Skip to main content
Jak się pozbyć tatuażu? Proponujemy laser Laser pikosekundowy

Jak się pozbyć tatuażu? Proponujemy laser Laser pikosekundowy

Opis dla: Jak się pozbyć tatuażu? Proponujemy laser Laser pikosekundowy

Niechciane tatuaże są najczęściej błędami młodości, o których decyzja została podjęta pod wpływem chwili. Czasem można też trafić na tatuażystę, któremu brakuje talentu. Myślałeś, że decydując się na trwały tatuaż, znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia? Otóż nie! Usuwanie tatuażu jest trudne i trwa dłużej niż jego wykonanie, ale nie jest niemożliwe. Dzięki nowoczesnej technologii pikosekundowej tatuaże znikają już po kilku zabiegach, nie pozostawiając po sobie śladu.

Laser Cutera Enlighten – innowacyjna technologia

Laser Cutera Enlighten to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które w rzeczywistości stanowi trzy różne lasery zamknięte w jednym urządzeniu. Dzięki temu podczas zabiegu można zastosować szeroki zakres parametrów: 

  • trzy różne długości fali (532 nm, 670 nm i 1064 nm), 
  • możliwość pracy technologii nano- i pikosekundowej, 
  • możliwość pracy w trybie klasycznym lub frakcyjnym. 

Dzięki temu w rękach doświadczonego terapeuty laser Cutera Enlighten jest bezkonkurencyjnym narzędziem terapeutycznym do usuwania przebarwień czy tatuażu. Połączenie lasera pikosekundowego i nanosekundowego pozwala na szybkie, bezpieczne i efektywne usuwanie tatuażu każdego typu i koloru, a także makijażu permanentnego.

Laserowe usuwanie tatuażu – na czym polega?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na rozbijaniu dużych cząstek barwnika na coraz mniejsze. Wiele dotychczas stosowanych laserów nanosekundowych nie radzi sobie z rozbijaniem cząsteczek do odpowiedniej wielkości, przez co częste są sytuacje, że tatuaż zostaje jedynie rozjaśniony, a nie usunięty całkowicie. Tylko impuls pikosekundowy jest w stanie usunąć najdrobniejsze cząsteczki barwnika. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko fotomechaniczne, niszczące barwnik. Laser Cutera Enlighten pozwala na penetrację skóry na różnych głębokościach, dzięki czemu z taką samą skutecznością niszczy różne kolory tatuażu, znajdujące się w różnych miejscach na ciele.

Zabieg laserowego usuwania tatuażu rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry. Następnie lekarz przykłada głowicę lasera do skóry pacjenta i wysyła wiązkę ultrakrótkich impulsów. Po zakończeniu sesji na skórę aplikuje się krem łagodzący i ochronny. Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od ilości, głębokości oraz rodzaju tuszu zastosowanego do wykonania tatuażu. Najczęściej przeprowadza się zabiegi co 6-8 tygodni. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego rozwiązania, jakim jest laser Cutera Enlighten, zabieg nie powoduje powstawania blizn ani przebarwień. Częstym objawem po zabiegu jest niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry, które ustępują po 2-10 dniach. Czasem pojawiają się strupki, pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym czy nieznaczne krwawienie. W nielicznych przypadkach przez kilka tygodni może utrzymywać się rumień.

Czy usuwanie tatuażu boli?

Aby terapia była jak najbardziej komfortowa dla pacjenta, stosuje się żel znieczulający z tetrakainą, jednak nie jest to konieczne w każdym przypadku. Ultrakrótkie impulsy zastosowane podczas zabiegu są mało bolesne. Dodatkowo podczas zabiegu stosuje się system chłodzący Zimmer, co znacznie podnosi komfort terapii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, usuwanie tatuażu nie jest bolesne, należy jednak nastawić się na to, że ten proces trwa znacznie dłużej niż powstawanie tatuażu.

Masz na ciele nieudany tatuaż, którego chcesz się pozbyć? Zdecyduj się na profesjonalne usuwanie tatuażu w Bieńkowscy Clinic – gwarantujemy bezpieczeństwo i skuteczność!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-