Skip to main content

Jak usunąć cienie pod oczami, zabiegami medycyny estetycznej

Opis dla: Jak usunąć cienie pod oczami, zabiegami medycyny estetycznej

JAKIE SĄ RODZAJE CIENI POD OCZAMI?

Cienie naczyniowe charakteryzuje to, że przez zbyt cienką skórę właściwą prześwitują naczynka krwionośne, przez co są one widoczne. Jedynym sposobem zminimalizowania tego niechcianego efektu jest biorewitalizacja skóry, czyli jednoczesna poprawa jej gęstości oraz jakości. Przy okazji pozbywamy się zmarszczek, a nasza skóra staje się jędrniejsza i mniej wiotka.
Cienie barwnikowe powstają w wyniku nagromadzenia się ciemnego barwnika, który zwykle przebija się w naskórku powieki dolnej oraz tuż nad nią. Terapia wiąże się z przeprowadzaniem zabiegów rozjaśniających oraz stosowania różnego rodzaju dermokosmetyków, które mają za zadanie podtrzymanie uzyskanego po zabiegu efektu.

DLACZEGO POWSTAJĄ CIENIE POD OCZAMI?

Dokładna przyczyna powstawania cieni pod oczami nie jest do końca znana współczesnej medycynie. Czasami zdarza się, że sińce pojawiają się u niektórych osób już w dzieciństwie. Obwinia się za to uwarunkowania genetyczne, co jest w pełni od nas niezależne. Ciemne obwódki wokół oczu mogą być też objawem choroby nerek o nazwie owsica, która wiąże się zaburzeniem procesu usuwania toksyn z naszego organizmu. Zdarzają się przypadki alergii pokarmowych – nietolerancja niektórych grzybów wywołuje zmiany w postaci sińców pod dolnymi powiekami.

Jest jednak wiele czynników odpowiedzialnych za powstawanie cieni pod oczami, na które mamy wpływ, a wiążą się one w dużej mierze z naszym stylem życia.

 • Niedobór snu;
 • Permanentny stres i zmęczenie;
 • Nieodpowiednie odżywianie – brak witamin i minerałów;
 • Nadużywanie alkoholu i palenie papierosów;
 • Stosowanie niedozwolonych używek i substancji;
 • Odwodnienie.

 

DOMOWE SPOSOBY LIKWIDOWANIA CIENI POD OCZAMI

Stosując się do tych kilku, prostych porad możesz zmniejszyć widoczność cieni pod oczami.

 • Zdrowy sen – minimum 7-8 h regeneracji;
 • Zbilansowana dieta, która dostarczy organizmowi niezbędne składniki odżywcze, ważne jest żelazo;
 • Picie dużej ilości wody – przynajmniej 1,5 l dziennie pomoże usunąć toksyny z organizmu;
 • Mycie twarzy w zimnej wodzie – sprawi, że naczynia krwionośne zaczną się obkurczać, a sińce pod oczami widocznie się zmniejszą;
 • Kompresy z ogórka i czarnej herbaty;
 • Używanie kremów, bądź żelów zawierających arnikę – ekstrakt z tego zioła uszczelnia naczynia krwionośne i poprawia mikrokrążenie, a także likwiduje sińce.

Zabiegi medycyny estetycznej w walce z cieniami pod oczami

Likwidowanie cieni pod oczami to bardzo złożony proces, który trwa przynajmniej kilka tygodni. Lekarz dobiera odpowiedni do potrzeb pacjenta preparat, zwykle na bazie kwasu hialuronowego, którym wypełnia się tak zwane „doliny łez”. Uzyskany efekt rozjaśnienia i nawilżenia, sprawia, że delikatna skóra pod oczami jest bardziej elastyczna i rozświetlona, zaś zapadnięte okolice pod powiekami są ładnie skorygowane. Przykładem takiego zabiegu jest hydrobalans – zaawansowana i niezwykle skuteczna metoda rewitalizacji skóry.


 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-