Skip to main content

Radiofrekwencja w medycynie estetycznej – zobacz, jak działają fale radiowe w zabiegach modelowania sylwetki!

Opis dla: Radiofrekwencja w medycynie estetycznej – zobacz, jak działaj…

Fale radiowe, czyli fale elektromagnetyczne wytwarzane przez prąd, jeszcze do niedawna kojarzone były przede wszystkim z odbiornikami radiowymi w naszych domach czy samochodach. Dziś natomiast ich zastosowanie zostało szeroko rozpowszechnione w różnych dziedzinach medycyny, w tym fizjoterapii czy medycynie estetycznej. W naszej klinice technologię radiofrekwencji wykorzystujemy m.in. przy zabiegach modelowania sylwetki Radiofrekwencja, Accent Prime czy attiva. W jaki sposób działają fale radiowe przy zabiegach modelowania sylwetki? Podpowiadamy, jakie efekty mogą przynieść terapie z wykorzystaniem radiofrekwencji!

 

Fale radiowe w kosmetyce i medycynie estetycznej

 

Kosmetyczne działanie fal radiowych polega na termolizie (miejscowym nagrzewaniu tkanek pod wpływem silnego pola elektromagnetycznego) przy pomocy prądu szybkozmiennego o wysokim napięciu. Zmiany energii prowadzą do wytwarzania ciepła, które rozgrzewa naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną, a w przypadku zabiegów fizjoterapeutycznych również mięśnie i stawy. W przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, tak jak np. zabiegu Accent Prime, fale radiowe odpowiadają za podgrzewanie włókien kolagenowych do temperatury 40-45 stopni Celsjusza, przez co kolagen ulega skurczeniu i napina się, pozwalając na uzyskanie wyraźnego efektu liftingu skóry. Wysoka temperatura pobudza też do pracy fibroblasty, co w dłuższej perspektywie pozwala na stopniową poprawę elastyczności skóry. Technologia radiofrekwencji pozwala jednak nie tylko na ujędrnienie skóry, lecz także redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej i uporczywego cellulitu, czego przykładem są oferowane przez nas zabiegi Radiofrekwencja i attiva. Fala radiowa rozbija tłuszcz odpowiedzialny za zniekształcenia figury i cellulit, nie narażając przy tym na uszkodzenie tkanek otaczających tkankę tłuszczową, to znaczy komórek nerwowych czy naczyń krwionośnych. Fale radiowe poprawiają też krążenie krwi i przyspieszają metabolizm komórkowy.

 

Zabieg falami radiowymi i ultradźwiękami

 

Fale radiowe doskonale spisują się samodzielnie podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jednak bardzo często możemy spotkać się z łączeniem radiofrekwencji z innymi rewolucyjnymi technologiami medycznymi. Przykładem takiego zabiegu jest Accent Prime, który poza falami radiowymi wykorzystuje innowacyjną technologię ultradźwięków. Dzięki połączeniu tych dwóch technologii możliwe jest bardzo skuteczne modelowanie sylwetki i ujędrnianie skóry. Wibracje ciepłych lub zimnych ultradźwięków prowadzą do zniszczenia błon komórek tłuszczowych, powodując ich stopniowy rozpad i uwolnienie nagromadzonego tłuszczu, który w dalszej kolejności wydalany jest z organizmu drogami limfatycznymi. Energia fal radiowych, zastosowana w tym samym systemie, pozwala natomiast na skuteczne modelowanie sylwetki, zwiększanie jędrności i elastyczności poprzez stymulację skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych. Głębokie i kontrolowane podgrzewanie podskórnych warstw tłuszczu przy pomocy fal radiowych umożliwia też efektywniejszy drenaż złogów zniszczonych komórek tłuszczowych oraz uwolnionego tłuszczu. Połączenie tych dwóch technologii pozwala na uzyskanie kompleksowego efektu poprawy wyglądu sylwetki i skóry – radiofrekwencja i ultradźwięki sprawiają, że zaledwie po kilku zabiegach będziemy wyglądać nie tylko szczuplej, lecz także zdecydowanie młodziej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania fali radiowej w wybranych zabiegach modelowania sylwetki? Sprawdź nasze zabiegi na naszej stronie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-