Skip to main content

Lip lift, czyli lifting ust

Opis dla: Lip lift, czyli lifting ust

Objętość i wysokość warg można zmienić i ocenić. Ich prawidłowe proporcje są zachowane wówczas, gdy górna warga stanowi 1/3 objętości ust, zaś dolna warga stanowi pozostałe 2/3. Niestety nie każdy rodzi się z idealną budową anatomiczną tej części twarzy, a nawet jeśli tak jest, z czasem nasze usta zwężają się w naturalny sposób, co niestety zdradza nasz wiek. Nowoczesna technologia, stosowana w dobrych gabinetach medycyny estetycznej, pozwala jednak na odwrócenie tego procesu.

Na czym polega lifting ust?

Zabiegu lip lift nie należy mylić z powiększaniem ust. Jest to procedura z zakresu mikrochirurgii estetycznej, która polega na zmniejszeniu wysokości górnej wargi przy jednoczesnym wywinięciu czerwieni wargowej na zewnątrz. Jest to skuteczne ze względu na fakt, że obserwowalne na pierwszy rzut oka zwężenie warg, będące skutkiem procesu starzenia, to tak naprawdę efekt polegający na “schowaniu się” zwiotczałej tkanki w głębi jamy gębowej. Dzieje się tak wówczas, gdy skóra traci sprężystość i poddaje się grawitacji, co często jest objawem towarzyszącym przy osteoporotycznych zmianach w kości szczęki czy też utracie zębów.

Lifting ust pozwala na przywróceniu tej części naszego ciała naturalnego i młodzieńczego wyglądu. Zabieg trwa od 40 do 60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje nacięcie skóry,  a następnie przystępuje do plastyki górnej wargi, mającej na celu jej podniesienie. Szwy zakładane są zwykle na 7 dni – po tym czasie skóra jest zrośnięta, a blizna nie odznacza się wyraźnie na ciele. Ma bowiem długość zaledwie 3-4 centymetrów i jest zlokalizowana na granicy nosa i górnej wargi. Dodatkowo zaleca się stosowanie specjalnego kremu na blizny, który pozwala na maksymalne osłabienie ich widoczności na skórze.

Lip lift jest wykonywany tylko w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej, zatrudniających wykwalifikowaną kadrę lekarską.

Lifting ust – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg liftingu ust polecany jest osobom, które z powodu procesu starzenia się skóry utraciły ich dawny, młodzieńczy kształt. Łatwo to poznać, gdy przyjrzymy się tej części ciała z profilu, gdyż młode tkanki układają się w taki sposób, że przypominają literę J. Na konsultację do lekarza medycyny estetycznej możemy udać się wówczas, gdy widzimy u siebie następujące objawy:

Częstą praktyką jest łączenie zabiegu lip liftingu z terapiami towarzyszącymi. Należą do nich procedury medyczne wykorzystujące technologię HIFU (ultradźwięki), przeszczep tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi czy też laseroterapia. Niekiedy dla uzyskania lepszego efektu pacjentom podawane jest wypełnienie warg w postaci kwasu hialuronowego.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu liftingu ust są:

  • nieustabilizowana cukrzyca,
  • choroby układu krążenia,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • aktualnie odbywane leczenie ortodontyczne.
Głównymi zaleceniami po zabiegu są unikanie ekspozycji na słońce, stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry (neutralnych dermokosmetyków), a także unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego. Fotoprotekcja (nawet przez rok po wykonaniu lip liftingu!) jest konieczna ze względu na fakt, że promienie UV mogą doprowadzić do pojawienia się na skórze przebarwień, które najczęściej są trudne do usunięcia. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby pacjent powrócił do swoich codziennych zajęć tuż po wykonaniu zabiegu. Opatrunek może uniemożliwiać powrót do pracy przez okres poprzedzający zdjęcie szwów. Inne aktywności są jak najbardziej dozwolone, a pacjent może cieszyć się z efektów zabiegu już po krótkim czasie od jego wykonania!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-