Skip to main content

Ile kosztuje zabieg labioplastyki?

Opis dla: Ile kosztuje zabieg labioplastyki?

Wielkość i kształt warg sromowych wpływają nie tylko na wygląd, lecz także jakość życia intymnego i komfort codziennego funkcjonowania. Wiele kobiet cierpi z powodu niedoskonałości w obrębie miejsc intymnych. Labioplastyka jest zabiegiem, który może przywrócić im zdrowie i dobre samopoczucie. Wyjaśniamy, na czym polega plastyka warg sromowych oraz podajemy orientacyjne ceny zabiegów.

Czym jest labioplastyka i w jakim celu się ją wykonuje?

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg chirurgiczny, którego celem jest zmiana wielkości, kształtu, objętości lub jędrności warg sromowych mniejszych bądź większych. Procedura pozwala również na zmniejszenie dyskomfortu fizycznego, który można odczuwać, gdy zaburzona jest budowa warg sromowych. Przerost tego obszaru może powodować otarcia podczas noszenia obcisłych ubrań, a także uprawiania sportu i w trakcie współżycia.

Wskazania do korekty warg sromowych to m.in.: asymetria, przerośnięcie, zniekształcenie. Nieprawidłowa budowa warg sromowych może wynikać z naturalnej budowy anatomicznej, ale znacznie częściej jest spowodowana przez:

  • porody,
  • urazy,
  • piercing,
  • częste infekcje,
  • zaburzenia hormonalne,
  • menopauzę.

Jak wygląda zabieg plastyki warg sromowych?

Przed każdym zabiegiem ginekologii estetycznej odbywa się konsultacja lekarska, której celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz wyjaśnienie Pacjentce, w jaki sposób powinna się do niego przygotować. Przed labioplastyką konieczne jest wykonanie szeregu badań krwi, a także cytologii. Korekty warg sromowych nie można wykonywać m.in. podczas ciąży, miesiączki, choroby nowotworowej i przy infekcjach intymnych.

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic warg sromowych, tak aby zyskały one pożądany kształt. Plastyka warg sromowych może również polegać na ich rekonstrukcji przy pomocy tkanek pochodzących z innych obszarów ciała. Zabieg jest wykonywany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjenta – w znieczuleniu ogólnym. Na koniec lekarz zszywa nacięcia przy pomocy wysokiej jakości, w pełni wchłanialnych szwów chirurgicznych. Czas rekonwalescencji po chirurgicznej labioplastyce to około 4–6 tygodni.

Istnieją również mniej inwazyjne metody modelowania warg sromowych. Jedną z nich jest wypełnianie kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową pobraną z brzucha. Celem tego zabiegu jest ujędrnienie warg sromowych. Sposobem na rewitalizację sfery intymnej jest także mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – to zabieg regeneracyjny, który szybko przywraca wargom sromowym młody wygląd. Poprawę kondycji tego obszaru można uzyskać również dzięki zabiegom z użyciem radiofrekwencji lub laseroterapii.

Ile kosztuje operacja warg sromowych?

To, ile kosztuje zabieg labioplastyki, jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od skali problemu, z którym zmaga się Pacjentka. Jeśli dla uzyskania oczekiwanych efektów konieczny będzie zabieg chirurgiczny, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Mniej zapłacimy za nieinwazyjne metody poprawiania kształtu warg sromowych, np. wypełnianie kwasem hialuronowym czy ujędrnianie falami radiowymi. Koszt klasycznej labioplastyki chirurgicznej to ponad 8000 zł. Cena rewitalizacji warg sromowych laserem frakcyjnym rozpoczyna się od 2500 zł. Dokładny przebieg i kosztorys procedury ustala się podczas konsultacji wstępnej.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy:

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-czestochowie/

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-