Skip to main content

Jakie zabiegi na czerwienienie się?

Opis dla: Jakie zabiegi na czerwienienie się?

Oblać się rumieńcem oznacza zaczerwienienie twarzy w wyniku złości, zawstydzenia czy zażenowania. Zaczerwieniona twarz nie tylko kojarzone są z negatywnymi emocjami, są również poważnym defektem skóry, ale mogą być również zwiastunem poważnych zmian naczyniowych, a nawet jednostek chorobowych. Warto pamiętać, że z pozoru niewinnych rumieńcy nie należy bagatelizować, ponieważ mogą doprowadzić do rozwoju poważnych i trudnych do wyleczenia schorzeń. Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się zaczerwienienia skóry? Specjaliści z naszej kliniki oferuje nowoczesną metodę leczenia za pomocą zaawansowanego technologicznie lasera. Dowiedz się więcej o przyczynach czerwienienia się oraz nowatorskiej terapii laserem.

Przyczyny zaczerwienienia twarzy

Czerwienienie się może być spowodowane nagłą zmianą temperatury, co jest często spotykane w okresie zimowym. Wyjście z ciepłego pomieszczenia w mroźny dzień lub powrót z zimowego spaceru do ogrzanego domu może skutkować pojawieniem się charakterystycznych rumieńców. Czasem zaczerwienienie pojawia się w wyniku stresu, po spożyciu alkoholu lub potraw zawierających ostre przyprawy takie jak:chili, pieprz czy imbir lub zbyt intensywną ekspozycją skóry na słońce. Częste czerwienienie się może sygnalizować rozwój takich chorób skóry jak: trądzik różowaty, rumień utrwalony, teleangiektazje zwane potocznie pajączkami naczyniowymi. Bez względu na przyczynę, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, który wdroży odpowiednie leczenia. Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia zmian naczyniowych jest nowoczesny laser Cutera.

Na czym polega laserowe leczenie czerwienienia się?

Laser naczyniowy o wysokiej mocy i podwójnej fali jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie narzędzie stosowanym w leczeniu rumienia, trądziku różowatego, żylaków czy rozproszonego zaczerwienienia. Wszechstronny laser pozwala usunąć problematyczne zmiany skórne w znacznie krótszym czasie, niż urządzenia laserowe poprzedniej generacji. Laser Cutera wyróżnia się minimalnym ryzykiem blizn i oparzeń, dzięki zastosowaniu specjalistycznego systemu chłodzącego oraz skróceniu czasu zabiegu, nawet o połowę w porównaniu do dotychczas używanych urządzeń. Laserowe leczenie zaczerwienienia twarzy jest zabiegiem małoinwazyjnym i nie wymagającym długotrwałej rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności po zabiegu, zalecane jest jedynie unikanie wysiłku fizycznego przez 10 dni oraz przez 30 dni nie powinno korzystać się z sauny czy gorących kąpieli. Dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych warto stosować dermokosmetyki przygotowane przez naszych specjalistów.

Laserowe leczenie zmian naczyniowych – o czym warto pamiętać?

Leczenie zmian naczyniowych nowoczesnym laserem jest skuteczną i bezpieczną metodą, która zapewnia trwałe efekty. Rezultaty leczenia widoczna są już po pierwszym zabiegu, ale zazwyczaj pełny efekt terapeutyczny uzyskuje się po kilku zabiegach, które przeprowadzane są w odstępach 4-6 tygodni. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania, do których należą:

  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
  • skłonność do bliznowców,
  • aktywna opryszczka,
  • ciąża.

Z laserowego leczenia zmian naczyniowych nie mogą skorzystać osoby ze świeżą opalenizną,  które używają kosmetyków samoopalających i brązowych oraz preparatów światłouczulających. Zabieg laserem jest obarczony niewielkim ryzykiem skutków ubocznych, ale zdarza się, że pojawia się obrzęk, zaczerwienienia lub przebarwienia, które wymagają konsultacji lekarskiej i wdrożenia indywidualnie dopasowanej metody leczenia.

Laser Cutera – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat nowoczesnego sposobu leczenia zmian naczyniowych, a w razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-