Laser Mosaic eCO2Czym jest laser Mosaic eCO2™?

Laser Mosaic eCO2™ - nowoczesny, zaawansowany technologicznie frakcyjny system laserowy - firmy LUTRONIC ® służący do ablacyjnej trwałej, głębokiej odnowy i regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu.

Esteticmed.pl jako pierwsza klinika w Polsce od stycznia 2009 stosuje eCO2 – obecnie jest to już II generacja tego lasera. Wypracowaliśmy już własne, autorskie schematy procedur oraz ulepszenia w zakresie znieczulenia, osłony skóry w trakcie i gojenia skóry po zabiegu. Pozwoliło to skrócić rekonwalescencję o 30-40% oraz uczynić zabieg jeszcze bardziej komfortowym.

Laser Mosaic eCO2™ generuje długość fali - 10600nm. Dzięki bardzo silnemu i precyzyjnemu działaniu pozwala zwalczać głębokie zmarszczki i najbardziej zaawansowane objawy starzenia się skóry. W rękach doświadczonego lekarza stanowi bezprecedensowe narzędzie do bezpiecznej walki z najtrudniejszymi objawami fotostarzenia skóry, rozstępami i bliznami.

Laser Mosaic eCO2™ pozwala dotrzeć do najgłębiej położonych warstw skóry natychmiast usuwając zaprogramowaną część starych komórek, w sposób zapewniający idealne warunki do powstawania komórek młodych i zdrowych i jednocześnie stymulując syntezę nowego kolagenu. Jednoczesnym i natychmiastowym efektem działania lasera jest obkurczenie skóry.   

Laser Mosaic eCO2™ zapewnia perfekcyjną harmonię między najnowocześniejszą technologią laserów frakcyjnych i głębokim medycznym efektem resurfacingu (peelingu) stosowanym od lat w medycynie. Dzięki temu stosując laser Mosaic eCO2™ unikamy powikłań towarzyszących stosowanym dawniej głębokim peelingom i laserom starszej generacji takich jak: infekcje, blizny, przebarwienia czy długotrwałą (wielotygodniową) rekonwalescencję.
 

Mechanizm działania lasera Mosaic eCO2™:

Laser Mosaic eCO2™ emituje wiązkę światła bardzo silnie pochłanianego przez uwodnione - żywe tkanki. W tym mechanizmie dochodzi do efektu kontrolowanej i natychmiastowej wymiany skóry starej i zmęczonej na nową i zdrową.

Dochodzi do wymiany zaprogramowanego przez lekarza odsetka komórek - tym samym możliwe jest ujednolicenie kolorytu skóry, jej rozświetlenie i totalne odmłodzenie. Mosaic eCO2™ zapewnia bardzo precyzyjne efekty bez objawów ubocznych takich jak krwawienie z punktów leczonych laserem dzięki zaawansowanej technologii precyzyjnej koagulacji otworków wycinanych w naskórku i skórze nawet na głębokość 2,5mm!

Technologia frakcyjna - podobnie jak w przypadku laserów PIXEL™ i FRAXEL re:store DUAL™ oraz Micro Plazmy dostępnych w ofercie Klinik Esteticmed.pl, zapewnia bardzo szybkie gojenie skóry po zabiegu. Dzieje się tak dlatego, iż wiązki lasera wystrzeliwane z różną - programowalną gęstością nawet do 300/1cm2 - aplikowane są bardzo precyzyjnie - tak, iż pomiędzy uszkodzeniami pozostają "mostki" zdrowej nietkniętej skóry, z których odradzają się nowe komórki - dochodzi do bardzo szybkiego gojenia i syntezy nowego kolagenu (remodeling). Laser ten po raz pierwszy łączy w sobie przeciwstawne dotychczas cechy - efektów osiąganych jak w bardzo silnych agresywnych zabiegach przy bardzo krótkim czasie gojenia, najwyższym komforcie i bezpieczeństwie pacjenta.

 

Laser Mosaic eCO2™ stosowany jest w leczeniu:

• BLIZN
- potrądzikowych
- pourazowych
- pooparzeniowych
- pooperacyjnych
• WIOTKOŚCI SKÓRY
• ZMARSZCZEK
• ROZSTĘPÓW
• ROZSZERZONYCH PORÓW
• PRZEBARWIEŃ (MELASMY)
• FOTOUSZKODZEŃ I FOTOSTARZENIA
• BRODAWEK, WŁÓKNIAKÓW


Przeciwskazania:

• Ciąża i okres karmienia piersią
• Skłonność do powstawania blizn przerostowych - keloidów
• Stosowanie retinoidów w ciągu ostatnich 6 miesięcy
• Aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu
• Aktywna opryszczka
• Aktywna choroba nowotworowa
• Ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
• Świeża opalenizna
• Stosowanie leków immunosupresyjnych


Możliwe objawy występujące po zabiegu:

• Obrzęk
• Rumień
• Efekt opalonej skóry

 

 

Zalety terapii laserem Mosaic eCO2™:

• REKONWALESCENCJA (czas gojenia) po zabiegu laserem Mosaic eCO2™ wynosi od 3 - 6 dni, co stanowi przełom w zabiegach z użyciem lasera eCO2.
• Ryzyko efektów ubocznych - przebarwień jest takie samo jak w znacznie mniej inwazyjnych i skutecznych zabiegach.
• Zaawansowana technologia frakcjonowania impulsów lasera zapewnia bardzo dużą szybkość pracy (krótki czas zabiegu) oraz niski - akceptowalny poziom dolegliwości.
• Najwyższa skuteczność i trwałość efektów wśród dostępnych na świecie systemów laserowych.


Planowanie zabiegów (schemat kuracji):

Typowa procedura, w zależności od wskazań i efektów składa się z 2-3 spotkań w odstępach 3-4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmian lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy zabiegami.


Przebieg i postępowanie po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu przez godzinę lub dwie pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres 2-3 dni występuje przemijający lekki rumień i obrzęk (1-2 dni). Może pojawić się również niewielkie zbrązowienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku - kilkunastu dni, związane jest to z procesem usuwania uszkodzonych laserem starych tkanek. Często występuje powierzchowne złuszczanie naskórka, trwające max. do 7 dni po zabiegu, jest to efekt procesu jego odnowy.

Przez 24 godziny po zabiegu należy stosować maść z antybiotykiem i przemywać skórę wyłącznie zaleconym w gabinecie preparatem (NIE WODĄ!). Od 2 doby pacjent stosuje preparaty przyspieszające regenerację naskórka (np. Cicalfate, Cicabio lub Neocica) oraz wodę termalną. W tym czasie należy zaprzestać stosowania kosmetyków funkcjonalnych. Nie należy wymuszać efektu złuszczania skóry (peeling, pocieranie naskórka), proces ten powinien odbywać się naturalnie.

Po 2 dniach od zabiegu można myć skórę i nakładać na nią makijaż, unikając drażnienia skóry w obszarze objętym zabiegiem. Niezbędnym elementem prawidłowej i bezpiecznej terapii jest ochrona przed słońcem. Należy regularnie stosować kremy z wysokim filtrem przez co najmniej 30 dni po zabiegu. Efekty są bardzo spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu. Pełen rezultat zabiegu osiągamy w ciągu 2-3 miesięcy, po zakończonej terapii. Przez 5-7 dni należy unikać alkoholu, sauny, gorących kąpieli.

 

 

 

Poniższe efekty uzyskano stosując terapie łączone różnymi laserami fraksyjnymi:

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym CENNIKIEM.

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Zabiegi laserowe Laser Mosaic eCO2 Laser Mosaic eCO2