Skip to main content

Blefaroplastyka, czyli jak czarować młodym spojrzeniem przez długi czas

Opis dla: Blefaroplastyka, czyli jak czarować młodym spojrzeniem przez długi …

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego, gdy stają się źródłem naszych kompleksów, pragniemy jak najszybciej naprawić istniejący defekt.

Najlepszym sposobem, szczególnie w trudniejszych przypadkach, będzie zabieg blefaroplastyki. Dowiedz się, na czym polega i czy jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie!

Na czym polega blefaroplastyka?

blefaroplastyka to inna nazwa plastyki powiek. Można wykonać ją zarówno na powiek górnych, jak i dolnych, zależnie od potrzeb pacjenta. Dzięki temu zabiegowi można znacznie odmłodzić spojrzenie i dodać mu urody. Do wskazań do wykonania tego zabiegu możemy zaliczyć:

 • ciężkość i opadanie powiek;
 • ograniczenie pola widzenia w wyniku nachodzenia na oczy fałdów skórnych;
 • niewydolność dźwigacza powieki górnej;
 • zaburzenia widzenia związane z opadaniem górnej powieki;
 • asymetria oczu;
 • ogólny nieestetyczny wygląd okolic oczu.

blefaroplastyka jest zabiegiem z zakresu chirurgii estetycznej, dlatego możliwe do osiągnięcia efekty są naprawdę spektakularne. Dzięki temu zabiegowi można poczuć się znacznie młodziej i atrakcyjniej.

blefaroplastyka powiek górnych i dolnych – sposoby przeprowadzania zabiegu

Sam zabieg blefaroplastyki jest zabiegiem chirurgicznym , dlatego nie należy do grupy procedur małoinwazyjnych. Jednak jeśli jest ona przeprowadzona przez wykwalifikowanego chirurga, najczęściej nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń – bardzo ważna jest tu wcześniejsza, wykluczająca przeciwwskazania konsultacja. blefaroplastyka powiek górnych rozpoczyna się od nacięcia w górnym fałdzie dolnej powieki w miejscu jej naturalnego załamania. Po wycięciu nadmiaru skóry powieka podlega ukształtowaniu, co pozwala zdecydowanie poprawić wygląd oka, w tym odmłodzić spojrzenie. W międzyczasie obkurczeniu ulega mięsień – wszystko dzięki zastosowaniu lasera bądź radioskalpela. Na koniec lekarz zszywa skórę tak, aby blizny były praktycznie niewidoczne.

W przypadku procedur blefaroplastyki powiek dolnych specjalista najpierw nacina skórę wzdłuż brzegu rzęs. Inną opcją jest tzw, dostęp przezspojówkowy. Potem następuje odpreparowanie skóry do dolnego brzegu oczodołu. W kolejnym etapie zabieg może się różnić ze względu na istniejący problem: chirurg może wyciąć jedynie obwisłą skórę lub pozbyć się większej partii tkanki wraz z warstwą tłuszczową, co wymaga nacięcia przegrody oczodołowej. Tego typu zabieg blefaroplastyki również kończy założenie praktycznie niewidocznych szwów.

Czas trwania procedury zależy w dużej mierze od jej celu i typu. Może ona trwać od 45 do 2 godzin. Cena blefaroplastyki może się różnić zależnie od obszaru zabieGU. Najczęściej wynosi ona od ok. 3700-6000 złotych.

Wskazania po blefaroplastyce

Zaraz po zabiegu na powiekę nakładana jest specjalna maść z antybiotykiem. Ma ona za zadanie chronić tkankę przed wdaniem się w nią infekcji. Wskazane jest również stosowanie preparatów o działaniu odbudowującym, na przykład bogatym w ceramidy czy kwasy tłuszczowe. Jedynymi efektami ubocznymi są zasinienie oraz obrzęk w miejscu przeprowadzania zabiegu, a niekiedy nawet niewielki ból, jednak zdarza się on wyjątkowo rzadko i najczęściej nie wymaga zastosowania środków przeciwbólowych. Warto również zaznaczyć, że chociaż szwy zdejmowane są po maksymalnie tygodniu, pacjent może wrócić do domu wkrótce po zakończeniu zabiegu.

Po wykonaniu procedury zaleca się, aby pacjent unikał nadmiernego wysiłku przez około 2-4 tygodnie. Wskazane jest także stosowanie odpowiednich preparatów regenerujących, które wskaże lekarz naszej kliniki. Na ostateczne efekty blefaroplastyki zwykle czeka się około 3-6 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu blefaroplastyki

Chociaż blefaroplastyka wykonywana przez dobrego specjalistę nie jest niebezpieczna, zawsze należy pamiętać, że istnieje lista przeciwwskazań do jej wykonania. Znajdują się na niej:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe;
 • nieuregulowane ciśnienie krwi;
 • niedokrwistość;
 • różnego rodzaju infekcje, w tym ogólnoustrojowe, w obrębie jamy ustnej czy skóry.

Pragniesz trwale odmłodzić swoje spojrzenie? Opinie o blefaroplastyce skłoniły Cię do myślenia o tym zabiegu? Koniecznie przyjdź do nas na konsultację i spełnij swoje marzenie już dziś!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-