Skip to main content
Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – bezpieczniejsze odsysanie tłuszczu dzięki wibracjom

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – bezpieczniejsze odsysanie tłuszczu dzięki wibracjom

Opis dla: Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – bezpieczniejsze odsysanie tłuszc…

Liposukcja to jeden z bardziej rozchwytywanych zabiegów medycyny estetycznej. Wiele kobiet i niejeden mężczyzna marzą o tym, aby odessać nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową i odzyskać szczupłą sylwetkę. Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. to najlepszy wybór, gdyż dzięki wibracjom, jest ona bardziej precyzyjna, skuteczniejsza i bezpieczniejsza od innych metod.

Odsysanie tłuszczu – pożądany zabieg medycyny estetycznej

Wiele osób – zarówno mężczyzn, jak i kobiet – ma problem z nadmiernie nagromadzoną tkanką tłuszczową, zwłaszcza w okolicach brzucha. Nawet osoby, które na pierwszy rzut oka wyglądają na szczupłe mogą mieć problemy z nadprogramowym, nierównomiernie rozłożonym tłuszczykiem. Powszechna potrzeba redukcji tkanki tłuszczowej sprawiła, że liposukcja to drugi najpopularniejszy, po plastyce piersi, zabieg medycyny estetycznej na świecie. Należy jednak pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania i alternatywą dla diety. Zdrowe odżywianie i styl życia powinny iść w parze z tego typu zabiegami. W przeciwnym wypadku dysproporcje sylwetki mogą szybko powrócić.

Szczególnym rodzajem liposukcji jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. Przypadła ona do gustu zarówno lekarzom, jak i pacjentom. To technika liposukcji wibracyjnej, która od wielu lat stanowi najbardziej bezpieczną, precyzyjną i skuteczną metodę odsysania tłuszczu. Metoda ta polega na zastosowaniu unikalnego ruchu nutacyjnego – pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego, szybkiego i jednocześnie mało inwazyjnego zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega liposukcja infradźwiękowa N.I.L.?

Zanim dojdzie do zabiegu, przeprowadzana jest konsultacja lekarska, a następnie (jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu) wprowadzana jest profilaktyka antybiotykowa i przeciwzakrzepowa, aby zminimalizować ryzyko powikłań. W zależności od ilości i głębokości usuwanej tkanki tłuszczowej, zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, pod opieką anestezjologa. Na znieczulonej miejscowo skórze wykonywane są nacięcia o długości 3 mm, w które wprowadzana jest metalowa kaniula. Najpierw aplikowany jest płyn znieczulający, a następnie (po 30 minutach) rozpoczyna się odsysanie tłuszczu za pomocą drgającej kaniuli.

Zastosowanie liposukcji wibracyjnej zmniejsza do minimum ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na tkanki otaczające skórę, co mogłoby powodować ich uszkadzanie. Dzięki ruchom kaniuli odbywającym się w trzech kierunkach grudki tkanki tłuszczowej są rozbijane, odsysana tkanka tłuszczowa przybiera formę delikatnej emulsji, a leczone obszary po zabiegu są gładkie. Nierówności są głównym problemem przy zastosowaniu tradycyjnych metod liposukcji.

Zabieg trwa średnio 2 godziny. Po zabiegu miejsca nacięć zaopatrywane są szwami i opatrunkami. Na obszar poddany liposukcji naskłada się ubranie uciskowe lub specjalny pas elastyczny. Pobyt w naszej klinice może trwać od 8 do 24 godzin, a zalecany czas rekonwalescencji wynosi 4-8 dni. 

Co jeszcze warto wiedzieć o liposukcji infradźwiękowej N.I.L.?

  • drgania, w które zostaje wprawiona kaniula podczas zabiegu, wpływają na nocyreceptory (receptory bólowe) powodując wzrost wydzielania endorfin, co poprawia komfort pacjenta zarówno podczas zabiegu, jak i w trakcie gojenia,
  • podczas liposukcji infradźwiękowej N.I.L. pobierana tkanka tłuszczowa nie zostaje uszkodzona ani zanieczyszczona, dzięki czemu można ją wykorzystać do zabiegu lipotransferu, czyli przeszczepu tkanki tłuszczowej w celu korekty objętości, np. biustu lub pośladków,
  • podczas jednego zabiegu można usunąć od 1000 do 4000 ml tkanki tłuszczowej,
  • w pierwszych dniach po zabiegu efekty mogą nie być widoczne, ze względu na obrzęk pooperacyjny, rezultaty w ostatecznym kształcie można ocenić po około 45 dniach.
Jeśli zainteresował Cię zabieg liposukcji nutacyjnej N.I.L., to z pewnością przypadną Ci do gustu również inne sposoby modelowania sylwetki oferowane przez naszą klinikę Bieńkowscy Clinic. Już dziś zapisz się na konsultację z naszymi specjalistami w jednej z placówek – w Bydgoszczy lub Częstochowie.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-