Skip to main content

Usuwanie rozstępów zabiegami medycyny estetycznej

Opis dla: Usuwanie rozstępów zabiegami medycyny estetycznej

Rozstępy to rodzaj blizn, które powstają na skutek rozerwania głębokich warstw skóry. Przypominają wrzecionowate pręgi i z czasem zmieniają swój kolor z różowo-bordowego na blady (mleczny). Występują u osób w różnym wieku, niezależnie od płci. Najczęstsze przyczyny pojawienia się rozstępów to ciąża, szybkie przybieranie masy ciała w okresie nastoletnim oraz szybki przyrost masy mięśniowej podczas treningów siłowych. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia łatwe i skuteczne leczenie blizn i rozstępów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy artykuł.

Usuwanie rozstępów – laseroterapia

Laseroterapia jest najskuteczniejszą ze stosowanych obecnie metod leczenia zmian skórnych. W zależności od tego, jakie są potrzeby i oczekiwania danego pacjenta, urządzenia medyczne wykorzystywane podczas zabiegu mogą wykorzystywać wiązki świetlne o różnej długości. W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy usuwanie rozstępów odbywa się m.in. przy użyciu nowoczesnego lasera Laser pikosekundowy Triplex PICO.

Urządzenie jest wielofunkcyjne i pozwala na bardzo precyzyjną pracę. Emituje wiązki laserowe o trzech długościach (532nm, 670nm i 1064nm), dzięki czemu może docierać do zmian skórnych położonych na różnych głębokościach. Laser pikosekundowy może być stosowany w trybie lasera frakcyjnego lub klasycznego oraz w trybie nanosekundowym lub pikosekundowym. Oprócz blizn i rozstępów redukuje również takie problemy skórne, jak zmarszczki, przebarwienia czy melasma.

Laserowe usuwanie blizn jest metodą nieinwazyjną, bezpieczną i praktycznie bezbolesną. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i ukłucia wiązek światła, jednak efekt ten jest łagodzony przez podmuchy zimnego powietrza. Ważnym elementem rekonwalescencji jest stosowanie zaleconych przez specjalistę dermokosmetyków i unikanie promieniowania UV. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów warto też stosować terapię uzupełniającą.

Usuwanie blizn i rozstępów – zabiegi uzupełniające

Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to zabieg iniekcyjny, czyli polegający na ostrzykiwaniu tkanek. Preparat, który wykorzystuje się do jego przeprowadzenia, jest pozyskiwany z krwi obwodowej samego pacjenta. Zawarte w niej czynniki wzrostu mają działanie regenerujące i pobudzają organizm do przyspieszonej wymiany komórkowej.

Osocze bogatopłytkowe, zastosowane na obszar pokryty bliznami czy rozstępami, powoduje szybką, wielokrotną wymianę naskórka. Dzięki temu nieestetyczne ślady stopniowo stają się coraz mniej widoczne. Procedura trwa od 20 do 60 minut, w zależności od rozległości miejsca zabiegowego. Zaleca się przeprowadzenie co najmniej 4 sesji w 3- lub 4-tygodniowych odstępach czasowych. Dokładny plan pracy jest ustalany przez specjalistę indywidualnie dla każdego pacjenta.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Zalecenia pozabiegowe obejmują przede wszystkim unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego oraz ekspozycji na promienie UV.

Lipomasaż

Pośrednią przyczyną pojawiania się na skórze rozstępów (ale także cellulitu i innych nieestetycznych zmian) jest niedostateczna elastyczność tkanek. Aby ją poprawić, jednocześnie ujędrniając skórę i poprawiając jej mikrokrążenie, warto skorzystać z lipomasażu.

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Polega na przesuwaniu po skórze (ubranej w kostium endermowear) specjalistycznej głowicy LPG, która ma wbudowane dwie wyprofilowane rolki. Rolki poruszają się wokół własnej osi, a urządzenie jednocześnie wytwarza podciśnienie. Oddziaływanie obu tych czynników na skórę ma na nią korzystny wpływ.

Lipomasaż przyczynia się do zmetabolizowania nadmiaru tkanki tłuszczowej i wyrównania powierzchni skóry. Zmniejsza widoczność blizn i zwłóknień (także rozstępów), pomaga walczyć z obrzękami kończyn i stanami zapalnymi tkanek. Działa kojąco na bóle mięśniowe i stawowe, pomaga oczyścić organizm ze zbędnych substancji i poprawić jego wydolność.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-