Skip to main content
Liposukcja boczków – osiągnij doskonałą sylwetkę bez trudu!

Liposukcja boczków – osiągnij doskonałą sylwetkę bez trudu!

Opis dla: Liposukcja boczków – osiągnij doskonałą sylwetkę bez trudu!

Chociaż starasz się, jako możesz, Twojej figurze wciąż brakuje nieco do ideału? W niektórych miejscach na ciele znacznie trudniej jest pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Jednym z nich są tzw. „boczki”. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby modelowania ciała, które zapewnią Ci efekt, jakiego pragniesz. Poznaj wyjątkową liposukcję N.I.L. i spełnij swoje marzenia o doskonałym ciele!

Na czym polega liposukcja boczków N.I.L.?

Skrót N.I.L. pochodzi od nazwy „nutacyjna liposukcja ultradźwiękowa” (ang. Nutational Infrasonic Liposculpture). Jest to rodzaj zaawansowanej liposukcji wibracyjnej. Wprowadza w tkanki pacjenta kaniula wprawiana jest w ruch 3D, unikatowy dla tego typu zabiegów. Dzięki niemu zabieg jest znacznie bezpieczniejszy, nie narusza bowiem okolicznych tkanek, za to precyzyjnie rozbija tkankę tłuszczową. Ten nutacyjny ruch przemienia komórki tłuszczowe w delikatną, łatwą do usunięcia emulsję. Co więcej, urządzenie posiada czujnik zatrzymujące ruch oraz proces odsysania po wyczuciu tkanki innej niż tłuszczowa.

Zaletą takiej liposukcji boczków będą również drgania kaniuli oraz całej głowicy o wyjątkowo niskiej częstotliwości, bo zaledwie < 20x/sekundę (<20Hz). Dzięki takiemu rozwiązaniu, w połączeniu ze znieczuleniem miejscowym, zabieg jest niemal bezbolesny.

Co odróżnia liposukcję boczków N.I.L. od innych tego typu zabiegów?

Decydując się na liposukcję boczków, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo, bezbolesność oraz możliwie małą inwazyjność takiego zabiegu. To właśnie oferuje nutacyjna liposukcja ultradźwiękowa. Jednak to nie wszystkie zalety tego zabiegu. Zapewnia on dodatkowo:

 • wyższą skuteczność – nawet 200% więcej odessanej tkanki tłuszczowej;
 • szybkość wykonania;
 • skrócenie czasu rekonwalescencji do minimum;
 • brak nierówności skóry po przeprowadzeniu procedury;
 • redukcję występowania efektów ubocznych, jak krwiaki, zasinienia czy opuchlizna.

Liposukcja boczków metodą N.I.L. pozwoli Ci w łatwy sposób uzyskać wymarzoną sylwetkę, jednocześnie zapewniając Ci możliwie jak największy komfort.

Jak wygląda zabieg liposukcji boczków N.I.L.?

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu liposukcji N.I.L. z całą pewnością konieczna będzie konsultacja ze specjalistą, dzięki której możliwe będzie wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz ustalenie wszelkich szczegółów. W naszej klinice stosujemy również profilaktykę przeciwzakrzepową oraz antybiotykową, aby zapewnić naszym pacjentom maksimum bezpieczeństwa. Najczęściej przed przystąpieniem m.in. do liposukcji boczków stosowane jest znieczulenie miejscowe, chociaż w niektórych przypadkach możliwe jest również podanie znieczulenia ogólnego.

W kolejnym etapie na skórze pacjenta wykonywane są niewielkie nacięcia (3 mm), które następnie posłużą do wprowadzenia kaniuli. Najczęściej odessaniu poddawane jest 1000-1500 ml tłuszczu, chociaż limit wynosi aż 4000 ml. Po zakończeniu zabiegu na otwory te zakładane są szwy i opatrunki. Pacjenci otrzymują również specjalne ubranie uciskowe, które muszą nosić przez pewien czas po zabiegu (24 godziny na dobę przez 7 dni, a następnie w ciągu dnia od 10 do 14 dni).

Cała liposukcja boczków trwa około 2 godzin. Następnie pacjent musi pozostać w klinice od 8 do 24 godzin na obserwacji. Okres rekonwalescencji to zwykle od 4 do 8 dni. Cena liposukcji boczków tą metodą może różnić się zależnie od indywidualnych uwarunkowań, dlatego ustalana jest indywidualnie. Aby sprawdzić aktualne orientacyjne koszty, zajrzyj do naszego cennika.

Co musisz wiedzieć przed liposukcją boczków?

Liposukcja boczków, jak wszystkie zabiegi wyszczuplające przebiegające z naruszeniem tkanki, wymaga specjalnych przygotowań. Przede wszystkim z pewnością lekarz zleci wykonanie badań krwi, a także przekaże zalecenia. Do najważniejszych należy bycie na czczo na 6 godzin przed zabiegiem, a także odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi oraz przeciwbólowe i przeciwzapalne na 10 dni przed planowaną liposukcją.

Warto również zapoznać się z listą najważniejszych przeciwwskazań do zabiegu. Należą do nich:

 • ciąża;
 • cukrzyca;
 • schorzenia wpływające na krzepliwość krwi;
 • nowotwory;
 • niewydolność układu krążenia lub układu oddechowego;
 • choroby serca;
 • poważne schorzenia wątroby i nerek.

Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do zabiegu zawsze podejmuje lekarz.

Wskazania po zabiegu liposukcji boczków

Wszelkich informacji na temat postępowania po zabiegu udzieli Ci lekarz. Na pewno musisz przygotować się na krótką rekonwalescencję oraz wizyty kontrolne – pierwsza wypada na tydzień po zabiegu, jednak przez 48 godzin po jego wykonaniu jesteśmy w kontakcie telefonicznym z naszymi pacjentami.

Do typowych efektów ubocznych należy obrzęk i tkliwość, które mijają po kilku dniach, a także niewielkie blizny, które znikają po około 4-6 miesiącach.

Najczęściej lekarz przestrzega również przed nadmierną aktywnością fizyczną, wysiłkiem, solarium i sauną, wystawianiem skóry na słońce, paleniem papierosów oraz piciem napojów alkoholowych lub zawierających kofeinę. Zakazy te mogą obejmować 2-3 tygodnie (zalecenia dietetyczne oraz dotyczące nawet niewielkiego wysiłku) po aż 6 miesięcy (opalanie naturalne i solarium).

Liposukcja boczków metodą N.I.L. pomoże Ci w szybki sposób uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Umów się na konsultację z naszym ekspertem i poczuj się doskonale w swojej skórze.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-