Skip to main content

Lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu – jakie efekty pozwala osiągnąć?

Opis dla: Lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu – jakie efekty pozwala osią…

Lipotransfer nie jest nowym zabiegiem na rynku usług z zakresu medycyny estetycznej, jednak dla wielu pacjentów wciąż jest on najlepszym wyborem. Choć pewnej części kojarzy się on przede wszystkim z modelowaniem ciała za pomocą naturalnego wypełniacza, taka procedura daje znacznie więcej możliwości. Dowiedz się, jakie efekty możesz dzięki niej uzyskać!

Na czym polega lipotransfer?

Aby w pełni zrozumieć możliwości lipotransferu, na początku warto zaznaczyć, na czym opiera się taki zabieg. Jego główna część dzieli się na trzy etapy: pobrania tkanki tłuszczowej od pacjenta metodą liposukcji, jej odpowiedniego przygotowania oraz wszczepienia w miejsce biorcze.

Wynikiem zabiegu może być równoczesne wyszczuplenie wybranej partii ciała, a następnie wypełnienie i uzupełnienie jego tkanek miękkich. Sama tkanka tłuszczowa musi zostać ponownie unaczyniona, aby zabieg zakończył się sukcesem. Dlatego w naszej klinice wybieramy najnowocześniejsze metody, który zwiększają możliwości procedury. Należą do nich:

Choć każda z tych metod przeprowadzania lipotransferu opiera się na podobnych zasadach, zazwyczaj nasi specjaliści dobierają je według nieco innych wskazań. Szczegóły z pewnością przedstawi Ci lekarz podczas konsultacji w klinice.

Efekty lipofillingu – na co można liczyć?

Lipotransfer potrafi wpłynąć pozytywnie na niemal każdą partię ciała. Tom sposób nie tylko na wyszczuplenie wybranego obszaru, lecz także na wypełnienie i odżywienie innej. Jest to możliwe dzięki zdolności magazynowania licznych składników odżywczych w adipocytach, czyli komórkach tłuszczowych. Do oczekiwanych efektów, poza redukcją tkanki tłuszczowej, zaliczyć można:

 • wypełnienie i nadanie odpowiedniego kształtu większym partiom ciała, w tym biustowi czy pośladkom;
 • dodanie objętości twarzy, tzw. wolumetria;
 • znaczne spłycenie nawet głębokich bruzd i zmarszczek;
 • zniwelowanie blizn, szczególnie tych atroficznych (zanikowych), a także rozstępów;
 • wypełnienie obszaru pod oczami, zwłaszcza doliny łez (przeszczep tłuszczu pod oczy);
 • rewitalizacja oraz odmładzanie tkanek.

Ze względu na dużą uniwersalność (możliwy jest między innymi lipotransfer biustu, doliny łez czy innej, nawet rozległej partii ciała, która uległa urazowi), procedura ta jest niezwykle popularna wśród naszych pacjentów. Jednak to nie jedyna zaleta tego zabiegu.

Zalety (i wady) lipotransferu – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Lipotransfer pozwala osiągnąć rozmaite efekty, co z pewnością przynosi mu ogromną popularność. Nie jest to jednak jedyny plus takiej procedury. Jednym z najważniejszych z pewnością jest pełna biokompatybilność zastosowanego wypełniacza. To znacznie większe bezpieczeństwo procedury, a także większa trwałość efektów. Wypełnienie za pomocą sztucznych wypełniaczy może wiązać się z alergią i odrzuceniem produktu, a także jego stopniowym wchłanianiem i zanikaniem efektów (kwas hialuronowy utrzymuje się przez okres około 1,5 roku). Autologiczna tkanka tłuszczowa jest ponownie unaczyniana i jedynie częściowo wchłaniana, co pozwala zachować optymalny rezultat. Możliwe jest również wzmocnienie efektu za pomocą powtórzenia zabiegu po pewnym czasie.

Problemem dla niektórych pacjentów może być jednak dwuetapowość zabiegu, szczególnie, jeśli wymaga on pobrania większej ilości tkanki tłuszczowej. Warto też pamiętać, że po przeprowadzeniu tej procedury konieczna może być krótka rekonwalescencja, trwająca od 4-8 tygodni. Co więcej, z zabiegu niezadowolone mogą być osoby oczekujące efektów w postaci np. powiększenia biustu o kilka rozmiarów. Najczęściej możliwa jest zmiana o jeden rozmiar, bardziej spektakularne są natomiast rezultaty z zastosowaniem implantów.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia lipotransferu

Zabiegi lipotransferu należą do bezpiecznych, pod warunkiem, że u danego pacjenta nie występują pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Należą do nich między innymi:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • schorzenia autoimmunologiczne;
 • problemy z krzepliwością krwi oraz inne choroby układu krążenia;
 • ropne infekcje skóry;
 • niedoczynność tarczycy;
 • wirusowe zapalenie wątroby;
 • cukrzyca.

Powyższa lista jest jedynie wskazówką, która nie zastąpi konsultacji z lekarzem. Uważasz, że taki zabieg może być dla Ciebie dobrym wyborem? Koniecznie umów się na konsultację ze specjalistą w naszej klinice i sięgnij po piękniejszy wygląd już dziś!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-