Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe na twarz – czego można oczekiwać po wampirzym liftingu?

Opis dla: Osocze bogatopłytkowe na twarz – czego można oczekiwać po wampirzym…

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, nazywany również wampirzym liftingiem, to najnowocześniejsza metoda odmładzania skóry, z której korzysta coraz więcej osób ceniących sobie naturalność. W Bieńkowscy Clinic korzystamy z nowej formuły zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP – Arthrex ACP (Autologous Conditioned Plasma). Ponieważ zabieg charakteryzuje się wyjątkowymi parametrami, określamy go mianem PRP HD.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta. Część elementów morfotycznych (krwinki czerwone) jest usuwana, a osocze bogatopłytkowe używane do zabiegów anti-aging. Komórki macierzyste w nim zawarte stanowią populację komórek o bardzo dużym potencjale biologicznym i zdolności różnicowania się w kierunku różnych tkanek. Inicjują wzrost dynamiki podziałów komórkowych, tworzą nowe białka i poprawiają ukrwienie tkanki. Komórki macierzyste są zdolne do naprawy uszkodzeń skóry i odbudowy, zmniejszającej się z wiekiem aktywności biologicznej tkanki, a tym samym do jej głębokiego i trwałego odmłodzenia. Osocze bogatopłytkowe zawiera też czynniki wzrostu – substancje odpowiedzialne za stymulację procesów tworzenia nowych komórek i białka w skórze.

Dla kogo jest przeznaczony wampirzy lifting?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP HD przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie naturalne efekty odmłodzenia. Wampirzy lifting jest szczególnie doceniany przez osoby, które obawiają się sztucznego efektu po wstrzyknięciu botoksu lub kwasu hialuronowego. Skóra po zabiegu jest zregenerowana i poprawia się jej funkcjonalność. Dzieje się tak dlatego, że zabieg opiera się na biostymulacji. Wampirzy lifting jest w 100% naturalny, ponieważ podczas zabiegu używany jest preparat powstały z własnej krwi. Z tego też względu osocze bogatopłytkowe bez obaw można zastosować u osób z alergiami – jest biologicznie obojętne i nie niesie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP HD polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi, a następnie sterylnej separacji osocza bogatopłytkowego zawierającego liczne czynniki wzrostu. Dzięki unikalnemu zamkniętemu systemowi dwóch strzykawek możliwe jest uzyskanie preparatu najwyższej jakości. Zaledwie kilka minut po pobraniu krwi, lekarz wykonuje ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. Wampirzy lifting wykonywany jest techniką mezoterapii igłowej. Skóra znieczulana jest miejscowo specjalnym kremem. Cały zabieg trwa około 15-25 minut.

Działanie wampirzego liftingu

Po podaniu i aktywacji skoncentrowanych płytek krwi dochodzi do uwolnienia znacznych ilości czynników wzrostu w leczonym miejscu, co skutkuje:

  • powstawaniem nowych populacji komórek,
  • nasileniem procesów regeneracyjnych w skórze,
  • stymulacją aktywności komórek, takich jak fibroblasty, mezenchymalne komórki macierzyste i komórki naskórka,
  • syntezą kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze oraz odbudową macierzy pozakomórkowej i obniżeniem aktywności metaloproteinaz odpowiedzialnych za degradację białek skóry.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest stosowana nie tylko w celu likwidacji zmarszczek, wiotkości, wysuszenia, ścieńczenia oraz innych efektów starzenia skóry. Dużą popularnością, obok osocza na twarz, cieszy się zabieg osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy, który wspomaga leczenie łysienia i wzmacnia osłabione włosy.

Szukasz skutecznego i jednocześnie najbardziej naturalnego zabiegu odmładzającego? Wypróbuj zabieg osoczem bogatopłytkowym w Bieńkowscy Clinic – już dziś umów się na wizytę i skonsultuj się z naszymi specjalistami.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-