Skip to main content

Gdy satysfakcji z bliskości brak, powalcz o swoją intymność – plastyka pochwy

Opis dla: Gdy satysfakcji z bliskości brak, powalcz o swoją intymność –…

Ciało kobiety poddane jest licznym próbom, które mogą mocno nadwyrężać jego zdrowie oraz wygląd. Dotyczy to również sfer intymnych, co nieraz odbija się na poczuciu kobiecości. Chociaż dla niektórych to temat wstydliwy, jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o pełnię akceptacji swojego ciała. Dobrze rozumieją to nasi eksperci i zarówno w bydgoskiej, jak i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic wykonują zabiegi waginoplastyki. Czym są i jak mogą pomóc twojej intymności?

Kobiecość wystawiona na próbę

Porody, szczególnie liczne, albo takie, które pozwoliły przyjść na świat dziecku o dużej wadze (ponad 4000 gram), mogą mocno odbić się na stanie pochwy. Znaczenie mają tu także predyspozycje do rozciągania tkanek i krocza, jego pęknięcia, wszelkie infekcje pochwy, ale też inne uwarunkowania danego organizmu. Wszystko to może prowadzić do zbytniej relaksacji pochwy, co odbija się na zdrowiu seksualnym kobiety. Nie pozostaje więc zatem bez echa dla relacji w związku, bo jeśli satysfakcji seksualnej brak, to może pojawić się także poczucie winy, smutek, wstyd.

Co więcej, zbytnie rozciągnięcie pochwy to również powikłania somatyczne, np. częstsze infekcje, upławy, podrażnienia czy nieprzyjemne gromadzenie się powietrza. Jest to również niezwykle dokuczająca w codziennym życiu trudność związana z nietrzymaniem moczu. Ginekologia estetyczna zajmuje się właśnie tego typu problemami, a plastyka pochwy (inaczej waginoplastyka) pozwala przywrócić narządowi odpowiedni kształt, elastyczność i napięcie ścianek.

Z pomocą intymności

Czym jest waginoplastyka? To zabieg polegający na korekcji kanału pochwy oraz tkanek krocza. Ma on na celu m.in. zmniejszenie szerokości pochwy, co odbywa się dzięki metodzie opartej na precyzyjnej mikrochirurgii. Nacinana jest tylna ściana pochwy, usuwane są zbędne tkanki, a następnie obszar ten jest zszywany w oczekiwanej, zwężonej formie. Wszystko odbywa się w komfortowej sali operacyjnej, a towarzyszy temu krótkie znieczulenie ogólne.

Co warto wiedzieć o zabiegu waginoplastyki?

  • Zostaje zwiększone napięcie mięśni pochwy.
  • Zabieg poprawia jakość życia seksualnego, wygląd zewnętrzny kobiecych stref intymnych oraz pomaga w prawidłowym utrzymaniu moczu.
  • Zabieg nie trwa długo (do 2h), a wypis z kliniki następuje jeszcze tego samego dnia.
  • Po wyjściu do domu należy przestrzegać zaleceń pooperacyjnych.
  • Należy także pamiętać o wizytach kontrolnych –  7 dni, 28 dni oraz 3 miesiące po zabiegu.
  • Okres gojenia się trwa około 4-6 tygodni, w czasie których należy unikać wysiłku fizycznego. Po takim też mniej więcej okresie można wrócić do współżycia.
  • Szwy używane do zabiegu są w pełni wchłanialne, nie jest potrzebne ich usuwanie.
  • Po zabiegu należy pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny, które wskaże lekarz – m.in. delikatne podmywanie się i osuszanie papierowym ręcznikiem.

Trzeba też podkreślić, że w ginekologii estetycznej niezwykle ważne są komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjentki. Co podkreślają nasi specjaliści, podstawą jest tu zatem indywidualne podejście do potrzeb kobiety i jej ciała. Zdarza się, że te potrzeby nie kończą się tylko na waginoplastyce, która dotyczy konkretnie korekcji pochwy.

Niektóre panie, chcąc poprawić jakość swojego życia erotycznego, ale przede wszystkim lepiej poczuć się we własnym ciele, decydują się także na labioplastykę. To korekcja warg sromowych, których wielkość lub asymetria, podobnie jak rozszerzona pochwa, mogą utrudniać zarówno codzienne funkcjonowanie, jak i zbliżenia z partnerem. Naprawdę jest wiele opcji pomocy z tym zakresie. Nie musisz wstydzić się swoich problemów, nie musisz tkwić w braku satysfakcji – zdrowie seksualne jest niezwykle ważne dla zadowolenia z życia. Pozwól sobie pomóc!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-