Skip to main content

Operacja powiększania członka – co należy wiedzieć

Opis dla: Operacja powiększania członka – co należy wiedzieć

Kompleks małego penisa dotyka wielu mężczyzn. Choć trudno ustalić dokładną liczbę osób, które zmagają się z tym problemem, faktem jest, że coraz więcej z nich nabiera śmiałości, aby mu zaradzić. Nie istnieją skuteczne tabletki na powiększenie penisa. Medycyna estetyczna dysponuje jednak innymi metodami, które umożliwiają osiągnięcie tego efektu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy artykuł.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do powiększenia penisa?

Operacyjne powiększanie członka przeprowadza się zazwyczaj w przypadku subiektywnego niezadowolenia pacjenta z rozmiaru tej części ciała. Motywacją do zgłoszenia się na zabieg bywa również niemożność osiągnięcia satysfakcji seksualnej przez mężczyznę bądź jego partnerkę czy partnera. Efekt, jaki można osiągnąć poprzez ingerencję medyczną, to poszerzenie narządu (zwłaszcza u nasady), nieznaczne wydłużenie oraz powiększenie objętości żołędzi. Wszystko to ma wpływ na jakość pożycia seksualnego.

Procedura jest poprzedzona wstępną konsultacją medyczną. W jej trakcie pacjent zostaje poinformowany o możliwych do osiągnięcia efektach. Wykluczane są również przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich przede wszystkim: stulejka, zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne narządów płciowych lub pachwin oraz problemy z potencją. Inne możliwe przeciwwskazania są zależne od zastosowanej metody pracy.

Operacja powiększania członka – metody

Powiększanie penisa może przebiegać na drodze chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej. Wiele zależy od zastosowanej u danego pacjenta metody. Najbardziej inwazyjny sposób wykonania zabiegu to tzw. falloplastyka, która polega na przecięciu więzadła wieszadłowego. Ze względu na ryzyko związane z przeprowadzeniem takiej procedury (dotyczące możliwych późniejszych problemów z erekcją), podejmuje się ją tylko w wyjątkowych przypadkach.

Bezpieczniejsze metody wydłużania i poszerzania przyrodzenia oferuje współczesna medycyna estetyczna. W zależności od potrzeb i preferencji pacjenta, można tu wykorzystać dwie opcje.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Operacja powiększania członka może być wykonana metodą iniekcyjną, przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg trwa od 30 do 45 minut, a pierwsze rezultaty są widoczne natychmiast. Efekt końcowy stabilizuje się w ciągu kolejnych 2-3 tygodni i utrzymuje od 1,5 roku do 2 lat. Wstrzykując kwas hialuronowy, możemy zwiększyć obwód penisa o 30-50% oraz wydłużyć ten narząd o 5-15 mm.

Powiększanie penisa własną tkanką tłuszczową

Nieco bardziej inwazyjną, lecz przynoszącą trwalsze efekty metodą, jest przeszczep własnego tłuszczu pacjenta do powiększanego narządu. Materiał do iniekcji jest pobierany na drodze liposukcji, np. z brzucha lub pośladków. Uzyskany w ten sposób autologiczny graft tłuszczowy zostaje następnie podany pod skórę członka przy pomocy cienkiej kaniuli.

Operacja powiększania członka – inne ważne informacje

Niezależnie od wybranej metody, zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Procedura odbywa się w sali operacyjnej i jest całkowicie bezbolesna. Jej końcowy etap polega na założeniu szwów w miejscu, gdzie mikrokaniula została wprowadzona pod skórę.

Po przeprowadzeniu zabiegu i krótkiej obserwacji pacjenta lekarz decyduje o wypisaniu go do domu. Wręcza też listę zaleceń, których operowany powinien bezwzględnie przestrzegać. Są to:

  • zachowywanie szczególnej higieny miejsc intymnych,
  • powstrzymanie się od aktywności seksualnej przez około 2 tygodnie po operacji,
  • niepodejmowanie nadmiernego wysiłku fizycznego w ciągu 7 pierwszych dni po zabiegu,
  • stawienie się na wizytę kontrolną (zdjęcie szwów) po 10-12 dniach od zabiegu.

Operacja powiększania członka metodą iniekcji wiąże się z możliwymi efektami ubocznymi. Należą do nich zasinienie, obrzęk i/lub dolegliwości bólowe obejmujące narząd. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego możliwe jest także przejściowe uczucie „gąbczastości” prącia. Ten efekt nie stanowi powikłania i nie wymusza zmian w codziennym funkcjonowaniu.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZABIEGU POWIĘKSZANIA CZŁONKA? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY NA NASZYM BLOGU:

Powiększanie penisa – fakty i mity na ten temat
Powiększanie penisa – który sposób wybrać?

i umów się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-