Skip to main content

Bez cellulitu, bez zbędnego tłuszczu! HIFU – ultradźwięki w służbie piękna

Opis dla: Bez cellulitu, bez zbędnego tłuszczu! HIFU – ultradźwięki w s…

Cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud, brzucha, pośladków czy ramion to problemy, z którymi starają się walczyć kobiety na całym świecie. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom całej rzeszy pacjentek i oferuje coraz nowocześniejsze technologie i zabiegi, które pomagają te problemy rozwiązać. Jedną z metod walki z cellulitem i większymi depozytami tkanki tłuszczowej jest zabieg z użyciem ultradźwięków. HIFU działa na głębokości 13 mm, na obszarze 46 x 46 mm, a jego ogromnym atutem jest innowacyjny skaner emitujący w głąb tkanki podskórnej wiązkę ultradźwięków. HIFU to również system chłodzenia, który zapewnia bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Skuteczność zabiegu HIFU

Co wyróżnia zabieg HIFU spośród innych metod walki z niechcianą tkanką tłuszczową czy pomarańczową skórką? To metoda nieinwazyjna, jednorazowa, pozwalająca pozbyć się znacznych nadmiarów tłuszczu w problematycznych miejscach. Zabiegi przy pomocy ultradźwięków można śmiało wykonywać przez cały rok, nie wiążą się z koniecznością przejścia przez długi okres rekonwalescencji, są bezpieczne i co najważniejsze, przynoszą oczekiwane efekty. Wystarczy jeden zabieg, aby cieszyć się smuklejszą sylwetką bez cellulitu. Również czas zabiegu został skrócony o połowę, dzięki możliwości zastosowania dwóch głowic równocześnie. Zabieg można również łączyć z innymi terapiami, w celu dodatkowego ujędrnienia skóry i poprawy jej kondycji. Warto jednak zaznaczyć, że najlepsze efekty zabieg przynosi u osób, które prowadzą zdrowy tryb życia i mogą pochwalić się dość dobrym napięciem skóry.

HIFU i efekty terapii

Pierwsze efekty terapii widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, ale na właściwy rezultat trzeba chwilę poczekać. Leczenie miejscowej otyłości i zwalczanie cellulitu przy pomocy ultradźwięków najlepsze efekty przynosi po około 3 miesiącach, ponieważ mniej więcej tyle czasu skóra potrzebuje na przebudowę. 95% komórek zostaje wchłoniętych po 18 tygodniach, a tkanka tłuszczowa zmniejsza się wtedy o około 2,5 cm. HIFU pozwala zmniejszyć paniom rozmiar, wymodelować sylwetkę, ujędrnić ciało. Jak wspomniano, do terapii nie trzeba przygotowywać się w żaden specjalny sposób, nie wymaga ona również okresu rekonwalescencji. Metoda pozwala na bezoperacyjne usuwanie niechcianego tłuszczu z miejsc wyjątkowo opornych na działanie diety czy ćwiczeń gimnastycznych. Terapia umożliwia zniszczenie komórek tłuszczowych, nie naruszając okolicznych tkanek.

Jest ona także sposobem na oporny cellulit, którego nie udało się usunąć innymi metodami. HIFU to nie tylko trwałe usunięcie tłuszczu, lecz także poprawa napięcia skóry.

Przebieg zabiegu HIFU

W zależności od miejsca, w którym zostaje wykonany zabieg, oraz ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej, procedura trwa od 10 do 60 minut. Polega na przyłożeniu do wybranego miejsca skanera, który emituje wiązkę ultradźwiękową, niszczącą komórki tłuszczowe na głębokości 9 lub 13 mm. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówienia przebiegu zabiegu. Kuracji nie wykonuje się u kobiet w ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są przepukliny, blizny i rany w obszarze zabiegowym, a także grubość warstwy tłuszczowej mniejszej niż 1 cm. Z zabiegu należy zrezygnować u osób z aktywną chorobą nowotworową.

Nowatorski system chłodzenie zapewnia pacjentowi komfort i bezpieczeństwo, jednak u osób z większą wrażliwością możliwe jest zastosowanie dodatkowego znieczulenia miejscowego.

Zabieg HIFU jest dla Ciebie, jeśli bezskutecznie walczysz z nadmiarem tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach lub zmagasz się z opornym cellulitem. Ultradźwięki i nowoczesny system HIFU pomogą wymodelować Twoją sylwetkę i zmniejszą rozmiar. Nie wahaj się, zadzwoń i umów się na konsultację z naszym specjalistą. Szczegóły znajdziesz na stronie https://bienkowscyclinic.pl.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-