Skip to main content

Usuwanie kolorowych tatuaży to już nie problem. Poznaj urządzenie, które pozwoli Ci pozbyć się kolorowych barwników

Opis dla: Usuwanie kolorowych tatuaży to już nie problem. Poznaj urządzenie, …

 

Jeszcze do niedawna ogromnym wyzwaniem dla specjalistów medycyny estetycznej pozostawało usuwanie czarnych tatuaży, nie wspominając już o kolorowych barwnikach, których całkowite usunięcie ze skóry było zadaniem praktycznie niemożliwym. Specjaliści nie dysponowali takimi urządzeniami, które byłyby w stanie całkowicie pozbawić pacjenta kolorowego tatuażu bez narażania go na szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dziś jednak wiele się w tej kwestii zmieniło – innowacyjne urządzenia laserowe pozwalają na usunięcie niemal każdego tatuażu, bez względu na jego rodzaj, wielkość czy kolor. Umożliwia to przede wszystkim najnowocześniejsza technologia pikosekundowa, z której w naszej klinice możecie skorzystać m.in. przy terapii Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano. W czym tkwi jej sekret? Tłumaczymy, dlaczego usuwanie kolorowych tatuaży jest dziś znacznie łatwiejsze.

Usuwanie tatuażu – kolor ma znaczenie

Jeżeli do tej pory myśleliśmy, że kolor tatuażu nie ma większego znaczenia podczas zabiegu jego usuwania, byliśmy w wielkim błędzie. I choć może się wydawać, że najłatwiejsze w usuwaniu są jasne tatuaże, to w rzeczywistości jest na odwrót – w trakcie laseroterapii najłatwiej będzie nam pozbyć się czarnego barwnika, natomiast zastosowany przy tatuażu barwnik biały, którego światło laserowe po prostu ,,nie zauważa”, zostanie na naszej skórze w stanie nienaruszonym.

Jeszcze do niedawna specjaliści medycyny estetycznej mieli dość duży problem z usuwaniem ze skóry tatuaży w kolorze zielonym, niebieskim, żółtym, czerwonym czy brązowym, jednak dzięki połączeniu dwóch innowacyjnych technologii w jednym laserze (pikosekundowej i nanosekundowej), dziś możemy skutecznie usunąć ze skóry praktycznie każdy barwnik. Najwyższa moc impulsu dostępnego w trzech długościach fali 532 nm, 670 nm i 1064 nm pozwala na idealne dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta, a tym samym kolorów zawartych w jego tatuażu. Laser skutecznie rozbija barwnik na mikrocząsteczki, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć. W odróżnieniu od starszych systemów laserowych, specjaliści mogą nie tyle co rozjaśnić, lecz całkowicie usunąć kolorowy tatuaż.

Zalety usuwania tatuażu laserem Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano

Skuteczne usuwanie tatuażu bez względu na kolor to nie jedyna zaleta, jaka charakteryzuje innowacyjne urządzenie Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że przy pomocy tego lasera możliwe jest przeprowadzenie w pełni bezpiecznego, szybkiego i niemal bezbolesnego zabiegu usuwania tatuażu. Ultrakrótka wiązka światła laserowego, będąca charakterystyczną cechą technologii pikosekundowej, wnika w głębokie warstwy skóry i rozbija barwnik na mikroelementy bez naruszania zewnętrznej warstwy skóry i narażania pacjenta na szereg niepożądanych skutków ubocznych. Kontakt światła laserowego ze skórą pacjenta jest na tyle krótki, że pozwala na przeprowadzenie zarówno szybkiego, jak i niemal bezbolesnego zabiegu. O maksymalnej redukcji odczuć bólowych pacjenta podczas zabiegu świadczy m.in. fakt, że w przed rozpoczęciem terapii nie jest wymagane zastosowanie specjalnego znieczulenia.

Nowoczesne lasery do usuwania tatuażu pozwalają na całkowite wywabienie niechcianego rysunku na ciele w bardzo szybki sposób. Procedura zabiegowa trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (dokładny czas jest uzależniony od wielkości tatuażu), zaś pierwsze efekty będą widoczne już po jednym przeprowadzonym zabiegu – w przeciągu kilkunastu dni od zakończenia zabiegu tatuaż ulegnie rozjaśnieniu. Oczywiście, dla uzyskania oczekiwanych rezultatów, a mianowicie usunięcia tatuażu w całości, niezbędne będzie kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Jednak w porównaniu ze starszymi systemami laserowymi, czarnego lub kolorowego tatuażu możemy pozbyć się nawet 2-3 razy szybciej.

Laser Cutera Enlighten Triplex Pico Nano w bienkowscy Clinic – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat laserowego usuwania kolorowych tatuaży.

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-