Skip to main content

Leczenie żylaków metodą EVLT – kluczowe informacje

Opis dla: Leczenie żylaków metodą EVLT – kluczowe informacje

EVLT jest metodą laserowego usuwania żylaków. Ze względu na niską inwazyjność i wysoką skuteczność flebolodzy uznają ją za optymalny sposób leczenia niewydolności żylnej. Zabieg EVLT zapewnia wyniki zbliżone do strippingu żył, jednak przebiega w sposób znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta.

Co to jest EVLT?

EVLT to skrót od angielskich słów Endo Venous Laser Treatment i oznacza wewnątrzyżlną terapię laserową. Leczenie żylaków metodą EVLT stosowane jest od 2002 roku, początkowo tylko w Stanach Zjednoczonych, a dziś już w większości krajów Europy. W opinii polskich i światowych towarzystw flebologicznych to jedna z najlepszych metod leczenia niewydolności żylnej. Stanowi optymalne rozwiązanie, ponieważ jest zabiegiem chirurgii jednego dnia. Nie wymaga hospitalizacji, podania narkozy ani wykonywania nacięć operacyjnych. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum i przebiega w sposób zdecydowanie bardziej komfortowy niż po zastosowaniu innych metod leczenia żylaków.

Na czym polega metoda leczenia żylaków EVLT?

Leczenie żylaków metodą EVLT opiera się na zjawisku termoablacji. Do zabiegu stosuje się laser diodowy, który emituje wiązkę światła o długości 1470 nm. To za jej sprawą dochodzi do zamknięcia światła poszerzonego naczynia krwionośnego. Podczas zabiegu do znieczulonej żyły wprowadza się światłowód radialny. Odbywa się to pod stałą kontrolą ultrasonograficzną (USG Doppler). Światłowód przepuszcza energię laserową, która wyzwala ciepło, w wyniku czego dochodzi do zniszczenia niewydolnej żyły. Fala świetlna trafia precyzyjnie w obszar zabiegowy, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek ani naskórka. Zabieg EVLT odznacza się wysokim profilem bezpieczeństwa. Najlepsze wyniki przynosi przy jednoczesnym wykonaniu miniflebektomii.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg EVLT?

Zabieg EVLT jest mało inwazyjny, czym wyróżnia się spośród innych metod leczenia żylaków. Całą procedura zabiegowa trwa około 1 godzinę i jest na tyle nieobciążąjąca dla organizmu, że odbywa się bez uciążliwej rekonwalescencji. Po kilku dniach pacjent może wrócić do większości codziennych zajęć, pamiętając o przestrzeganiu zaleceń. Wskazane jest stosowanie kompresjoterapii przez 7-14 dni oraz unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Zalety leczenia żylaków metodą EVLT

  • Zabieg chirurgii jednego dnia, wykonywany w trybie ambulatoryjnym.
  • Krótki czas trwania zabiegu.
  • Procedura mało inwazyjna i wysoce komfortowa.
  • Szybki powrót do formy.
  • Niemal 100% skuteczność leczenia.
  • Poprawa funkcjonalności kończyn po jednym zabiegu.

Jakie są efekty laserowego usuwania żylaków EVLT?

Wyniki leczenia widoczne są niemal od razu. Niedługo po zabiegu zauważa się poprawę funkcjonalności kończyn. Ważny jest również efekt estetyczny. EVLT pozwala usunąć żylaki kończyn dolnych bez pozostawienia blizn ani innych nieestetycznych śladów.

Bardzo dobre efekty przynosi połączenie zabiegu EVLT z miniflebektomią, czyli chirurgicznym usunięciem żylaków. To również metoda mało inwazyjna. W połączeniu z EVLT tworzy radykalną terapię, przynoszącą błyskawiczną poprawę.

Kiedy wykonać zabieg EVLT?

W Bieńkowscy Clinic wykonujemy leczenie metodą EVLT kończyn dolnych. Wskazaniem do zabiegu jest niewydolność żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Przed rozpoczęciem leczenia konieczna jest konsultacja chirurgiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań. Na tej podstawie kwalifikuje do zabiegu EVLT. Chcesz umówić się na wizytę kwalifikacyjną i rozpocząć leczenie żylaków? Zadzwoń lub napisz: https://bienkowscyclinic.pl/umow-sie-na-wizyte/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-