Ulthera™

Ulthera™ - bezpieczny lifting bez skalpela w Esteticmed.pl


Uprzejmie informujemy, że Klinika Esteticmed.pl jako jedna z kilku klinik w Polsce, otrzymała prestiżowe wyróżnienie i rekomendację w zakresie terapii systemem Ulthera.

 

Czym jest zabieg Ulthera™?

Jeszcze do niedawna uważano, że interwencja chirurgiczna jest jedyną skuteczną metodą liftingu twarzy. Obecnie można ją zastąpić zabiegiem Ulthera™, nieinwazyjną metodą liftingu tkanek miękkich twarzy, podbródka, a także innych partii ciała. Innowacyjność tej techniki polega na inicjacji naturalnych procesów naprawczych w skórze, pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Wykorzystanie ultrasonografii (USG) umożliwia lekarzowi wykonującemu zabieg przestrzennie spojrzeć na tkankę poddawaną terapii i precyzyjnie skierować energię fal ultradźwiękowych na wybrane miejsca i odpowiednia głębokość skóry. Dzięki tej metodzie uzyskujemy efekt liftingu chirurgicznego bez potrzeby choćby minimalnej ingerencji w tkanki. 

 

 

 

 

 

Jakie rezultaty osiągamy dzięki zastosowaniu Ulthera™?

Ulthera™ jest innowacyjnym zabiegiem mającym na celu w sposób niezwykle precyzyjny wymodelować kontury twarzy i jednocześnie przeciwdziałać siłom grawitacji. Następstwem zabiegu będzie likwidacja wszelkiego rodzaju zwiotczeń i fałdów skórnych. Ulthera™jest zabiegiem, który opiera się na działaniu silnie skoncentrowanych fraksyjnych sekwencji impulsów falami ultradźwiękowymi prowokującymi skórę do regeneracji oraz odbudowy jej białkowego rusztowania, a tym samym poprawy struktury 3D skóry. Zmiany w obrazie 3D skóry zachodzą dokładnie w miejscu istnienia problemu, co skutkuje ogólną poprawą sprężystości, gęstości i napięcia skóry. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie wymodelować takie partie jak czoło co wiąże się również z korektą opadających powiek, policzki, podbródek i w rezultacie odmłodzić skórę twarzy poprzez zmianę jej proporcji. Efekty zabiegu są porównywalne z tymi, jakie możemy osiągnąć w wyniku liftingu chirurgicznego.          przed rozpoczęciem terapii                                              po I sesji

System Ulthera™ - zasada działania

Technologia Ulthera™ stosowana w Esteticmed.pl pozwala na pełne obrazowanie struktury skóry i tkanki podskórnej dzięki monitorowi USG i dostarczeniu energii fali ultradźwiękowej w sposób precyzyjny, uzyskując efekt liftingu oraz wzrostu napięcia skóry. System wizualizacji tkanek sprawia, że lekarz kontroluje oddziaływanie fal ultradźwiękowych na głębokie warstwy skóry i powięzi, powodując powstanie precyzyjnych ognisk koagulacji tkanki w wybranym punkcie skupienia fal.

Tkanki leżące powyżej ogniskowej pozostają nietknięte – dzięki czemu wygląd skóry i naskórka jest niezmieniony po zabiegu. W głębokich warstwach skóry powstałe dzięki miejscowemu zdeponowaniu energii punkty koagulacji termalnej pobudzają fibroblasty oraz wymuszają proces reparacji i naturalną produkcję nowego kolagenu. 

Wielopoziomowe zabiegi dają lepsze wyniki. Precyzję liftingu umożliwia pełna kontrola poprzez obrazowanie USG tkanek. 

