Skip to main content
Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na zimę – które są szczególnie polecane?

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na zimę – które są szczególnie polecane?

Opis dla: Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na zimę – które są szczególn…

Dla wielu osób to właśnie zima jest czasem największej troski o ciało. Tempo życia nieco wtedy opada, a my mamy chwilę na wykonanie specjalistycznych zabiegów. Co więcej, nie jesteśmy wtedy narażeni na tak silne działanie promieni słonecznych jak ma to miejsce latem, co w przypadku niektórych terapii istotnie zwiększa bezpieczeństwo. Na jakie zatem zabiegi z zakresu medycyny estetycznej warto postawić zimą? Oto podpowiedzi naszych specjalistów z Bieńkowscy Clinic!

 

Usuń rozstępy, blizny, zmiany posłoneczne – laser Laser frakcyjny DUAL

 

Za różnego rodzaju bliznami często stoją trudne dla nas doświadczenia – w końcu pojawiają się np. po oparzeniach, operacjach, urazach czy uciążliwym trądziku. Rozstępy też występują zwykle po niełatwych okresach. Zwłaszcza po szybkim wzroście masy ciała, który często nie jest wcale efektem „lenistwa”, jak to powielają różne stereotypy – może pojawić się np. w wyniku chorób (tak fizycznych, jak i psychicznych) czy też ich leczenia.

Na szczęście można sobie z tym wszystkim poradzić i pożegnać wizualne wspomnienie trudnych dla nas stanów – z pomocą przychodzi unikalny laser światłowodowy Fraxel re:store Dual™, który jest złotym standardem w terapii właśnie rozstępów i blizn, a także rozszerzonych porów skórnych czy przebarwień (melasmy). Znakomicie sprawdza się również w przypadku redukcji wiotkości skóry, zmarszczek, rogowacenia starczego czy posłonecznych zniszczeń, które widoczne są zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała.

Terapia tego typu jest szybka, bezpieczna, bardzo precyzyjna i podlega pełnej kontroli specjalisty, który ją przeprowadza. Co jednak najważniejsze, daje spektakularne efekty! A dlaczego warto podejść do niej właśnie zimą? Ponieważ jednym z przeciwwskazań jest świeża opalenizna – opalanie należy zaprzestać na 2-4 tygodnie przed zabiegiem. W okresie zimowym zwykle nie ma tego ryzyka, a dodatkowo łatwiej jest unikać słońca, co jest absolutną koniecznością w okresie pozabiegowym (później również należy chronić się blokerami UV).

 

malformacje naczyniowe lub przebarwienia? Postaw na laser Cutera EXCEL V+ 532nm

 

Ze zmianami barwnikowymi skóry oraz bliznami znakomicie poradzi sobie także inny laser, którym pracują nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic – Cutera® Excel V+. Co jednak istotne, jest on wysoce skuteczny także w terapii różnego rodzaju schorzeń o podłożu naczyniowym, w tym tzw. „pajączków”, a nawet kapilarnych malformacji naczyniowych typu port wine Stain (PWS) – pozwala lekarzom dokonać szybkich postępów w leczeniu, zachowując przy tym wysoki komfort i bezpieczeństwo.

Laser ten bazuje na technologii podwójnej długości fali 532/1064nm. Sam zabieg jest zaś niemalże bezbolesny, nie wymaga długiej rekonwalescencji i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia w miejscu poddawanym terapii oparzeń oraz związanych z nimi bliz. Co jeszcze warto wiedzieć o terapii laserem Cutera EXCEL V+ 532nm?

 • Jedna sesja laseroterapii trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut.
 • Cała terapia obejmuje zwykle kilka zabiegów, które powtarza się co około 4-6 tygodni – to, ile będzie koniecznych, zależy przede wszystkim od wielkości oraz rodzaju zmiany.
 • Ewentualną bolesność łagodzi specjalny system schładzający – możliwe jest też zastosowanie znieczulenia miejscowego.
 • W tym przypadku, podobnie jak we wcześniej opisanej laseroterapii, jednym z przeciwwskazań do zabiegu jest opalenizna – stąd też zima będzie najlepszym okresem na wykonywanie leczenia.
 • I co najważniejsze – jego efekty są trwałe!

 

COSMELAN / DERMAMELAN – terapia depigmentacyjna

 

Różnego rodzaju przebarwienia można usunąć także metodami chemicznymi – przykładami tego typu zabiegów są właśnie Cosmelan i Dermamelan. Są polecane przede wszystkim Pacjentom i Pacjentkom ze zmianami, które pojawiły się w wyniku działania promieniowania UV lub tych, które są następstwem nadmiernego gromadzenia się barwnika na podłożu hormonalnym (melasma, chloasma). Przebarwienia to jednak nie wszystko, wskazaniami do opisywanych tu zabiegów są także:

 • poszerzone pory,
 • trądzik,
 • nadmierne wydzielanie sebum,
 • drobne zmiany potrądzikowe o charakterze blizn
 • nadmierne rogowacenie,
 • utrata elastyczności oraz sprężystości skóry.

Co ważne, procedury związane z opisywanymi tu zabiegami przebiegają dwuetapowo: początkowo specjaliści w Bieńkowscy Clinic nakładają odpowiedni preparat (wybrany na bazie konsultacji, badania i indywidualnych zaleceń lekarskich), by po około 3-8 godzinach Pacjent mógł go samodzielnie zmyć, będąc już w domowych warunkach. Następnie konieczne jest stosowanie odpowiednich kremów pozabiegowych, co pozwoli pogłębić rezultaty oraz wpłynąć na ich jak najdłuższe utrzymanie.

A dlaczego wykonywanie tych zabiegów poleca się właśnie na zimę? Ponieważ przed nimi także należy przez co najmniej miesiąc odpuścić opalanie oraz stosowanie samoopalaczy. Po nich trzeba zaś unikać promieniowania słonecznego – skóra może być przez jakiś czas wrażliwsza. Pamiętać należy także o stosowaniu kremów z filtrem SPF 50+ (co jednak odnosi się nie tylko bezpośrednio do okresu pozabiegowego, ale ma znaczenie dla generalnej troski o skórę).

Chcesz wykonać któryś z wymienionych tu „zimowych” zabiegów? A może masz jeszcze wątpliwości? Pozwól, by rozwiali je eksperci z naszych klinik w Bydgoszczy lub Częstochowie – jestesmy do Twojej dyspozycji: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-