Skip to main content
Ile kosztuje zabieg usuwania gradówki? Poznaj cenę i przebieg leczenia w naszej klinice

Ile kosztuje zabieg usuwania gradówki? Poznaj cenę i przebieg leczenia w naszej klinice

Opis dla: Ile kosztuje zabieg usuwania gradówki? Poznaj cenę i przebieg lecze…

Gradówka to zmiana skórna na dolnej lub górnej powiece, która powstaje na skutek rozwijającego się stanu zapalnego. W niektórych przypadkach może pomóc leczenie farmakologiczne, ale nie zawsze jest ono skuteczne. Gradówki, które utrzymują się przez dłuższy czas i nie reagują na podawane leki, można usunąć chirurgicznie lub laserowo. Czym się charakteryzują zabiegi usuwania gradówki i ile kosztują? Wyjaśniamy.

Czym jest gradówka i jakie są jej przyczyny?

Gradówka to zmiana skórna w formie zgrubienia (guzka) na górnej lub dolnej powiece. Powstaje na skutek zablokowania ujść gruczołów tarczkowych, które wydzielają łój wpływający na utrzymanie prawidłowego natłuszczenia brzegów powiek. Zmiana ta ma charakter przewlekły i może przybierać różne rozmiary. Do powstawania gradówki przyczyniają się najczęściej stany zapalne wywołane zakażeniami bakteryjnymi.

Czynniki, które zwiększają ryzyko rozwoju bakterii w obrębie powiek i tworzenia się gradówki to m.in.:

  • nadmierne wysychanie oka np. na skutek rzadkiego mrugania czy niedoboru łez,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • trądzik różowaty,
  • rozwój jęczmienia (ostrego zakażenia powiek).

Diagnozowaniem gradówki zajmuje się okulista. Zwykle jest on w stanie rozpoznać ją bez problemu przy pomocy standardowych badań. Konieczny jest również szczegółowy wywiad z pacjentem, który pozwala na wykrycie przyczyny schorzenia oraz ustalenie odpowiedniego leczenia gradówki. W początkowych stadiach najczęściej stosuje się farmakoterapię (np. krople lub maść z antybiotykiem), a dopiero, gdy nie jest ona w stanie zadziałać – chirurgię.

bienkowscyclinic

Na czym polega procedura usunięcia gradówki?

Usuwanie gradówki to zabieg dermatochirurgiczny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i przeprowadza je chirurg. Należy wyróżnić dwie metody: chirurgiczną i laserową. Pierwsza z nich polega na nacięciu gradówki i otwarciu jej od strony spojówki powieki w części tarczkowej. Chirurg usuwa zawartość gradówki, czyli ropno-krwistą galaretowatą wydzielinę. Następnie dezynfekuje ranę i zamyka ją cienkim szwem.

Laserowe usuwanie gradówki polega na zastosowaniu precyzyjnego lasera chirurgicznego. Po nacięciu ropnia i ewakuacji jego zawartości, tkanka ulega koagulacji za pomocą wiązki lasera, dzięki czemu zabieg ten nie wymaga szwów i minimalizuje ryzyko powstania blizn.

W skutecznym usuwaniu gradówki ważne jest przestrzeganie zasad związanych z higieną oczu po zabiegu. Schorzenie to ma tendencję do nawrotów. Oprócz częstego oczyszczania powiek, należy wykonywać delikatne masaże powiek i rozgrzewające okłady. Na czas leczenia warto też zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych.

Jaką metodę usuwania gradówki wybrać?

Wyboru metody usuwania gradówki należy dokonać na podstawie opinii lekarza. U jednych osób lepiej sprawdzi się zabieg chirurgiczny, u innych laserowy. Wybór ten podyktowany jest m.in. rozmiarami gradówki, stanem zdrowia pacjenta oraz występowaniem przeciwwskazań do któregoś z zabiegów. Czy leczenie jest konieczne? Gradówka nie jest w stanie wchłonąć się samodzielnie. Zaniechanie leczenia może doprowadzić m.in. do astygmatyzmu i trwałych zaburzeń widzenia. Im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym większa szansa, że gradówka zniknie bez śladu.

Ile kosztuje usunięcie gradówki? Poznaj cenę i bezpłatnie umów wizytę

Cena leczenia gradówki zależy przede wszystkim od obranej metody. Koszty zabiegu w Bieńkowscy Clinic rozpoczynają się od 1200 zł. Co ważne, wystarczy jeden zabieg, aby całkowicie pozbyć się gradówki. W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu specjalistami Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy:

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-czestochowie/

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-