Skip to main content
7 najlepszych zabiegów na modelowanie sylwetki

7 najlepszych zabiegów na modelowanie sylwetki

Opis dla: 7 najlepszych zabiegów na modelowanie sylwetki

Nadmiar tkanki tłuszczowej to bardzo częsty problem. Czasem mimo diety i aktywności fizycznej tłuszczyk na niektórych fragmentach ciała jest szczególnie odporny. Wtedy z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Ich zadaniem jest modelowanie sylwetki, a także wyszczuplanie i ujędrnianie ciała. Zabiegi na modelowanie ciała to także skuteczne remedium na cellulit.  Nowoczesne kliniki proponują modelowanie ciała z pomocą małoinwazyjnych i w pełni bezpiecznych procedur, po których okres rekonwalescencji to zaledwie kilka dni. Do wyszczuplenia ciała nie potrzeba więc skalpela i pozostawania przez długie tygodnie w szpitalu. Jakie są najlepsze sposoby na modelowanie sylwetki?

Na czym polega modelowanie sylwetki?

Modelowanie sylwetki jest procesem wieloetapowym. Wymaga działania na wielu frontach. Podstawa to regularne ćwiczenia i odpowiednio zbilansowane posiłki, a także codzienna pielęgnacja skóry, aby mogła pozostać elastyczna i jędrna. Takie zabiegi nie zawsze jednak przynoszą wymarzone rezultaty. Tkanka tłuszczowa w niektórych miejscach jest bowiem szczególnie odporna na redukcje. Mimo wielu starań ciężko pozbyć się dodatkowych centymetrów z bioder czy boczków. Nadprogramowe kilogramy ciężko może być też zrzucić z piersi czy pupy. Kiedy ćwiczenia, dieta i wcieranie kremów nie przynoszą rezultatów pora na profesjonalne modelowanie sylwetki. W klinice Bieńkowscy nie brakuje skutecznych zabiegów na wyszczuplenie ciała. Poddać można się zarówno małoinwazyjnym metodą, jak i bardziej zaawansowanym zabiegom typu liposukcja.

Modelowanie sylwetki HIFU HIFU

Jednym z najnowszych zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną do modelowania i wyszczuplania sylwetki, a wykonywanych w częstochowskiej i bydgoskiej klinice Bieńkowscy jest HIFU HIFU. Pozwala on zniwelować wiotkość skóry twarzy i ciała oraz opadanie tkanek miękkich w okolicach pośladków, piersi, ud, ramion i rozpiętki. Co więcej, zabieg to także remedium na nadprogramowe kilogramy. Redukuje tkankę tłuszczową, przez co wyszczupla obszary ciała poddawane zabiegowy. Proces ujędrniania i odnawiania skóry trwa od 60 do 120 minut, po tym okresie widoczne są efekty modelowania sylwetki HIFU HIFU. Wskazania do zabiegu to:

 • odmładzanie
 • redukcja zmarszczek
 • lifting
 • poprawa napięcia skóry
 • ujędrnienie skóry
 • likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej
 • likwidacja tzw. „podwójnego podbródka”
 • uniesienie opadającej powieki górnej
 • zmniejszenie cellulitu
 • modelowanie sylwetki – wszystkie metody – od nieinwazyjnych po liposukcję.

Modelowanie sylwetki HIFU scizer

HIFU pozwala pozbyć się nawet największych depozytów tkanki tłuszczowej i najbardziej odpornego cellulitu. Zabieg polega na kontrolowanym i szybkim niszczeniu komórek tłuszczowych. Zapewnia naturalne efekty wyszczuplenia i wymodelowania ciała. Terapie stosuje się w okolicach brzucha, boczków, bryczesów, pośladków, ud i ramion.

