Osocze bogatopłytkowe PRP - biorewitalizacja komórkami macierzystymi

 

Stosowana w klinikach Esteticmed.pl terapia stymulacji i regeneracji komórek skóry z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego jest nowatorską lecz doskonale już zbadaną i udokumentowaną metodą. Znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek, odmładzaniu i przebudowie wiotkiej skóry oraz naprawie jej uszkodzeń takich jak blizny czy rozstępy.

Jej skuteczność kliniczna sprawdzona została w praktyce przez licznych specjalistów medycyny regeneracyjnej i estetycznej zarówno w kraju jak i na świecie.

Jak to działa?

Osocze PRP uzyskiwane jest ze świeżej krwi własnej pacjenta pobieranej w klinice bezpośrednio przed zabiegiem. Komórki macierzyste zawarte w osoczu bogatopłytkowym stanowią populację komórek o bardzo dużym potencjale biologicznym i zdolności różnicowania się w kierunku różnych tkanek (tzw. komórki pluripotencjalne, komórki pnia – ang. stem cells) Za ich sprawą dochodzi do wzrostu dynamiki podziałów komórkowych, tworzeniu nowego białka i poprawie ukrwienia tkanki – wszystkie te procesy są kluczowe w terapii anti-ageing.

Komórki macierzyste są zdolne do naprawy uszkodzeń tkankowych i odbudowy zmniejszającej się z wiekiem aktywności biologicznej tkanki, a tym samym do jej głębokiego i trwałego odmłodzenia. Terapia PRP opiera się na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach medycyny regeneracyjnej.

W czym tkwi tajemnica potencjału PRP?

PRP zawiera substancje nazywane czynnikami wzrostu (GF – Growth Factors), odpowiedzialne za stymulację i inicjację procesów tworzenia nowych komórek i białka.

Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w PRP:

Transformujący czynnik wzrostu-beta TGF-b: wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami

Płytkowy czynnik wzrostu PDGF: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie

Naskórkowy czynnik wzrostu EGF: stymuluje wzrost i różnicowanie komórek – przyspiesza gojenie ran

Czynnik wzrostu fibroblastów FGF: stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek

specjalistycznych

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Terapia PRP przeznaczona jest dla najbardziej świadomych i wymagających pacjentów rozumiejących istotę biorewitalizacji i przywiązujących wagę do naturalności, zarówno terapii, jak i efektów jej przeprowadzenia. Zmiana wyglądu skóry po zabiegu wynika bowiem z prawdziwego odmłodzenia i poprawy jej funkcjonowania (lepsze ukrwienie i większa produkcja białka) - jest zatem w 100% naturalna (biokompatybilna).

Zabieg nie wywołuje odczynów czy alergii, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych sztucznych substancji.

Czy terapia PRP jest bezpieczna ?

Zabieg z użyciem koncentratu płytek własnej krwi jest materiałem autologicznym (naszym własnym), co zapewnia bezpieczeństwo i niweluje ryzyko działań ubocznych.

Wskazania:

·    wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu

·    wiotkość skóry, zmarszczki, fałdy (twarz, szyja, dekolt, dłonie, etc)

·    blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy

·    fotouszkodzenia (ścieńczenie, utrata sprężystości skóry)

·    starzenie się skóry całego ciała

·    rany, zabiegi naruszające ciągłość naskórka i skóry

·    medycyna regeneracyjna (leczenie licznych chorób zwyrodnieniowych,

     urazów, zmian pourazowych)

Efekty:

·    biorewitalizacja, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry

·    poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry

·    wzrost ilości własnego białka (kolagenu, elastyny) w skórze

·    poprawa ukrwienia skóry

·    wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry

·    przyspieszenie procesów gojenia po różnych zabiegach

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg składa się z trzech stadiów. W pierwszym etapie w sterylnych warunkach do specjalnych probówek pobierana jest niewielka ilość (10-60 ml) krwi pacjenta, którą następnie poddaje się wirowaniu (II etap – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego). W tym procesie następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza, zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie (III etap) poddaje się aktywacji i aplikuje w skórę poprzez iniekcję, z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo z użyciem mikrokaniuli wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Zabieg daje bardzo spektakularne i wymierne efekty w zakresie regeneracji i rewitalizacji skóry, pobudzenia wzrostu włosów i ich wzmocnienia, zmiękczenia, poprawy kolorytu oraz konsystencji blizn. Metoda ta jest całkowicie naturalna i biokompatybilna z biologicznymi interakcjami zachodzącymi w tkankach pacjenta, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii, odczynu zapalnego, czy innych reakcji immunologicznych.

Czas trwania zabiegu to 20-60 minut w zależności od ilości preparatu osocza i okolicy zabiegowej.

 

Schemat terapii

Zabieg może być powtarzany w zależności od charakteru i nasilenia problemu, wieku oraz oczekiwań pacjenta. Program może składać się z 3 lub 4 zabiegów powtarzanych z częstotliwością co 21-30 dni. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta.

Jakich efektów możemy oczekiwać po zabiegu?

Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu. Postępujące sukcesywnie procesy produkcji nowego kolagenu zauważalnie poprawiają elastyczność skóry, jej koloryt i tekstura regenerują się do naturalnej postaci. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci. Efekty zabiegu postępują stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Skóra już po 1-2 tyg. jest bardziej napięta i wygładzona. Zanikają przebarwienia.

Przeciwwskazania

·    choroby nowotworowe

·    immunosupresja

·    ciąża, laktacja

·    przewlekłe choroby wątroby, nerek i płuc w stadium niewydolności

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym CENNIKIEM.

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Osocze bogatopłytkowe PRP