Skip to main content

Blizny potrądzikowe – przykra pamiątka z młodości

Opis dla: Blizny potrądzikowe – przykra pamiątka z młodości

Blizny po trądziku – czym są i skąd się biorą?

Blizny potrądzikowe to rodzaj blizn zanikowych. Powstają w miejscu wystąpienia stanu zapalnego na skórze. Ta przykra pamiątka po trądziku objawia się:

  • nierównym kolorytem skóry, w tym jej zaczerwienieniem,
  • widocznymi ubytkami tkanki – od niewielkich nierówności aż po wyraźne wgłębienia, niezwykle trudne do zatuszowania.

Niektóre osoby, w szczególności panie, starają się zamaskować blizny na twarzy makijażem. Jednak, chociaż nierówności kolorytu można bez większego trudu zakryć podkładem lub korektorem, duże ubytki czasem stają się przez to jeszcze bardziej widoczne. Sprawy nie ułatwia również fakt, że skóra mająca skłonność do trądziku charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum, przez co makijaż jest na niej mniej trwały. Wyjątek stanowią pacjenci po terapii retinoidami, które trwale zmniejszają wytwarzanie łoju przez tkankę.

Blizny potrądzikowe – czy można im zapobiec

Nie od dziś wiadomo, że znacznie lepiej zapobiegać problemom niż leczyć ich skutki. Ale jak dokonać tego w przypadku blizn potrądzikowych? Czy wystarczy zastosować maść na blizny? Niestety, żadne kosmetyki czy zabiegi nie będą miały większego sensu, jeśli najpierw nie wyleczymy trądziku! Wielu z nas błędnie zakłada, że to naturalne i większość nastolatków musi przez to przejść. Trądzik jest chorobą i wymaga leczenia – jego zaniechanie nie tylko prowadzi do powstania znacznie głębszych i bardziej widocznych blizn, lecz także do obniżenia samooceny i powstania kompleksów u cierpiącej na niego osoby. Pamiętajmy również, że zmiany trądzikowe bywają nie tylko nieestetyczne, lecz także bolesne. Jak zatem postępować? Odpowiednia pielęgnacja to nie wszystko! Możemy podjąć:

  • leczenie farmakologiczne – odpowiednio dobrane leki przepisze lekarz dermatolog,
  • terapie zabiegowe – czyli leczenie zewnętrzne, np. za pomocą lasera, ultradźwięków czy peelingów chemicznych.

W ten sposób zminimalizujemy ryzyko powstawania blizny potrądzikowych.

Blizny potrądzikowe – jak się ich pozbyć

Czasem jednak, mimo usilnych starań, nie jestesmy w stanie całkowicie zapobiec powstawaniu blizn po trądziku. Wtedy najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty klinik medycyny estetycznej. Proponowane przez Bieńkowscy Clinic metody są niezwykle skuteczne, a przy tym bezpieczne dla pacjenta. Opierają się na dermostymulacji, a więc pobudzeniu skóry do samoregeneracji, poprzez wytwarzanie przez fibroblasty dwóch białek – kolagenu i elastyny. Do wyboru mamy m.in.:

  • specjalistyczne peelingi (w tym zabieg Yellow Peel),
  • różne typy mezoterapii, np. igłową i bezigłową, ale też z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego,
  • bezinwazyjne zabiegi z użyciem fal radiowych (accent prime) i ultradźwięków (ulthera i ultraformer iii),
  • fotomodulację LED triWings,
  • lipotransfer, inaczej nazywany lipofillingiem,
  • laserowe usuwanie blizn – np. Laser Mosaic eco2, Laser fraxel Re:Store czy Pixel.

Jednym z najnowocześniejszych urządzeń, oferowanych przez naszą klinikę, jest laser Cutera® EnlightenTM triplex III. W rękach najlepszych specjalistów jest wręcz nieocenionym narzędziem do usuwania wszelkich nieestetycznych zmian, nie tylko blizn atroficznych, lecz także przebarwień, oznak starzenia i fotostarzenia czy nawet tatuaży. Jego skuteczność i wszechstronność to zasługa możliwości ustawienia indywidualnie każdego parametru, w tym długości fal, rodzaju impulsu (np. nano- lub pikosekundowego) albo trybu lasera (klasyczny bądź frakcyjny).

Aby skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych, warto zaufać najlepszym specjalistom z powodzeniem wykorzystującym najnowsze zdobycze technologii. Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic i pozbądź się nieestetycznych zmian raz na zawsze!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-