Skip to main content

Jak skutecznie leczyć trądzik różowaty?

Opis dla: Jak skutecznie leczyć trądzik różowaty?

Trądzik różowaty należy do przewlekłych i uciążliwych chorób skórnych, które wymagają wdrożenia odpowiedniego leczenia. Początkowym objawem jest często pojawiające się zaczerwienienie, najczęściej na czole, nosie, policzkach i brodzie.  Wraz z rozwojem choroby może pojawić się trwały rumień, a dodatkowo również grudki, krosty i nieprzyjemne uczucie pieczenia. Skuteczną metodą jest laserowe leczenie trądziku różowatego. Specjaliści z naszej kliniki Bieńkowscy Clinic polecają zaawansowany technologicznie laser Cutera. Dowiedz się więcej o nowoczesnym sposobie pozbycia się uciążliwego schorzenia.

Laserowe leczenie trądziku różowatego – poznaj zalety zabiegu

Trądzik różowaty należy do chorób  trudnych w leczeniu, ze względu na wysoką wrażliwość skóry. Specjalistyczne kosmetyki, antybiotyki czy zabiegi kosmetyczne mogą zredukować objawy, ale nie zapewniają pożądanych rezultatów w usuwaniu nieestetycznych zmian. Laser Cutera to wszechstronne narzędzie umożliwiające skuteczne leczenie trądziku różowatego. Laser o wysokiej mocy oraz podwójna fala gwarantują możliwość głębokiej penetracji w tkanki. Laserowe leczenie zmian naczyniowych to nie tylko spektakularne efekty, ale także bezpieczeństwo zabiegu i minimalne ryzyko oparzeń lub blizn. Najnowszy laser dostępny w naszej klinice charakteryzuje się o połowę większą mocą i dwukrotnie szybszą możliwością wykonywania zabiegów, w porównaniu do sprzętu poprzedniej generacji,  co przekłada się na komfort pacjentów oraz wyjątkową skuteczność terapii.

Jak przebiega laserowe leczenie trądziku?

Terapia z użyciem lasera nie wymaga specjalnych przygotowań, warto jednak pamiętać, aby przed planowanym zabiegiem nie nakładać kosmetyków brązujących i samoopalających i nie stosować preparatów zawierających retinol na około miesiąc przed przed zabiegiem. Bezwzględnie należy przestrzegać zakazu spożywania alkoholu w dniu zabiegu. W zależności od stopnia zaawansowania zmian konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji z użyciem nowoczesnego lasera, które można powtarzać w odstępie od 4 do 6 tygodni. Procedura trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, a zastosowanie systemu schładzającego zapewnia wpływa na komfort pacjenta. Laserowe leczenie trądziku różowatego jest małoinwazyjnym zabiegiem, nie wymagającym długotrwałej rekonwalescencji, ale należy unikać wysiłku fizycznego przez około 10 dni, a przez miesiąc nie korzystać z sauny. Ze względu na ryzyko rozszerzania naczyń należy nie stosować gorących kąpieli przez około 30 dni. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków  przygotowanych przez naszych specjalistów.

Laserowe leczenie trądziku różowatego – dla kogo?

Laserowe leczenie trądziku różowatego jest bezpieczną i bardzo skuteczną przeznaczoną dla osób borykających się z takimi problemami jak: rumień, naczyniaki płaskie, teleangiektazje, rumień, przebarwienia czy blizny. Warto jednak wiedzieć, że nie terapia nowoczesnym laserem, podobnie jak wszystkie metody leczenie, ma przeciwwskazania do jej zastosowania. Z laserowego leczenia trądziku różowatego nie można skorzystać w przypadku:

  • stanów zapalnych skóry w obszarze zabiegowym,
  • bielactwa,
  • łuszczycy,
  • skłonności do powstawania bliznowców,
  • ciąży.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Cutera są obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia trądziku różowatego oraz zmian naczyniowych o różnym podłożu. Zaletą nowatorskiej metody jest trwałe usunięcie problematycznych schorzeń skórnych, ale warto podkreślić, że laser nie usuwa skłonności do powstawania zmian posłonecznych lub żylaków.

Trądzik różowaty jest uciążliwą i trudną do wyleczenia chorobą skóry, dlatego warto rozważyć nowoczesne metody. Laser Cutera to najbardziej zaawansowany laser naczyniowy, a więcej informacji na temat innowacyjnego narzędzia znajdziesz na naszej stronie lub kontaktując się z naszymi specjalistami.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-