Skip to main content

Plastyka powiek – fakty i mity o blefaroplastyce

Opis dla: Plastyka powiek – fakty i mity o blefaroplastyce

Jak wiadomo okolice oczu zdradzają nasz wiek – z upływem czasu wiele kobiet zauważa utratę napięcia skóry i opadanie powiek.

Idealnym rozwiązaniem może okazać się plastyka powiek – zabieg przeprowadzany również w naszej Bieńkowscy Clinic. Oto fakty i mity dotyczące blefaroplastyki, które warto poznać.

Spis treści:

Plastyka powiek to bolesny zabieg – MIT

Blefaroplastyka może być wykonana ze względów medycznych – FAKT

Plastyka powiek jest niebezpiecznym zabiegiem – MIT

Blefaroplastyka daje długoterminowy efekt – FAKT

Plastyka powiek nie wiąże się z żadnymi przeciwwskazaniami – MIT

Plastyka powiek nie ma limitów wiekowych – FAKT

Blefaroplastyka powoduje niedomykalność powiek – MIT

Plastyka powiek to bolesny zabieg – MIT

Zabieg plastyki powiek to chirurgiczna procedura, przeprowadzana przy użyciu skalpela, ale  w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach lekarz może zastosować krótkie znieczulenie ogólne dożylne i miejscowe. Tak więc pacjentka nie musi obawiać się dolegliwości bólowych, gdyż nie odczuje dyskomfortu podczas pracy chirurga plastyka.

Blefaroplastyka może być wykonana ze względów medycznych – FAKT

Plastyka powiek nie zawsze jest przeprowadzana ze względów estetycznych. Dość często zdarza się, że motywacją do poddania się blefaroplastyce są względy zdrowotne – jakie? Mocne opadanie powiek może ograniczać pole widzenia, skutecznie obniżając jakość codziennego życia pacjentki (tzw. powiśniecie powieki górnej). Medycznym wskazaniem do zabiegu może być też niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej, związane z tym uczucie ciężkości powiek oraz bóle głowy.

Plastyka powiek jest niebezpiecznym zabiegiem – MIT

Prawidłowo wykonana procedura chirurgiczna zapewnia pacjentce wysoki poziom bezpieczeństwa podczas zabiegu. Jeśli bleforaplastykę przeprowadzi doświadczony specjalista chirurgii plastycznej, nie musimy się niczego obawiać.

Blefaroplastyka daje długoterminowy efekt – FAKT

To prawda – plastyka powiek jest zabiegiem, który daje trwałe rezultaty. Dzięki wycięciu luźnego fałdu skóry, możemy cieszyć się odmłodzonym spojrzeniem przez długie lata.

Plastyka powiek nie wiąże się z żadnymi przeciwwskazaniami – MIT

Blefaroplastyka, jak każdy zabieg medycyny estetycznej wiąże się z kilkoma przeciwwskazaniami. Do głównych czynników wykluczających należy niedokrwistość, skazy naczyniowe, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, infekcje skóry twarzy i nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi.

Plastyka powiek nie ma limitów wiekowych – FAKT

Z plastyki powiek górnych i dolnych mogą skorzystać wszystkie osoby, które zmagają się z nadmiarem skóry/jej zwiotczeniem w tych okolicach. Nie istnieją tutaj żadne konkretne limity wieku, choć najczęściej z zabiegu korzystają panie po 35. roku życia.

Blefaroplastyka powoduje niedomykalność powiek – MIT

Część kobiet obawia się, że lekarz usunie za dużo tkanki i po zabiegu blefaroplastyki ich powieki nie będą się domykać. Owszem, niedomykalność powiek jest jednym z powikłań, ale jeśli oddamy się w ręce doświadczonego i wykwalifikowanego chirurga, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Prawidłowo przeprowadzona plastyka powiek daje gwarancję sukcesu.

Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje na temat zabiegu plastyki powiek, nasi doświadczeni specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania. Zapisz się na wstępną konsultację z jednym z wykwalifikowanych ekspertów i pozbądź się wiotkiej skóry wokół oczu. Zaufaj osiągnięciom medycyny estetycznej i zapomnij o wieloletnich kompleksach. Podczas blefaroplastyki i każdego innego zabiegu, dbamy o to, aby zapewnić pacjentkom wysoki poziom bezpieczeństwa. Korzystamy tylko z certyfikowanych preparatów i certyfikowanego sprzętu medycznego. Wszystkie procedury zabiegowe wykonywane w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy są przeprowadzane z profesjonalny sposób i cechują się wysoką skutecznością, czego najlepszy dowodem są setki zadowolonych kobiet.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-