Skip to main content

Jak szybko pozbyć się oponki na brzuchu?

Opis dla: Jak szybko pozbyć się oponki na brzuchu?

Ogólną wagę zwykle można zredukować dzięki kilku zmianom dotyczącym diety i wzmożonej aktywności fizycznej. Niestety niektóre partie ciała często okazują się szczególnie podatne na lokalne gromadzenie tkanki tłuszczowej – do takich należą brzuch i ,,boczki”. Zwiększenie obwodu talii określane jest jako oponka na brzuchu. Jak zlikwidować ten defekt z profesjonalnym wsparciem medycyny estetycznej? Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź przykładowe możliwości!

Dlaczego oponka na brzuchu to powszechny problem nawet u szczupłych osób? 

Komórki tłuszczowe (adipocyty) zlokalizowane są w tkance podskórnej. Ich głównym zadaniem jest magazynowanie energii. Pełnią też funkcje amortyzujące. Naturalne jest, że na pewnych obszarach tłuszczu jest więcej – głównie na brzuchu, udach, pośladkach. Nie ma więc niczego dziwnego w tym, że najtrudniej jest wyszczuplić właśnie okolicę talii.

Gdy przy obwodzie brzucha gromadzi się nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, problem może być bardziej złożony i nie zawsze jest to tylko defekt estetyczny. Na tym obszarze kumuluje się również tak zwany tłuszcz trzewny, który pokrywa narządy wewnętrzne. Otyłość brzuszna jest już poważnym problemem zwiększającym ryzyko rozwoju wielu schorzeń.

Z oponkę na brzuchu, także u osoby szczupłej, najczęściej odpowiadają:

  • niezdrowa dieta,
  • niski stopień aktywności fizycznej,
  • zaburzenia hormonalne,
  • siedzący tryb życia,
  • przewlekły stres,
  • używki.

Oponka na brzuchu bywa też pozostałością po ciąży. Problem ten dotyczy także mężczyzn, którzy są bardziej podatni na odkładanie tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha.

Jak zlikwidować oponkę na brzuchu? 

Zawsze podstawą redukcji tkanki tłuszczowej jest zbilansowana dieta o indywidualnie dobranej kaloryczności, a także właściwie i przede wszystkim regularnie wykonywane ćwiczenia. Jeśli takie działania nie przynoszą pożądanych rezultatów, można zdecydować się na rozmaite zabiegi. Ze wsparcie medycyny estetycznej przy usuwaniu oponki w Bieńkowscy Clinik w Bydgoszczy i Częstochowie mogą skorzystać również osoby, które chcą zlikwidować oponkę na brzuchu szybciej, niż pozwalają na to naturalne, domowe sposoby.

Jakie zabiegi pozwalają na najszybsze usunięcie oponki? Liposukcja 

Aby możliwie najszybciej pozbyć się stosunkowo dużej ilości tłuszczu – należy go odessać. Zabiegiem polegającym na mechanicznym usunięciu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej kaniuli jest liposukcja. Jest to metoda chirurgiczna, jednak obecnie do jej wykonania stosuje się różne nowoczesne technologie, np. energię laserową i ultradźwięki. Pozwala to na znaczne zmniejszenie inwazyjności takiej procedury. Tłuszcz upłynniony dzięki wspomnianym rodzajom energii można o wiele łatwiej odseparować, bez naruszania okolicznych struktur.

Jak zredukować oponkę na brzuchu bez ingerencji skalpela? 

Liposukcja nie zawsze może być przeprowadzona. Nie zawsze też istnieje potrzeba jej wykonania. Do zabiegów alternatywnych, które nie wymagają nacinania powłok skórnych należą m.in.:

  • Endermologia – jest to forma masażu próżniowego, który stymuluje rozpad komórek tłuszczowych, a także usprawnia pracę układu limfatycznego i mikrokrążenie, co pozwala na jednoczesne ujędrnianie ciała. W trakcie takiego zabiegu Pacjent zakłada specjalny kombinezon. Kolejno do oponki na brzuchu przykładana jest głowica, która dzięki podciśnieniu zasysa i masuje fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową. Rozbity tłuszcz zostaje wchłanianych w kolejnych tygodniach po zabiegu na drodze naturalnych procesów metabolicznych.
  • Zabiegi ultradźwiękami – w przypadku liposukcji ultradźwięki generuje się bezpośrednio do tkanek, za pomocą diody wprowadzanej przez niewielkie nacięcie w skórze. Możliwa jest jednak ich emisja bez ingerencji w naskórek. I w tym przypadku dochodzi do rozpadu adipocytów, jednak zamiast je odessać, zostają one stopniowo metabolizowane i wydalane z organizmu.

Wymienione zabiegi to zaledwie przykłady metod stosowanych w celu redukcji oponki na brzuchu. Opcji jest znacznie więcej, ale najważniejsze, aby dobra odpowiednia metodę indywidualnie do danego przypadku. O szczegóły najlepiej więc zapytać w trakcie konsultacji w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-