Skip to main content

Skuteczne wyszczuplanie ud – co oferuje nam medycyna estetyczna?

Opis dla: Skuteczne wyszczuplanie ud – co oferuje nam medycyna estetyczna?

Zawsze pragnęłaś doskonałej sylwetki, ale mimo ćwiczeń i diety tkanka tłuszczowa na udach zdaje się niemal nie znikać? W takich przypadkach warto pomyśleć nad skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Sięgnij po idealną sylwetkę za sprawą zabiegów wyszczuplania ud!

Wyszczuplanie ud dzięki liposukcji

Jedną z najbardziej znanych metod wyszczuplania ud, a także innych części ciała, z pewnością jest liposukcja. Metoda ta, nazywana również odsysaniem tłuszczu, pozwala osiągnąć zachwycający rezultat już po jednorazowym wykonaniu procedury. Najczęściej proponujemy ją pacjentom o sporym nadmiarze tkanki tłuszczowym w obszarze zabiegowym, choć należy zaznaczyć, że nie jest ona przeznaczona dla osób otyłych czy z wyraźną nadwagą. W Bieńkowscy Clinic wykonujemy ten zabieg metodą N.I.L. (ang. Nutational Infrasonic Liposculpture), czyli nutacyjnej liposukcji ultradźwiękowej. w porównaniu z innymi typami liposukcji zabieg ten jest wyjątkowo delikatny. Wszystko dzięki pneumatycznej głowicy LIPOMATIC, która wprowadza końcówkę kaniuli w unikalny ruch 3D, pozwalając na łagodniejsze oddzielenie tłuszczu od pozostałych tkanek, a także lepsze rozprowadzenie środka znieczulającego.

Mimo wielu zalet tego sposobu na wyszczuplanie ud należy pamiętać, że wiąże się on z dłuższym okresem przygotowań pacjenta, a jednocześnie wymaga pewnego czasu na rekonwalescencję.

Radiofrekwencja podskórna attiva – skuteczne i łagodne wyszczuplanie ud

Kolejna metoda wyszczuplania ud, choć również wymaga naruszenie ciągłości tkanki, jest łagodniejsza niż liposukcja. Zabieg attiva wykorzystuje bowiem zjawisko radiofrekwencji, dzięki czemu jest w stanie skutecznie rozbić tkankę tłuszczową. Jest to z pewnością rozwiązanie mniej inwazyjne, jego skuteczność zależeć będzie jednak od stopnia zaawansowania problemu oraz indywidualnych uwarunkowań, a także możliwości pacjenta. W przypadku głębszych problemów, aby uzyskać odpowiedni efekt już po 1-2 zabiegach najczęściej należy zadziałać na tkanki bardziej intensywnie. Wiąże się to z około 1-3 dniami rekonwalescencji. Jeśli pacjent nie może sobie na nią pozwolić, musi liczyć się z większą liczbą zabiegów lub mniej spektakularnymi efektami. Ogromną zaletą jest jednak jednoczesne działanie napinające skórę, co pozwala cieszyć się jej młodszym wyglądem.

Radiofrekwencja podskórna attiva to ciekawa alternatywa dla liposukcji, choć jej zastosowanie może wiązać się z dłuższą kuracją. Dodatkowo daje efekt odmłodzenia ciała.

Wyszczuplanie ud ultradźwiękami – przyjemnie i bezinwazyjnie

Preferujesz zabiegi, które nie naruszają ciągłości skóry, jednocześnie licząc się z tym, że zaledwie jedna sesja nie przyniesie spektakularnej poprawy? Możesz pomyśleć nad wyszczuplaniem ud za pomocą ultradźwięków. W Bieńkowscy Clinic wykonujemy je za pomocą urządzenia SCIZER. Zasada działania jest bardzo prosta. Lekarz przesuwa głowicę po odpowiednio przygotowanej skórze, co pozwala na rozgrzanie tkanek. Dzięki podniesieniu temperatury tłuszcz zostaje rozbity i naturalnie usunięty przez ciało, a skóra staje się przyjemnie napięta, gładka i wyraźnie odmłodzona. Zabieg pomaga również w radzeniu sobie z uporczywym cellulitem. Należy mieć jednak na uwadze, że dla odpowiedniego rezultatu konieczne będzie co najmniej kilka sesji.

Ultradźwięki to dobry wybór dla osób, które nie chcą poddawać się intensywnym zabiegom lub nie mogą pozwolić sobie na okres rekonwalescencji, a jednocześnie są zdecydowane poczekać na efekt wyszczuplania ud.

Wyszczuplanie ud masażem

Jedną z najprzyjemniejszych, ale jednocześnie najdłużej trwających metod wyszczuplania ud będzie endermologia, czyli tak zwany masaż próżniowy. Wykonywany jest on za pomocą specjalnej głowicy, która zasysa tkanki, a następnie masuje je dzięki obracającym się w środku rolkom. Zabieg jest bezbolesny, a dla wielu pacjentów nawet przyjemny. Doskonale radzi sobie też z cellulitem, dlatego najczęściej stosuje się go w celu wyszczuplania ud i pośladków. Dodatkowo wyraźnie podnosi sprężystość i jędrność skóry. Trzeba jednak pamiętać, że dla uzyskania odpowiednich efektów konieczne jest przynajmniej kilkanaście sesji. Procedura może też nie spełnić oczekiwań osób o wysokim poziomie tkanki tłuszczowej.

Endermologia to dobry wybór dla osób o niewielkim nadmiarze tkanki tłuszczowej, które chcą w przyjemny sposób poprawić ogólny wygląd ud.

Jak wybrać najlepszą metodę na wyszczuplanie ud? Pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Jak szybko pragniesz osiągnąć wymarzony rezultat? Jak zaawansowany jest Twój problem? Jaka cena za wyszczuplanie ud jest dla Ciebie odpowiednia? Należy również wziąć pod uwagę wiele innych czynników, jak choćby przeciwwskazania do poszczególnych procedur. Najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się na konsultacje w naszej klinice, podczas których nasi specjaliści z pewnością doradzą optymalne rozwiązanie.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-