Skip to main content

Ginekomastia – o co najczęściej pytają pacjenci?

Opis dla: Ginekomastia – o co najczęściej pytają pacjenci?

Ginekomastia (z łac. gynaecomastia), czyli jedno- lub obustronny przerost sutka u mężczyzn jest źródłem wielu kompleksów i obniżonej samooceny. Panowie często wstydzą się wyglądu swojej klatki piersiowej, nie odsłaniając jej nawet podczas wakacyjnego wypoczynku na plaży lub unikając korzystania z basenu.

Pacjenci, którzy rozważają skorzystanie z leczenia ginekomastii, często mają różne wątpliwości odnośnie przebiegu procedury – o co konkretnie najczęściej pytają mężczyźni, którzy odwiedzają nasze gabinety Bieńkowscy Clinic?

Spis treści:

Na czym polega leczenie ginekomastii w Bieńkowscy Clinic?

Czy każdy może poddać się zabiegowi usuwania ginekomastii?

Jakie są zalecenia pozabiegowe i ile trwa rekonwalescencja po korekcji ginekomastii?

Czy po zabiegu korekty ginekomastii pozostają rozległe blizny?

Na czym polega leczenie ginekomastii w Bieńkowscy Clinic?

Metoda leczenia ginekomastii w naszej bydgoskiej klinice jest dostosowana indywidualnie do każdego przypadku. Zwykle korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań, jakie oferuje współczesna medycyna tj. liposukcji nutacyjnej – N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zaawansowaną technologię, dzięki czemu za pomocą ultradźwięków możemy nie tylko pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej w obrębie klatki piersiowej (z opcją chirurgicznego wycięcia gruczołu sutkowego), ale też dokonać jej implantacji (wszczepienia) w inne partie ciała (np. okolice podoczodołowe, blizny). Rejon zabiegowy jest znieczulony (ogólnie lub miejscowo), dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu w trakcie trwania procedury (lekarz wykorzystuje kaniule o różnych kształtach i grubościach). Jednorazowo z każdej piersi możemy odessać do 400 ml tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty są widoczne po około 30 minutach od rozpoczęcia pracy przez specjalistę, a cała procedura zabiegowa trwa 60-90 minut.

Czy każdy może poddać się zabiegowi usuwania ginekomastii?

Nadmierny rozwój gruczołów piersiowych nie musi towarzyszyć nam całe życie – wielu mężczyzn zastanawia się, czy każdy pacjent może skorzystać z leczenia ginekomastii? Aby móc poddać się zabiegowi należy być osobą pełnoletnią i przejść szereg badań, które mają na celu sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta. Warto mieć świadomość, że u młodych  mężczyzn przed 19. rokiem życia istnieje duże prawdopodobieństwo samoistnego zmniejszenia się powiększonych gruczołów piersiowych po zakończeniu okresu pokwitania.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i ile trwa rekonwalescencja po korekcji ginekomastii?

Między 2., a 4. dniem przeprowadzana jest tzw. pierwsza kontrola pozabiegowa, natomiast w ciągu tygodnia od zabiegu usuwane są szwy. Przez pierwsze 10 dni od zabiegu korekty ginekomastii pacjent musi całodobowo nosić specjalne ubranie uciskowe, a przez kolejne 10 dni – 12 godzin na dobę. Do aktywnego uprawiania sportu można wrócić po około 1-2 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu (w przypadku bardzo dużej ginekomastii i resekcji znacznego nadmiaru gruczołu piersiowego oraz skóry należy wstrzymać się z wysiłkiem fizycznym na okres 3-4 tygodni).

Czy po zabiegu korekty ginekomastii pozostają rozległe blizny?

Nie – zabieg usuwania ginekomastii nie pozostawia dużych, rzucających się w oczy blizn. Lekarz dokonuje krótkich, precyzyjnych cięć (zwykle po jednym, małym nacięciu w dolnym brzegu mięśnia piersiowego), dzięki czemu już kilka miesięcy po zabiegu usunięcia ginekomastii z wykorzystaniem technologii N.I.L. blizny o długości około 1-2 cm są praktycznie niewidoczne dla osób postronnych.

Jeśli masz jedno- lub obustronne powiększenie gruczołów sutkowych i rozważasz poddanie się zabiegowi usunięcia ginekomastii – skontaktuj się z nami już dziś. Posiadamy ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu procedur. Bieńkowscy Clinic tworzy zgrany zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dysponujemy nowoczesnym, certyfikowanym sprzętem medycznym renomowanych producentów, dzięki czemu zabiegi wykonywane w naszej klinice są bezpieczne dla zdrowia pacjenta i bardzo efektywne.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-