie skóry, wywołane zabiegiem, znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia procedury.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Med Contour Medical są: ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, elektroniczne i metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne.

Czy zabieg Med Contour Medical jest propozycją dla Ciebie?
Zabieg Med Contour Medical przeznaczony jest dla osób zmagających się z cellulitem oraz miejscową otyłością. Serię zabiegów można stosować dla przywrócenia smukłej sylwetki np. po ciąży oraz wspomagająco przy odchudzaniu. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi.

Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu i przeciwwskazaniach do jego stosowania.
Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi oraz amerykańskim certyfikatem FDA i europejskim CE.

 

 

  

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym CENNIKIEM.

 

              Przed rozpoczęciem terapii                                                     Po 4 zabiegach

                 Przed rozpoczęciem terapii                                                           Po 4 zabiegach

             Przed rozpoczęciem terapii                                                         Po 4 zabiegach

         Przed rozpoczęciem terapii                                                          Po 4 zabiegach brzuch + boki

                Przed rozpoczęciem terapii                                                          Po 4 zabiegach

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Med Contour Medical