13.11.18 |
Regeneracja skóry

Usuwanie kolorowych tatuaży to już nie problem. Poznaj urządzenie, które pozwoli Ci pozbyć się kolorowych barwników

 

Jeszcze do niedawna ogromnym wyzwaniem dla specjalistów medycyny estetycznej pozostawało usuwanie czarnych tatuaży, nie wspominając już o kolorowych barwnikach, których całkowite usunięcie ze skóry było zadaniem praktycznie niemożliwym. Specjaliści nie dysponowali takimi urządzeniami, które byłyby w stanie całkowicie pozbawić pacjenta kolorowego tatuażu bez narażania go na szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dziś jednak wiele się w tej kwestii zmieniło – innowacyjne urządzenia laserowe pozwalają na usunięcie niemal każdego tatuażu, bez względu na jego rodzaj, wielkość czy kolor. Umożliwia to przede wszystkim najnowocześniejsza technologia pikosekundowa, z której w naszej klinice możecie skorzystać m.in. przy terapii Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano. W czym tkwi jej sekret? Tłumaczymy, dlaczego usuwanie kolorowych tatuaży jest dziś znacznie łatwiejsze.

Usuwanie tatuażu – kolor ma znaczenie

Jeżeli do tej pory myśleliśmy, że kolor tatuażu nie ma większego znaczenia podczas zabiegu jego usuwania, byliśmy w wielkim błędzie. I choć może się wydawać, że najłatwiejsze w usuwaniu są jasne tatuaże, to w rzeczywistości jest na odwrót – w trakcie laseroterapii najłatwiej będzie nam pozbyć się czarnego barwnika, natomiast zastosowany przy tatuażu barwnik biały, którego światło laserowe po prostu ,,nie zauważa”, zostanie na naszej skórze w stanie nienaruszonym.

Jeszcze do niedawna specjaliści medycyny estetycznej mieli dość duży problem z usuwaniem ze skóry tatuaży w kolorze zielonym, niebieskim, żółtym, czerwonym czy brązowym, jednak dzięki połączeniu dwóch innowacyjnych technologii w jednym laserze (pikosekundowej i nanosekundowej), dziś możemy skutecznie usunąć ze skóry praktycznie każdy barwnik. Najwyższa moc impulsu dostępnego w trzech długościach fali 532 nm, 670 nm i 1064 nm pozwala na idealne dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta, a tym samym kolorów zawartych w jego tatuażu. Laser skutecznie rozbija barwnik na mikrocząsteczki, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć. W odróżnieniu od starszych systemów laserowych, specjaliści mogą nie tyle co rozjaśnić, lecz całkowicie usunąć kolorowy tatuaż.

Zalety usuwania tatuażu laserem Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano

Skuteczne usuwanie tatuażu bez względu na kolor to nie jedyna zaleta, jaka charakteryzuje innowacyjne urządzenie Cutera Enlighten Triplex Pico + Nano. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że przy pomocy tego lasera możliwe jest przeprowadzenie w pełni bezpiecznego, szybkiego i niemal bezbolesnego zabiegu usuwania tatuażu. Ultrakrótka wiązka światła laserowego, będąca charakterystyczną cechą technologii pikosekundowej, wnika w głębokie warstwy skóry i rozbija barwnik na mikroelementy bez naruszania zewnętrznej warstwy skóry i narażania pacjenta na szereg niepożądanych skutków ubocznych. Kontakt światła laserowego ze skórą pacjenta jest na tyle krótki, że pozwala na przeprowadzenie zarówno szybkiego, jak i niemal bezbolesnego zabiegu. O maksymalnej redukcji odczuć bólowych pacjenta podczas zabiegu świadczy m.in. fakt, że w przed rozpoczęciem terapii nie jest wymagane zastosowanie specjalnego znieczulenia.

Nowoczesne lasery do usuwania tatuażu pozwalają na całkowite wywabienie niechcianego rysunku na ciele w bardzo szybki sposób. Procedura zabiegowa trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (dokładny czas jest uzależniony od wielkości tatuażu), zaś pierwsze efekty będą widoczne już po jednym przeprowadzonym zabiegu – w przeciągu kilkunastu dni od zakończenia zabiegu tatuaż ulegnie rozjaśnieniu. Oczywiście, dla uzyskania oczekiwanych rezultatów, a mianowicie usunięcia tatuażu w całości, niezbędne będzie kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Jednak w porównaniu ze starszymi systemami laserowymi, czarnego lub kolorowego tatuażu możemy pozbyć się nawet 2-3 razy szybciej.

Laser Cutera Enlighten Triplex Pico Nano w Bienkowscy Clinic – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat laserowego usuwania kolorowych tatuaży.