Skip to main content
Nie daj się żylakom! Wypróbuj wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie żylaków EVLT

Nie daj się żylakom! Wypróbuj wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie żylaków EVLT

Opis dla: Nie daj się żylakom! Wypróbuj wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie …

Coraz bardziej odznaczające się na skórze żylaki sprawiają, że wstydzisz się zakładać sukienki i spódnice odsłaniające nogi? Nie pozwól, aby żylaki miały wpływ na to, jak się ubierasz. Poddaj się skutecznemu i mało inwazyjnemu wewnątrznaczyniowemu leczeniu żylaków za pomocą lasera – EVLT. Z poniższego wpisu dowiesz się, na czym polega ta metoda, jak wygląda rekonwalescencja oraz jakich efektów możesz się spodziewać. 

EVLT – najskuteczniejszy sposób na pozbycie się żylaków

Obecnie stosowanych jest wiele metod usuwania żylaków, np. fale radiowe, para wodna, kleje. Jak dowodzą liczne badania i rekomendacje towarzystw lekarskich, leczenie żylaków za pomocą urządzenia EVLT jest najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną terapią niewydolności żylnej. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu EVLT mogą również potwierdzić specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, którzy na co dzień stosują tę terapię u pacjentów zmagających się z żylakami. Zabieg polega na zamykaniu żył za pomocą lasera diodowego, wprowadzanego do wnętrza naczynia krwionośnego. W porównaniu do najbardziej inwazyjnej metody usuwania żylaków, czyli strippingu (fizycznego wyrywania żył), EVLT zapewnia niemal 100% skuteczność, przy maksymalnie skróconym czasie rekonwalescencji. 

Na czym polega laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT?

Laserowe leczenie żylaków EVLT przeprowadza się za pomocą lasera o długości fali 1470 nm oraz światłowodu radialnego. Laserowe usuwanie żylaków, a dokładnie zamknięcie niewydolnego naczynia krwionośnego (laserowa ablacja), jest wykonywane na sali operacyjnej. Chirurg wprowadza do żyły światłowód, kontrolując tę procedurę za pomocą USG. Po precyzyjnym umieszczeniu światłowodu żyła jest znieczulana za pomocą specjalnego preparatu, który również spełnia funkcję ochronną, zapobiegając przegrzaniu się tkanek sąsiadujących – nerwów, mięśni, skóry oraz zdrowych naczyń krwionośnych. Często zabieg wiąże się również z usunięciem żylaków spod skóry poprzez niewielkie, 2-milimetrowe nacięcia. Po zabiegu stosuje się kompresjoterapię. Dzięki zastosowaniu laseroterapii możliwy jest bardzo szybki powrót pacjenta do pełnej aktywności. Zabieg nie pozostawia blizn. 

Laserowe usuwanie żylaków – postępowanie po zabiegu

Pacjent na zabieg powinien przyjść z osobą towarzyszącą, która odwiezie go do domu. Postępowanie po zabiegu wygląda podobnie, jak w przypadku innych metod usuwania żylaków. Konieczne jest zażywanie przepisanych przez lekarza środków przeciwzakrzepowych, przeciwbólowych oraz wazoaktywnych. Podczas pierwszej doby należy odpoczywać z nogami na wysokości bioder, a co godzinę wykonywać kilkuminutowy spacer. W kolejnych dobach konieczny jest regularny ruch – o jego częstotliwości i długości decyduje lekarz. 3-4 dni po zabiegu odbywa się wizyta kontrolna połączona ze zmianą opatrunków i badaniem USG. Przez okres 1-2 tygodni po zabiegu wskazane jest stosowanie kompresjoterapii. W poszczególnych przypadkach zalecenia mogą się różnić – za każdym razem dobierane są do konkretnego pacjenta.

Zalety metody EVLT:

  • poprawa funkcjonowania kończyn, często zauważalna od razu po zabiegu,
  • jednoczesne wykonanie miniflebektomii daje błyskawiczne rezultaty,
  • okres rekonwalescencji jest ponad dwukrotnie krótszy w porównaniu do klasycznych metod – trwa przeciętnie 7 dni,
  • ewentualne krwiaki znikają samoczynnie w ciągu kilku-kilkunastu dni. 

Masz żylaki i chcesz się ich pozbyć w najskuteczniejszy i jednocześnie mało inwazyjny sposób? Przeczytaj więcej na temat laserowego leczenia żylaków EVLT i umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-