Skip to main content
Metody powiększania ust – znajdź najlepszą dla siebie!

Metody powiększania ust – znajdź najlepszą dla siebie!

Opis dla: Metody powiększania ust – znajdź najlepszą dla siebie!

Pięknie zarysowane, pełne, ponętne wargi to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie każdą natura obdarzyła takim atutem. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala uporać się z tym defektem. Ty również pragniesz dodać swoim wargom zmysłowości? Poznaj najlepsze metody powiększania ust!

Powiększanie ust z zastosowaniem wypełniacza – na czym polega ta metoda?

Powiększanie ust z zastosowaniem wypełniaczy to jeden z najpopularniejszych zabiegów tego typu. Najczęściej wykonywane jest powiększanie ust kwasem hialuronowym, chociaż panie coraz częściej decydują się na wykorzystanie tzw. lipofillingu, czyli transferu tłuszczu. Główna część obu procedur wygląda podobnie. Za pomocą iniekcji w wargi wprowadzany jest wybrany przez pacjentkę preparat. Najczęściej wstrzykiwany jest on w co najmniej 4 miejscach, aby uzyskać równomierny efekt. Wyjątkiem są oczywiście zabiegi mające na celu wyrównanie asymetrii. W Bieńkowscy Clinic oferujemy pacjentom znieczulenie miejscowe za pomocą specjalnego kremu, aby zmaksymalizować komfort zabiegu. Po wprowadzeniu preparatu specjalista rozmasowuje wargi, aby równomiernie ułożyć wypełniacz. Na koniec nakłada specjalny krem, na przykład z witaminą K, który zapobiega powstawaniu niewielkich siniaczków.

Jeśli pacjent zdecyduje się na powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, wymienione etapy będą składać się na jego całość. Jeżeli jednak podany zostanie specjalnie przygotowana autologiczna tkanka tłuszczowa, pacjent musi być oczywiście przygotowany również na jej pobranie. Czasem jednak warto zdecydować się na drugą opcję, ponieważ daje ona pewność, że preparat nie zostanie odrzucony przez organizm i nie wystąpi żadna reakcja alergiczna.

Chirurgiczne powiększanie ust – jak wygląda taki zabieg?

W Bieńkowscy Clinic przeprowadzamy również inny zabieg powiększania ust, a właściwie lifting wargi górnej – Lip Lift. To doskonała metoda szczególnie dla pacjentów nieco starszych, u których doszło do opadnięcia górnej wargi. To dla nich znacznie lepsze rozwiązanie niż powiększanie ust wypełniaczem. Lifting ust polega na zmniejszeniu obszaru pomiędzy nosem i górną wargą, a jednocześnie delikatnym wywinięciu czerwieni wargowej, co pozwala przywrócić twarzy młodzieńczy, bardziej atrakcyjny wygląd. Ta mikrochirurgiczna metoda przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg trwa najczęściej od 40 do 60 minut. Szwy zakładane są blisko nosa, dzięki czemu blizny są właściwie niewidoczne. Zdjęcie szwów następuje po 7 dniach, przy czym lekarz zawsze zaleca pacjentowi konkretne działania mające na celu szybsze gojenie miejsca pozabiegowego.

Efekty powiększania ust różnymi metodami

Poszczególne metody powiększania ust różnią się od siebie nie tylko sposobem wykonania, lecz także uzyskiwanym efektem. Te z wykorzystaniem wypełniacza przede wszystkim nadają wargom objętości. Pozostałe rezultaty to poprawa jędrności i nawilżenia, a także odżywienie tkanki. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim ciele, która odpowiada między innymi za młody wygląd, komfort, sprężystość i nawilżenie tkanki. Z kolei w przypadku autologicznego przeszczepu tłuszczu w wargi pacjenta wprowadzane są również występujące w tego typu tkance komórki macierzyste, dające niezwykle naturalny, a jednocześnie spektakularny efekt poprawy jakości tkanek. Warto jednak pamiętać, że rezultaty podania kwasu hialuronowego najczęściej utrzymują się około 1,5 roku, natomiast po wykonaniu lipotransferu można cieszyć się nimi nawet do 3 lat.

W przypadku liftingu ust rezultaty są trwałe, choć oczywiście należy pamiętać, że tkanka dalej podlega procesom starzenia, więc po pewnym czasie może on zacząć zanikać. Ta metoda to najlepsze rozwiązanie dla dojrzalszych pacjentów, u których zastosowanie wypełniacza mogłoby dać wręcz karykaturalny rezultat.

Należy też wiedzieć, że niekiedy, aby uzyskać optymalny rezultat, trzeba połączyć kilka metod. Lifting ust często wykonywany jest razem z zastosowaniem wypełniacza. Co więcej, niekiedy zaleca się też dodatkową rewitalizację warg, na przykład za pomocą laseroterapii, zabiegów z zastosowaniem światła czy mezoterapii z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Pragniesz piękniejszych warg i zastanawiasz się, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszy? Koniecznie umów się na wizytę w naszej klinice, a z pewnością pomożemy Ci wybrać odpowiednią metodę!


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-