Skip to main content

Lifting twarzy metodą Nucleofill

Opis dla: Lifting twarzy metodą Nucleofill

Ludzkie ciało przechodzi przez wiele procesów, które sprawiają, że z wiekiem coraz bardziej zauważalne stają się różnorodne zmiany skórne. Należą do nich zmarszczki pod oczami czy na czole, ale także zwiotczenie i utrata elastyczności tkanek. Współczesna medycyna estetyczna oferuje zabiegi anti-aging, które umożliwiają nieinwazyjną poprawę kondycji skóry. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat liftingu bez skalpela, przeczytaj poniższy artykuł.

Czym się różni lifting Nucleofill od tradycyjnego liftingu twarzy?

Tradycyjny lifting twarzy to dość inwazyjna metoda usuwania zmarszczek mieszcząca się w ramach chirurgii plastycznej. Polega ona na nacięciu skóry pacjenta i mechanicznym naciągnięciu jej w taki sposób, aby nierówności zostały wygładzone. Zabieg tego typu wymaga rekonwalescencji i wiąże się z ryzykiem powikłań. Obecnie podobny efekt możemy osiągnąć nieinwazyjnymi metodami, takimi jak Nucleofill.

Zabieg polega na podaniu pod skórę pacjenta specjalnie dobranego do potrzeb jego skóry preparatu. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu igły lub mikrokaniuli. Nucleofill to metod biostymulacji skóry. Oznacza to, że jej zastosowanie pobudza organizm do samoistnej poprawy kondycji tkanek. Zagęszczenie, ujędrnienie i nawilżenie skóry wywołuje efekt wizualny w postaci wyraźnego odmłodzenia wizerunku.

Lifting bezoperacyjny Nucleofill – cele zabiegu

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lifting twarzy metodą Nucleofill został przyjęty dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów. Ta nowoczesna metoda ma na celu nie tylko likwidację zmarszczek na czole, pod oczami czy wokół ust. Inne efekty zabiegu to również dogłębne nawilżenie i natlenienie (oksydacja) skóry. Rezultaty są widoczne już po pierwszej sesji. Należą do nich:

  • rewitalizacja i regeneracja skóry,
  • uelastycznienie tkanek i redukcja ich wiotkości,
  • usunięcie efektów fotostarzenia i likwidacja fotouszkodzeń,
  • terapia suchości skóry i poprawa jej kolorytu,
  • stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu i elastyny,
  • spowolnienie procesu starzenia się tkanek.

Lifting twarzy Nucleofill jest bezbolesny. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać jedynie niewielkie mrowienie. Procedura jest również bezpieczna, a preparat wstrzykiwany pod skórę nie ma właściwości uczulających. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, po jego zakończeniu pacjent może natychmiast powrócić do swoich codziennych zajęć.

Nucleofill może być stosowany samodzielnie lub pomocniczo przy innych zabiegach o tym samym profilu. Procedury łączone są często optymalnie efektywne, dlatego poleca się je zwłaszcza najbardziej wymagającym pacjentom. Lifting twarzy Nucleofill można wykonywać równolegle do liftingów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP), laseroterapii czy terapii ultradźwiękami (HIFU). Wiele zależy tu od typu skóry pacjenta oraz jego indywidualnych oczekiwań.

Nucleofill – wskazania i przeciwwskazania

Jak każdy zabieg na zmarszczki, również Nucleofill jest przeznaczony dla osób, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Można wykonywać go także profilaktycznie, w celu spowolnienia procesu degeneracji tkanek.

Pierwszym etapem procedury jest konsultacja lekarska. W jej trakcie ustalany jest zakres pracy i oczekiwane rezultaty. Wymagane jest także wykluczenie przeciwwskazań, do których należą:

  • ciąża,
  • choroba autoimmunologiczna,
  • niewyrównane schorzenie ogólnoustrojowe (np. cukrzyca),
  • choroba nowotworowa.

Zabieg nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia trwałych efektów ubocznych. Przez pierwsze 2-3 dni po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej możliwe jest odczuwanie tkliwości i i delikatnego obrzęku skóry w miejscach podania preparatu. Typowe jest również swędzenie i zaczerwienienie w obszarze zabiegowym. Objawy te ustępują jednak samoistnie bez konieczności zastosowania środków farmakologicznych. W celu odpowiedniego zadbania o skórę po zabiegu zalecane jest używanie specjalnych, wskazanych przez specjalistę dermokosmetyków.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 4 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni. Terapia podtrzymująca obejmuje 1 zabieg co 4 do 6 miesięcy.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-