Ulthera II-giej generacji jaką oferuje Klinika Esteticmed.pl daje możliwość zastosowania terapii ultradźwiękami na trzech różnych głębokościach skóry. Zróżnicowane głowice pozwalają na dostarczenie energii przy zastosowaniu różnych częstotliwości i różnych głębokości, w zależności od specyfiki obszaru zabiegowego. Nowa głowica 1,5 mm umożliwia pracę w płytszych warstwach skóry dzięki czemu likwiduje zmarszczki oraz napina skórę w delikatnych partiach, jak okolice oczu włącznie z korektą kształtu powiek. 

Po raz pierwszy w historii możliwy jest tak precyzyjny i nieinwazyjny zabieg liftingu tkanek miękkich z kontrolą obrazu i działaniem w 3D.

Linie dyskretnych punktów termicznej koagulacji tworzą spójną matrycę w docelowej płaszczyźnie na odpowiedniej głębokości skóry.

 

Technologia zapewnia poprawę napięcia tkanek, stopniowe podniesienie (lifting) skóry oraz jej ujędrnienie.

Jak przebiega zabieg?

Na początku konieczne jest diagnoza struktury tkanki podskórnej. Pozwala ona wyznaczyć lekarzowi głębokość, na której będzie wykonywany zabieg. W drugiej fazie procedury medycznej specjalista do wybranych uprzednio obszarów tkanki kieruje strumień ultradźwięków powodujących obkurczenie skóry. W zależności od oczekiwanych rezultatów stosuje się różne głowice urządzenia z odpowiednio dobraną częstotliwością fal. 

Mechanizm działania


1. Dostarczenie energii inicjuje naturalny proces gojenia
2. Fibroblasty tworzą nowy kolagen w okresie po zabiegu
3. Zdrowsze, zorganizowane włókna kolagenowe skutkują redukcją zwiotczenia skóry
4. Lepiej napięta skóra powoduje lifting tkanki i odmładza wygląd

 


    
Jak długo trwa zabieg Ulthera™?

W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, każda sesja z użyciem urządzenia Ulthera™  trwa od 20 do 90 minut.


Jak wygląda schemat terapii Ulthera™?

Dla uzyskania zadowalającego efektu odmłodzenia skóry wystarczy jeden zabieg. W zależności od stanu skóry poddawanej zabiegowi i celowi, jaki się chce osiągnąć, lekarz działa wektorowo na powięź (w celu wzrostu jej napięcia i liftingu) lub płytsze warstwy tkanek (w celu ujędrnienia - remodelingu). Precyzja, z jaką pracuje lekarz stosując system Ulthera®, jest wyjątkowa.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo po zabiegu. Proces ten trwa to od 3 do 6 miesięcy, gdyż tyle czasu zajmuje produkcja i dojrzewanie nowego kolagenu.  Efekt utrzymuje się przez minimum 24 miesiące, a według najnowszych badań nawet do 5 lat- jest to uwarunkowane indywidualnymi cechami pacjenta, jego nawykami oraz właściwościami skóry. Zabieg może być powtarzany.         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Ulthera™ wiąże się z niewielkim i krótkotrwałym dyskomfortem w czasie trwania sekwencji impulsów przez kilka sekund. Aby go zminimalizować pacjent może na pół godziny przed zabiegiem zażyć środek przeciwbólowy typu paracetamol (nie należy zażywać środków o działaniu przeciwzapalnym). Możliwe jest także znieczulenie w klinice Esteticmed.pl (iniekcja domięśniowa przed zabiegiem).

Dla kogo rekomendowany jest zabieg Ulthera™?

Zabieg Ulthera™ przeznaczony jest dla osób oczekujących ujędrnienia skóry i wymodelowania kształtu twarzy. Zalecany jest dla pacjentów mających problemy z:

• obniżonymi brwiami
• nadmiarem skóry górnej powieki 
• opadającymi powiekami
• wiotkością policzków
• głębokimi fałdami nosowo-wargowymi
• opadającymi kącikami ust
• wiotkim podbródkiem

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu Ulthera™? 

