Skip to main content

Botox – młoda i gładka skóra bez zmarszczek

Opis dla: Botox – młoda i gładka skóra bez zmarszczek

Zmarszczki, które pojawiają się na twarzy to oznaka upływającego czasu oraz bogatej mimiki. Jak przywrócić młodzieńczy wygląd i spłycić charakterystyczne załamania w strukturze skóry?

Wiele pacjentek odwiedzających naszą klinikę decyduje się na iniekcje zmarszczek botoxem. Co warto wiedzieć o tym zabiegu odmładzającym?

Spis treści:

Skąd biorą się zmarszczki na twarzy?

Redukcja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową – jak działa botox?

Ostrzykiwanie twarzy botoxem – o czym pamiętać po zabiegu?

Botox nie tylko na zmarszczki – w czym może nam pomóc ta substancja?

Skąd biorą się zmarszczki na twarzy?

Jak wspomnieliśmy na wstępie – zmarszczki mają związek z nieuniknionym procesem starzenia. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze, wskutek czego traci ona młodzieńczą jędrność, elastyczność i gładkość. Mówimy wówczas o zmarszczkach statycznych – do ich powstania może przyczynić się również niehigieniczny tryb życia (w szczególności nałogowe palenie tytoniu, chroniczne niedosypianie, przewlekły stres). Z kolei zmarszczki mimiczne jak sama nazwa wskazuje powstają wskutek różnych grymasów twarzy – im bardziej emocjonalni jesteśmy, tym szybciej możemy się ich spodziewać. Doskonałym przykładem zmarszczek mimicznych jest tzw. lwia bruzda oraz kurze łapki.

Warto mieć świadomość, że nadmierna ekspozycja na słońce, nadużywanie alkoholu i zła dieta mogą przyczynić się do przedwczesnego starzenia skóry.

Chcąc zniwelować zmarszczki mimiczne warto poddać się ostrzykiwaniu twarzy botoxem. Jak działa toksyna botulinowa i jakich efektów możemy się spodziewać?

Redukcja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową – jak działa botox?

Botox jest aplikowany podskórnie w problematyczne partie twarzy (np. czoło, okolice oczu, czy ust) za pomocą cienkiej igły. Dzięki znieczuleniu miejscowemu (specjalny krem) zabieg nie jest bolesny. Wstrzyknięty preparat z toksyną botulinową blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu zmarszczki przestają być widoczne (całościowo lub częściowo). 100% efekt jest widoczny po około 7-14 dniach od przeprowadzenia zabiegu i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy (w zależności od indywidualnego przypadku). Warto wspomnieć, że cała procedura ostrzykiwania botoxem jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych i trwa bardzo krótko, bo do 20 minut. Możemy więc uznać ją za zabieg lunchowy. Nie musimy też obawiać się blizn pozabiegowych (mikro-ślady po iniekcjach znikają w ciągu kilku dni).

Ostrzykiwanie twarzy botoxem – o czym pamiętać po zabiegu?

Aby cieszyć się z efektów redukcji zmarszczek mimicznych botoxem, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza, który wykonał zabieg. Jedną z najważniejszych zasad jest unikanie masażu w miejscach wstrzyknięć i niepochylanie głowy do dołu w ciągu 4 godzin od zabiegu (aby botox nie migrował w niepożądane miejsca).

Botox nie tylko na zmarszczki – w czym może nam pomóc ta substancja?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że botox to dobroczynna substancja o szerokim zastosowaniu w medycynie. Poza usuwaniem zmarszczek toksyna botulinowa jest wykorzystywana do leczenia:

  • nadpotliwości  (np. pach, rąk, stóp),
  • bruksizmu (tj. nocnego zgrzytania zębami),
  • nietrzymania moczu,
  • bóli migrenowych,
  • niektórych chorób neurologicznych (np. spastyczność, dystonia mięśniowa).

Jeśli planujesz zniwelować zmarszczki mimiczne i chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o iniekcji preparatami z botoxem, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Pragniemy podkreślić, że wszystkie zabiegi medycyny estetycznej oferowane w naszej Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy są bardzo bezpieczne i przeprowadzane przez wykwalifikowane osoby z wieloletnim doświadczeniem. Kuracje zawsze poprzedza konsultacja lekarska, podczas której omawiane są wskazania, przeciwwskazania oraz oczekiwania pacjentki co do efektu finalnego.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-