Skip to main content
Skuteczne usuwanie blizn – poznaj najlepsze sposoby!

Skuteczne usuwanie blizn – poznaj najlepsze sposoby!

Opis dla: Skuteczne usuwanie blizn – poznaj najlepsze sposoby!

Blizny na ciele potrafią stać się prawdziwą zmorą, szczególnie kiedy przypominają nam o nieprzyjemnych wydarzeniach z przeszłości. Dlatego zazwyczaj pragniemy pozbyć się ich, lub przynajmniej zmniejszyć ich widoczność, za wszelką cenę. Zazwyczaj nie jest to proste, co nie oznacza – niemożliwe. Poznaj nasze najlepsze sposoby na usuwanie blizn!

Usuwanie blizn za pomocą lasera

Laseroterapia to jedna z najczęściej stosowanych metod usuwania blizn. Doskonale sprawdzi się w rozmaitych przypadkach, w tym również w usuwaniu blizn potrądzikowych oraz innych blizn atroficznych, jak i w niwelowaniu rozstępów. Zasada działania procedury jest dość prosta – niezwykle precyzyjny laser frakcyjny w kontrolowany sposób uszkadza komórki, co pobudza je do naturalnej, wzmożonej regeneracji. W wyniku zabiegu następuje przebudowa tkanki. Sama procedura nie jest szczególnie skomplikowana. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów najczęściej konieczne jest od 2 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach około 3-4 tygodni. Gojenie trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni. Po przeprowadzeniu tego typu procedury usuwania blizn konieczne jest stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych, a także dostępnych w Bieńkowscy Clinic specjalnych preparatów wspomagających gojenie. Naruszona przez laser skóra może być też lekko opuchnięta i zaczerwieniona, a przy tym pokryta drobnymi strupkami, których w żadnym wypadku nie wolno zdrapywać. Tego typu objawy mijają samoistnie po kilku dniach, dlatego najczęściej nie należy się nimi przejmować. Warto pamiętać również o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania tego typu procedury. Należeć do nich będą przede wszystkim:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz keloidów;
 • aktywne infekcje skóry w potencjalnym miejscu zabiegowym;
 • nowotwory, szczególnie te aktywne;
 • świeża opalenizna, niezależnie od źródła jej pochodzenia (sztucznego lub naturalnego);
 • aktywna opryszczka;
 • stosowanie leków lub ziół światłouczulających w ciągu 6 miesięcy poprzedzających zabieg;
 • stosowanie leków immunosupresyjnych;
 • poważne schorzenia ogólnoustrojowe, szczególnie te niewyrównane.

Usuwanie blizn za pomocą lipofillingu i osocza bogatopłytkowego

Metoda usuwania blizn za pomocą autologicznego przeszczepu tłuszczu oraz ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym może być stosowana jako leczenie główne bądź wspomagające. Z jej pomocą można leczyć różne typy defektów, w tym blizny zanikowe (atroficzne) czy przerostowe. Możliwe jest również usuwanie rozstępów.

Ta metoda polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej lub krwi z żyły odłokciowej, a następnie ich specjalne przygotowanie i wstrzyknięcie w miejsce zabiegowe. Pobudza to tkanki do naturalnej regeneracji, dając wrażenie znacznie gładszej, wyrównanej skóry. W przypadku przeszczepu tłuszczu możliwe jest również estetyczne wypełnienie blizn zanikowych, co daje jeszcze lepsze i szybsze rezultaty. Niekiedy wystarczy zaledwie jeden zabieg usuwania blizn, aby pozbyć się ich na zawsze. Może się jednak zdarzyć, że konieczne będzie jego dwu- lub trzykrotne powtórzenie w odstępach od 6 do 12 miesięcy. Czas trwania lipofillingu to nawet około 1-2 godzin, z kolei zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego najczęściej nie trwa dłużej niż 30 minut. Efekty usuwania blizn tą metodą są niezwykle naturalne, a jednocześnie długotrwałe. Należy jednak pamiętać o liście przeciwwskazań do [przeprowadzenia tego typu procedury. Należeć do nich będą przede wszystkim:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • schorzenia autoimmunologiczne;
 • aktywne infekcje skóry;
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych i keloidów;
 • nieuregulowana cukrzyca;
 • zaburzenia krzepliwości krwi, w tym na skutek zażywania leków;
 • niewydolność nerek lub wątroby.

Czy możliwe jest pełne usuwanie blizn?

Chociaż medycyna estetyczna stoi obecnie na niezwykle wysokim poziomie, bardzo często pełne usuwanie blizn może nie być możliwe. Wiele zależy tu od indywidualnych uwarunkowań, a także od czasu, jaki upłynął od powstania niedoskonałości. Dlatego, chociaż usuwanie blizn pooperacyjnych czy pochorobowych może nie być pierwszym, co przyjdzie nam na myśl po ich powstaniu, warto dowiedzieć się zawczasu jakie mamy możliwości, aby skutecznie się ich pozbyć. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie wielu przykrych chwil w przyszłości.

Decyzja o usuwaniu blizn zapadła w Twojej głowie? Koniecznie zgłoś się na konsultacje w Bieńkowscy Clinic i zadbaj o to, by Twoja skóra odzyskała pełną gładkość i doskonały wygląd!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-