• choroby skóry (także trądzik)
• otwarte rany lub inne zmiany chorobowe obszarów skóry poddawanych zabiegowi
• zaburzenia krzepliwości krwi
• wszczepione implanty metalowe i bioabsorbowalne lub rozrusznik serca
• ciąża
• choroby nowotworowe
• ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca, kolagenozy)

Jak postępować po zabiegu?

Nie ma żadnych ograniczeń, do których trzeba się stosować po zabiegu. Po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków.

Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu

Wprowadzenie urządzenia do użytku poprzedzono licznymi badaniami klinicznymi przeprowadzonymi w renomowanych ośrodkach: University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Harvard Medical School, Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. Badaniu poddano ponad 1000 pacjentów na całym świecie. Wykazało ono znakomity profil bezpieczeństwa i znaczące, powtarzalne rezultaty. Badania kliniczne nie pokazały żadnych odległych w czasie powikłań nerwowo naczyniowych.
Dowodem bezpieczeństwa stosowania klinicznego systemu Ulthera™ jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”. Procedura „de novo” wskazuje, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia. Ulthera™ otrzymała także European Certificate of Conformance (CE) w 2008 roku oraz certyfikat Health Canada w 2009 roku.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Decydując się na zabieg Ulthera™ warto uwzględnić w terapii zabiegi nawilżające skórę –np. Hydrobalans®  czy Intraceuticals®. W przypadku osób z oznakami fotostarzenia - przebarwieniami, pogrubiałym naskórkiem i drobnymi zmarszczkami – rekomenduje się resurfacing laserem frakcyjnym.

W celu redukcji wszelkich podrażnień po zabiegu oraz optymalizacji efektów odmłodzenia i liftingu skóry po zabiegu zapewniamy możliwość wykonania 15 minutowej sesji fotomodulacji medycznej LED TriWings Expert. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Wspomaga procesy gojenia i regeneracji komórkek skóry oraz poprawia komfort skóry.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Jedynym skutkiem ubocznym zabiegu jest niewielki i trwający najwyżej do dwóch godzin rumień. Rzadko występuje u pacjentów niewielki obrzęk, który ustępuje do dwóch dni.
Przez 1-2 tygodnie po zabiegu może występować zjawisko nadwrażliwości skóry na dotyk lub niewielkie siniaczki w obszarze poddanym terapii.

Cena zabiegu Ulthera zależy ściśle od ilości wykonanych linii Ultherapy, co wiąże się z określonym efektem klinicznym. Niedochowanie tego warunku - czyli odpowiedniej gęstości linii - może zniweczyć efekty tego spektakularnego zabiegu.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym CENNIKIEM.


Zaufaj ekspertom klinik Esteticmed.pl i cofnij czas bezpiecznie. Efekty Ultherapy® są wysoce zależne od doświadczenia lekarza. Esteticmed.pl jest polską kliniką rekomendowaną przez Ulthera® Inc. USA na 2014 rok.

Stosowany w naszych klinikach System Ulthera II generacji pracujący na 3 głębokościach skóry to nowe rozwiązania technologiczne:

  • zupełnie nowe protokoły zabiegowe 
  • nowe przetworniki,
  • zwiększona liczba linii/okolicę zabiegową
  • przede wszystkim nowa trzecia głębokość zabiegu 1,5 mm.
     

Zapewnia to jeszcze bardziej spektakularne efekty oraz umożliwia prowadzenie zabiegu w nowych obszarach jak usta, fałdy nosowo wargowe, czy cała okolica oka.

Nowością jest łączenie Ultherapy z komórkami macierzystymi w czasie jednej sesji - o szczegóły zapytaj lekarza w klinikach Esteticmed.pl.

 

 

 

 

 

    przed rozpoczęciem terapii                      3 miesiące po terapii                               6 miesięcy po terapii

           przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

           przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

         przed rozpoczęciem terapii                                                  po I sesji

 

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Ulthera™