Zabiegi na miejscową otyłość, cellulit i wiotkość skóry

Bieńkowscy Clinic do zredukowania miejscowej otyłości, cellulitu i wiotkości skóry wykorzystuje nowoczesne mikrofale Coolwaces. Docierają one do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób redukują ją. Zabieg ma działanie wyszczuplające, wygładzające, ujędrniające. Komfortowa i bezpieczna dla pacjenta procedura przynosić trwałe rezultaty. Po mikrofale Coolwaces warto sięgnąć, kiedy ma się problemy tkanką tłuszczową na brzuchu, plecach, pośladkach, udach, kolanach, ramionach. Jako wskazania do zabiegu wymienia się:

 • Redukcje cellulitu,
 • wyszczuplanie i wymodelowanie sylwetki, przy jednoczesnym ujędrnieniu skóry,
 • Wygładzenie nierówności skóry i tkanki podskórnej, które powstały w wyniku innych zabiegów np. liposukcji.

Radiofrekwencja na wyszczuplenie sylwetki

Do modelowania sylwetki wykorzystuje się również systemy radiofrekwencji. Polegają one na skutecznych i bezbolesnych zabiegach ujędrniania skóry, terapii rozstępów, foto uszkodzeń i likwidacji nadmiaru cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zabiegi radiofrekwencji przeprowadzane w klinice Bieńkowscy (czyli radiofrekwencja z ultradźwiękami Accent Prime, radiofrekwencja z polem magnetycznym oraz radiofrekwencja podskórna attiva) na jednoczesną likwidację nadprogramowych kilogramów i ujędrnienie skóry. Zabieg z wykorzystaniem radiofrekwencji są krótsze, mniej bolesne, skuteczniejsze, przez co wymagają zmniejszonej ilości sesji zabiegowych.

Modelowanie sylwetki z med contour Medical

Med Contour Medical to bezbolesny I mało inwazyjny zabieg likwidujący lokalną otyłość i leczący cellulit. Pomaga w pozbyciu się odpornej na odchudzanie tkanki tłuszczowej na brzuchu czy boczkach. Przeprowadzany jest z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Bieńkowscy Clinic na zabieg zaprasza wszystkie panie borykające się z problemem miejscowej otyłości, cellulitem i chcące się przygotować do zabiegu liposukcji.

LPG Endermologie Lipomassage na szczupłe ciało

Celem zabiegu jest wyeliminowanie nierówności skóry, jej wygładzenie, rozbicie komórek tłuszczowych, zmniejszenie pomarańczowej skórki. Specjaliści polecają go przed i po zabiegu liposukcji i plastyki. Pomoże on wygładzić blizny i przyspieszyć wchłanianie się obrzęków oraz siniaków. Procedura pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, co ujędrnia skórę, poprawia jej strukturę, modeluje sylwetkę i odchudza.

liposukcja infradźwiękowa na skuteczne odchudzanie

Liposukcje wykonuje się w celu redukcji objętości tkanki tłuszczowej wymodelowania sylwetki i nadania wybranym okolicą anatomicznym pożądanych proporcji. Zabieg polega na odessaniu tkanki tłuszczowej w ilości ustalonej przez lekarza i z problematycznych obszarów ciała. Liposukcje można przeprowadzić przy otyłości miejscowej. Wymarzone efekty pacjentka może osiągnąć po zastosowaniu serii zabiegów. Warto podkreślić, że efekty modelowania sylwetki są trwałe. Usunięta tkanka nie regeneruje się w obszarze odsysania i nie odkłada się. Liposukcja może być zastosowana w obszarze tułowia, brzucha, talii, bioder, pośladków, bryczesów, ud i łydek, okolic kolan i stawu skokowego, ramion, podbródka, wzgórka łonowego. Wykonuje się ją również u mężczyzn przy przeroście sutka – lipomastii oraz ginekomastii.

Wyszczuplenie sylwetki z liposukcją laserowĄ

Modelowanie sylwetki gwarantuję również liposukcja laserowa Cellulaze. Pomaga ona nie tylko w redukcji kilogramów, ale i w zaawansowanej terapii cellulitu we wszystkich jego postaciach i stadiach. Efekty tego zabiegu widoczna są od razu, ale na końcowe rezultaty trzeba poczekać 3 miesiące. Okres utrzymywania się efektów zależy od samej pacjentki. Musi ona pamiętać o diecie, zabiegach podtrzymujących, aktywności fizyczne oraz stosowaniu antyoksydantów.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-