Skip to main content

Wolumetria twarzy – polecane zabiegi estetyczne

Opis dla: Wolumetria twarzy – polecane zabiegi estetyczne

Obecnie wiele osób nie przywiązuje już tak dużej uwagi do panujących kanonów piękna – indywidualność ma najwięcej uroku i warto lubić swoje odbicie w lustrze za każdy drobny szczegół, który wyróżnia nas od innych. Nie musimy jednak zaakceptować przedwczesnych oznak starzenia i niedoskonałości, które wywołują kompleksy. Sprzymierzeńcem w poprawie wyglądu jest wolumetria twarzy. Poznaj tę metodę i sprawdź, jak za jej pomocą można podkreślić atuty i zamaskować mankamenty urody!

Wolumetria – co oznacza to określenie? 

Słowo ,,wolumen” oznacza m.in. ,,wielkość”. W kwestii medycyny estetycznej pochodząca od tego słowa wolumetria jest zabiegiem, a raczej różnego rodzaju metodami, których celem jest zwiększenie objętości obszaru zabiegowego. Zgodnie z kluczową nazwą, wolumetria ma na celu korekcję objętości, wyglądu, czy kształtu tkanek na różnych obszarach ciała. Na tym jednak nie koniec, ponieważ objętość nie jest kluczowym wyznacznikiem piękna. Skóra powinna być też mocno nawilżona, pełna blasku, pozbawiona przebarwień i nierówności. Nowoczesna wolumetria twarzy dba o wszystkie wymienione aspekty, a nawet więcej!

Jaki jest cel wolumetrii twarzy? 

Za pomocą zabiegów wolumetrycznych można zredukować i usunąć wiele niedoskonałości, a także podkreślić atuty. Większość z nas nie może pochwalić się idealnymi proporcjami twarzy. Częstymi problemami są głównie:

  • różnego rodzaju asymetrie (warg, żuchwy, nosa);
  • utrata naturalnego owalu twarzy (opadające policzki, podbródek, powieki);
  • spadek napięcia i jędrności tkanek;
  • zmarszczki mimiczne i głębsze bruzdy.

Celem wolumetrii twarzy jest wypełnienie obszaru zabiegowego specjalnym preparatem przeznaczonym do podania za pomocą iniekcji. Jego rodzaj i gęstość dobiera się indywidualnie. W zależności od potrzeb możliwe jest przywrócenie naturalnych kształtów twarzy, a w razie potrzeby także pewna zmiana jej rysów, np. poprzez uwydatnienie kości policzkowych czy linii żuchwy.

Jak wygląda wolumetria twarzy kwasem hialuronowym?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem o niskiej inwazyjności. Wymaga wykonania jedynie bardzo drobnych nakłuć za pomocą cienkiej igły. Jest to zabieg bezbolesny, ale możliwe jest odczuwanie dyskomfortu związanego z nakłuciami oraz uczucia rozpierania tkanek w trakcie wstrzykiwania wypełniacza. W przypadku osób z niską tolerancją bólu można zastosować znieczulenie miejscowe.

W trakcie procedury specjalista wprowadza odpowiednio wybrany preparat w partię twarzy, która wymaga poprawy. Ilość zastosowanej substancji jest sprawą indywidualną i zależy od kondycji skóry, rodzaju niedoskonałości, jaką chcemy zredukować czy oczekiwań względem rezultatów.

Preparat wprowadzany jest w głębsze tkanki, dzięki czemu zabieg pozwala na redukcję nawet dużych ubytków. Wypełniacz zastępuje elementy utracone w wyniku procesów starzenia lub wypadku, zapewniając skórze podporę. Po podaniu preparatu lekarz wykonuje delikatny masaż w celu jego rozprowadzenia.

W okolicy nakłuć mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia i zasinienia, które jednak szybko ustępują. Ewentualne ślady można z łatwością zamaskować makijażem. Wolumetria twarzy nie wymaga rekonwalescencji. Konieczne jest natomiast odpowiednia pielęgnacja obszaru zabiegowego, m.in. unikanie jego dotykania przez pewien czas. O wszystkich szczegółach lekarz informuje już podczas konsultacji.

Wolumetria twarzy w walce z oznakami starzenia  

Z wolumetrii twarzy najczęściej korzystają osoby, które w krótkim czasie chcą zredukować widoczne objawy starzenia się skóry. Efekty po podaniu preparatu z kwasem hialuronowym pojawiają się praktycznie od razu po zabiegu. Ponieważ substancja ta jest odpowiednikiem kwasu hialuronowego występującego naturalnie w tkankach, zapewnia skórze także długotrwałe nawilżenie i stymuluje ją. Dzięki temu rezultaty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Problemy, z jakimi możemy się uporać za pomocą wolumetrii twarzy to m.in. opadające policzki i powieki, zagłębienia w okolicy skroni, czy wiotka skóra na linii żuchwy. Niedoskonałości takie sprawiają, że wyglądamy na smutnych, przygnębionych i starszych. Zabieg wolumetryczny służy do wypełniania zmarszczek i bruzd, np. doliny łez czy lwiej zmarszczki.

Jeśli interesuje Cię wolumetria twarzy, zachęcamy do ustalenia terminu wizyty w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-