Skip to main content

Lifting ust innowacyjną metodą lip lift

Opis dla: Lifting ust innowacyjną metodą lip lift

Kondycja niektórych części naszego ciała może zdradzać nasz wiek. Oprócz napięcia skóry na twarzy czy koloru włosów, newralgicznymi punktami są również dłonie i… usta. Prawidłowe proporcje warg są zachowane wówczas, gdy stosunek wielkości górnej wargi do wargi dolnej wynosi 1:2. Często jednak zdarza się, że naturalna budowa naszej twarzy w mniejszym lub większym stopniu odbiega od ideału. Może też ulegać zmianie na niekorzyść z wiekiem. Jeżeli zależy nam na tym, aby mieć piękne usta, zabiegi medycyny estetycznej mogą to bardzo ułatwić!

Lifting ust – cele i przebieg zabiegu

Lip lift to innowacyjna metoda modelowania ust bez użycia syntetycznych wypełniaczy. Optyczne powiększenie górnej wargi uzyskuje się tu poprzez wywinięcie czerwieni wargowej z wnętrza ust na zewnątrz. Procedura ta należy do mikrochirurgii estetycznej i stanowi jeden z odmładzających zabiegów na twarz. Rewitalizacja ust, które z wiekiem utraciły swoją objętość, polega przede wszystkim na przywróceniu napięcia i sprężystości skóry. Tkanki, które “schowały się” we wnętrzu jamy gębowej, są bowiem na ogół zwiotczałe i pozbawione młodzieńczej witalności. Niekiedy utrata proporcji ust jest również związana z osteoporotycznymi zmianami w kości szczęki bądź utratą części zębów.

Lifting ust daje naturalnie wyglądający efekt podniesienia górnej wargi. Zabieg trwa 40-60 minut i jest całkowicie bezbolesny (wykonywany w znieczuleniu miejscowym). Technicznie polega na nacięciu skóry i wykonaniu plastycznej korekty kształtu ust. Zabieg jest małoinwazyjny, jednak wymaga założenia szwów, które zwykle są zdejmowane po 7 dniach. Blizna o długości 3-4 centymetrów jest zlokalizowana na granicy nosa i górnej wargi. Tuż po usunięciu opatrunku nie odznacza się wyraźnie na ciele, a z czasem zanika niemal całkowicie. Aby przyspieszyć jej gojenie, zaleca się stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków.

Lifting ust – wskazania i przeciwwskazania

Lifting wargi górnej to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na usta. Wskazania do poddania się tej procedurze medycznej są następujące:

Jak poznać, czy nasze wargi wymagają liftingu? Oto krótka instrukcja, jak dokonać oceny stanu własnych ust.

  1. Ustaw kilka luster pod różnymi kątami,
  2. Stań pomiędzy lustrami w taki sposób, aby widzieć swój profil,
  3. Oceń kształt swoich ust – czy oglądane z tej perspektywy przypominają literę J?
  4. Jeżeli odpowiedź na ostatnie pytanie jest negatywna, umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej.

Lip lift to zabieg chętnie wybierany, ze względu na swoją niską inwazyjność i szybko dostrzegalne rezultaty. Dla zwiększenia efektu odmładzania ust możliwe jest zastosowanie terapii łączonej: wspomagającego wykorzystania lasera, ultradźwięków (HIFU) lub wykonania przeszczepu autologicznej tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi. Wypełnienie warg można również przeprowadzić przy pomocy wysokiej jakości kwasu hialuronowego.

Chirurgia estetyczna wymaga precyzji w trakcie zabiegu, ale także zaawansowanej dbałości o szczegóły, zarówno przed, jak i po jego wykonaniu. Z tego powodu przed przystąpieniem do pracy lekarz przeprowadza konsultację z pacjentem. W trakcie rozmowy omawiany jest przebieg procedury i jej oczekiwane rezultaty. Należy także wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania liftingu ust. Są to:

  • nieustabilizowana cukrzyca,
  • choroby układu krążenia,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • aktualnie odbywane leczenie ortodontyczne.

Zalecenia pozabiegowe obejmują unikanie ekspozycji na słońce, stosowanie wskazanych przez lekarza dermokosmetyków tymczasowe wstrzymanie się od podejmowania nadmiernego wysiłku fizycznego. Nie ma potrzeby odbywania rekonwalescencji, jednak opatrunek zakładany na czas gojenia może utrudniać lub uniemożliwiać powrót do niektórych zajęć (np. pracy) przez okres około tygodnia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-