Skip to main content
Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna?

Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna?

Opis dla: Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna?

Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie wielu osób. Niestety nie zawsze jest ono osiągalne przy użyciu tradycyjnych metod odchudzania i modelowania ciała. Zdarza się, że złogi tkanki tłuszczowej są wyjątkowo oporne na spalanie. Rozwiązaniem problemu miejscowej otyłości może być lipoliza iniekcyjna. Jak przebiega ta procedura? Jakie efekty można dzięki niej uzyskać? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

Lipoliza iniekcyjna – podstawowe informacje o zabiegu

Miejscowa otyłość to problem, który dotyka wielu osób. Występuje wówczas, gdy nadmiar tkanki tłuszczowej jest obserwowany tylko na określonych obszarach ciała, a jednocześnie jest trudny do usunięcia tradycyjnymi metodami, takimi jak dieta czy ćwiczenia. U pacjentów z miejscową otyłością często nie ma potrzeby wykonywania liposukcji, czyli mechanicznego odsysania tłuszczu. Oczekiwane efekty można uzyskać na drodze znacznie mniej inwazyjnej procedury, jaką jest lipoliza iniekcyjna.

Zabieg ma wyjątkowo szerokie zastosowanie – może być przeprowadzany na obszarze praktycznie całego ciała. Dużą popularnością wśród pacjentów cieszy się iniekcyjna lipoliza podbródka, ale również lipoliza na brzuch czy boczki. Inne często wybierane miejsca zabiegowe to m.in. ramiona, biodra, pośladki i tzw. bryczesy. Lipolizie iniekcyjnej mogą poddawać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. U panów metoda ta jest stosowana m.in. do usuwania ginekomastii, czyli przerostu gruczołu piersiowego.

Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu miejsca zabiegowego specjalistycznym preparatem. Celem jest rozbicie złogów tkanki tłuszczowej i pobudzenie organizmu do ich usunięcia. Cała procedura trwa zwykle ok. 30 minut.

Lipoliza iniekcyjna – skuteczność

Efekty lipolizy iniekcyjnej podbródka czy też lipolizy brzucha nie są widoczne od razu po zabiegu. Uwidaczniają się one stopniowo w ciągu 8-10 tygodni po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej przez pacjenta. W tym czasie wstrzyknięty pod skórę preparat rozpuszcza tkankę tłuszczową, pobudzając organizm do jej zmetabolizowania.

Niewiele zabiegów odchudzających cieszy się tak dużym uznaniem wśród pacjentów, jak lipoliza iniekcyjna. Opinie osób, które poddały się tej procedurze, są jednoznacznie pozytywne. Składa się na nie kilka czynników:

  • niska inwazyjność,
  • wysoka skuteczność,
  • bezbolesność,
  • długotrwałość efektów zabiegu.

Procedura jest wykonywana przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nie wymaga rekonwalescencji, jednak po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej wskazane jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Należą do nich przede wszystkim regularne uprawianie sportu oraz utrzymywanie dobrze zbilansowanej diety. Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej przez ok. 6 tygodni należy unikać korzystania z sauny i solarium, opalania się oraz innych aktywności związanych z przegrzewaniem organizmu. Niewskazane jest również wykonywanie masaży w miejscu zabiegowym w ciągu pierwszych 4-5 dni po iniekcji.

Tradycyjne odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja, pozwala na wyszczuplenie sylwetki nawet o kilka rozmiarów. W przypadku lipolizy iniekcyjnej efekty nie są tak spektakularne, jednak zdecydowanie wystarczające dla pacjentów, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki, lecz oporny na spalanie. Dzięki zabiegowi możliwe jest usunięcie nawet 4-5 cm obwodu wybranej części ciała. Skuteczność zabiegu jest uzależniona w dużej mierze od indywidualnych cech danej osoby – np. struktury jej tkanki tłuszczowej.

Zabieg pomaga również poprawić kondycję skóry

Nakłuwanie tkanek pobudza syntezę elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za ich jędrność i sprężystość. Pobudza też mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się bardziej dotleniona i odżywiona.

Lipoliza iniekcyjna może być wielokrotnie powtarzana. W ciągu jednej terapii, w zależności od potrzeb danego pacjenta, zaleca się wykonanie od 2 do 5 zabiegów. Pozwala to na osiągnięcie optymalnych rezultatów, które przy przestrzeganiu zaleceń mogą utrzymywać się nawet do końca życia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-