Skip to main content
Labioplastyka na kompleksy intymne kobiet

Labioplastyka na kompleksy intymne kobiet

Opis dla: Labioplastyka na kompleksy intymne kobiet

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i atrakcyjnie dla swojego partnera. Niestety niekiedy nie pomaga makijaż, seksowny strój, dodatki i akcesoria. Problem utraty pewności siebie i obniżonej atrakcyjności leży bowiem o wiele głębiej, a dokładniej o wiele niżej – w miejscach intymnych. Wiele pań wstydzi się ich wyglądu. Jednym z częstszych problemów, z jakim muszą zmierzyć się panie, jest przerost warg sromowych. Za duże wargi sromowe to nie tylko utrapienie natury estetycznej, ale także i dolegliwość, która utrudnia normalne funkcjonowanie. Jak sobie z nią poradzić? Ginekologia estetyczna proponuje labioplastykę. Zobacz, na czym polega labioplastyka, u kogo można ją wykonać i jakie efekty przynosi.

Za duże wargi sromowe – kompleksy intymne kobiet

To, jak wyglądają miejsca intymne, ma znaczenie dla wielu kobiet. I chociaż panie „tam na dole” mogą wyglądać inaczej, to fizjonomia odbiegająca od normy często jest powodem wielu kompleksów. Cierpi na tym poczucie własnej wartości i atrakcyjności, życie seksualne, a w niektórych przypadkach komfort codziennego funkcjonowania. Przerost warg sromowych jest problemem zarówno natury estetycznej, jak i praktycznej. Zbyt duże wargi sromowe sprawiają, że nie da się ich ukryć pod kostiumem kąpielowym czy bielizną, co wyłącza kobietę z wielu aktywności. Mankament ten stwarza też problem we właściwym utrzymaniu higieny intymnej, pojawia się dyskomfort, a czasem nawet ból.

Przerost warg sromowych – czym jest i jak go poznać?

Narządy rodne kobiety składają się z warg sromowych większych (zewnętrznych) i mniejszych (wewnętrznych). W niektórych przypadkach może dojść do zaburzenia tego porządku i wargi sromowe mniejsze stają się o wiele większe od tych zewnętrznych. To wtedy mówimy o ich przeroście. Aby lekarz mógł stwierdzić przerost warg sromowych, ich długość od podstawy do krawędzi musi przekraczać 4 cm. W takich przypadkach bydgoska Bieńkowscy Clinic rekomenduje wykonanie zabiegu labioplastyki. Zastosować można go zarówno przy przeroście jednostronnym, jak i dwustronnym.

Jako przyczyny tego problemu intymnego wymienia się:

  • Intensywne i bogate życie seksualne, a także częstą masturbację;
  • Noszenie biżuterii intymnej;
  • Liczne i/lub trudne porody;
  • Leczenie hormonalne w dzieciństwie;
  • Częste, przewlekłe infekcje pochwy;
  • Podrażnienia skóry pod wpływem nietrzymania moczu.

Labioplastyka – lek na kompleksy intymne kobiet

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Jego zadaniem jest korekcja kształtu, objętości, a także jędrności warg sromowych. Zabieg występuje w dwóch rodzajach i może być korekcją asymetrycznych, przerośniętych i zniekształconych przez porody warg sromowych mniejszych lub korekcją przerośniętych warg sromowych większych. Labioplastyka w obydwóch formach w klinice Bieńkowscy wykonywana jest z zastosowaniem zaawansowanego sprzętu najnowszej generacji, czyli systemu laserów CO2 i Erb:Yag oraz amerykańskiego systemu radiochirurgii ginekologicznej pelleve Platinum.

Jak przygotować się do labioplastyki?

Operację plastyczną na za duże wargi sromowe zawsze poprzedza konsultacja lekarska. W jej trakcie pacjentka kwalifikowana jest do zabiegu. Następuje to po wcześniejszej analizie badań takich jak grupa krwi, morfologia, badanie ogólne moczu, APTT, INR, PT, EKG, antygen HBS, HCV, HIV, elektrolity poziom cukru. Przed operacją należy zrezygnować z palenia tytoniu oraz zażywania leków takich jak aspiryna i jej pochodne, witaminy E, preparaty przeciwkaszlowe i przeciwgrypowe. Na zabieg należy stawić się na czczo.

Czy labioplastyka jest bezpieczna?

Kosmetyczna chirurgia tkanek krocza to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny. Okres gojenia trwa od 4-6 tygodni i co ważne nie ma konieczności ściągania szwów. Te stosowane w bydgoskiej Bieńkowscy Clinic są w pełni wchłaniane. Przez czas rekonwalescencji pacjentka musi stosować globulki z kwasem hialuronowym, unikać wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężarów, a także dbać o higienę miejsc intymnych. Jako skutki uboczne, które mogą pojawić się po labioplastyce, wymienia się nieznaczny ból (można złagodzić go ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi) oraz podwyższoną temperaturę.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-