• Bydgoszcz

Miasto: Bydgoszcz

dr Ilona Wnuk-Bieńkowska

Doktor Ilona Wnuk-Bieńkowska jest dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej. Jest współtwórcą i założycielem Bieńkowscy Clinic® w Bydgoszczy i Częstochowie. Wspólnie z dr. Marcinem Bieńkowskim zarządza i kieruje pracą personelu medycznego Bieńkowscy Clinic®.

Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska jest absolwentem Akademii Medycznej w Wrocławiu. Ponadto ukończyła renomowaną Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim w Warszawie, a także Podyplomową Szkołę Kosmetologii Lekarskiej w Krakowie. Jest członkiem prestiżowych organizacji medycznych: Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim (PSME), Polskiego Towarzystwo Mezoterapii (PTME), Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), Światowego Towarzystwa Medycyny Anti Aging (WOSAAM). Uczestniczy w najważniejszych krajowych i światowych kongresach, konferencjach, kursach i workshopach z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii.

dr n. med. Marcin Bieńkowski

Dr n. med. Marcin Bieńkowski jest współtwórcą i założycielem Bieńkowscy Clinic® w Bydgoszczy i Częstochowie. Wspólnie z dr Iloną Wnuk-Bieńkowską zarządza i kieruje pracą personelu medycznego Bieńkowscy Clinic®.

Od 2001 roku zajmuje się medycyną estetyczną. Od 2003 do 2006 roku prowadził gabinet medycyny estetycznej i anti-aging w Centrum Medycznym Bieńkowski – Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej w Bydgoszczy. W kwietniu 2006 roku dr Marcin Bieńkowski utworzył odrębną klinikę Esteticmed.pl® zajmującą się medycyną estetyczną i anti-aging, dermatochirurgią oraz laseroterapią.

Dr. n. med. Marcin Bieńkowski jest autorem/współautorem prac naukowych i artykułów ogłoszonych drukiem. Kilka razy w roku uczestniczy w konferencjach, kongresach i kursach w kraju i zagranicą, pogłębiając doświadczenia zarówno w dziedzinie medycyny estetycznej, jak i chirurgii.

Jest członkiem organizacji medycznych: Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Antyi Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim (PSME), Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego (PTCh), Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), Światowego Towarzystwa Medycyny Anti Aging (WOSAAM).

Zdobyte doświadczenia kliniczne dr n. med. Marcin Bieńkowski wymienia i pogłębia w klinikach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na świecie, m.in. w brazylijskiej klinice doktora Romulo Mene’ w Rio de Janeiro, w Akademikliniken – największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Europie – Profesora Per Heden’a w Sztokholmie, w klinice dr Javiera Beuta oraz na kursach Masterclass firmy QMED® w Uppsala w Szwecji. Dr n. med. Marcin Bieńkowski od 2007 roku jest międzynarodowym trenerem Restylane® MasterClass® szwedzkiej firmy QMED® – światowego pioniera i lidera na rynku medycyny estetycznej. W styczniu 2008 roku dr n. med. Marcin Bieńkowski brał udział w pierwszym w Polsce zabiegu nieinwazyjnego powiększania piersi z użyciem preparatu nowego kwasu hialuronowego w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Wiesława Bieńkowskiego w Bydgoszczy.

dr n. med. Jacek Skórczewski

Dr n. med. Jacek Skórczewski, ekspert w dziedzinie korekcji zmian poporodowych, wrodzonych i nabytych zaburzeń anatomicznych oraz asymetrii i przerostu kobiecych narządów płciowych zewnętrznych.

Dr Jacek Skórczewski wykonuje pełen zakres zabiegów chirurgii intymnej oraz ginekologii estetycznej, w tym m. in. wysiłkowego nietrzymania moczu. Panel zabiegów ginekologicznych wykonywanych w Bieńkowscy Clinic® obejmuje zarówno procedury chirurgii plastycznej i radiochirurgii (pelleve®) zewnętrznych narządów płciowych – tzw. chirurgii intymnej, jak i procedury laserowe, m. in. MonaLisa Touch®, pozwalające na bezpieczną i skuteczną regenerację i rewitalizację śluzówki i obkurczenie błony mięśniowej pochwy, zarówno w zakresie zmian poporodowych, jak i związanych ze starzeniem się i wiotczeniem tego narządu.

dr Andrzej Koczorowski

Lekarz Andrzej Koczorowski, specjalista chirurgii ogólnej, absolwent Wydziału lekarskiego Collegium Medicum, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Swoje kwalifikacje oraz umiejętności zdobył pracując w oddziałach chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyń. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, kongresach, pogłębiając doświadczenia zarówno w dziedzinie medycyny estetycznej, jak i chirurgii ogólnej oraz plastycznej.

Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich.

dr Grzegorz Gradzewicz

Dr Grzegorz Gradzewicz, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, zajmuje się laserowym leczeniem blizn, rozstępów, teleangiektazji oraz innych zmian naczyniowych, usuwaniem tatuaży. Wykonuje zabiegi z zakresu dermatochirurgii, medycyny przeciwstarzeniowej i naprawczej oraz zabiegi chirurgiczne, takie jak liposukcja, leczenie przerostu gruczołu sutkowego i przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Prowadzi kompleksowe terapie włosów, poprzedzone diagnostyką i analizą trichoskopową skóry głowy.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w krajowych oraz zagranicznych kursach i szkoleniach.

 

 

lek. Maciej Grzelak

W klinice zajmuję się terapią łysienia, w szczególności chirurgią odtwórczą włosów. Pracuję z użyciem metody FUE, która w chwili obecnej jest jedna z najbardziej zaawansowanych i dających najlepsze efekty metod.
Poza kliniką jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z Chirurgii Ogólnej. Czas poza pracą przeznaczam na aktywność sportową- jestem wielokrotnym medalistą i aktualnym V-ce mistrzem Polski w brazylijskim jiujitsu.
Kiedy nie pracuję i nie trenuję to podróżuję po trudno dostępnych regionach swiata… ucząc Jiujitsu.

dr Kinga Bielik

dr Kinga Bielik jest absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach stale poszerza swoją wiedzę z zakresu dermatologii, dermatochirurgii i medycyny estetycznej. Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Czas wolny od pracy stara się spędzać aktywnie ćwicząc na siłowni lub grając w squasha. Nie wyobraża sobie zimy bez jazdy na nartach, latem z kolei częściej wybiera morze niż góry. Gdyby nie została lekarzem jej życie zawodowe pewnie byłoby związane z tańcem, który towarzyszył jej przez wiele lat.

mgr Mirosława Kuś

Magister pielęgniarstwa, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy. W Bieńkowscy Clinic® pełni funkcję dyrektora do spraw medycznych. Ukończyła certyfikowany kurs trychologiczny, zdobywając uprawnienia analityka – diagnosty.
W klinice asystuje do zabiegów chirurgicznych, dermatochirurgicznych, wykonuje zabiegi z zakresu laseroterapii, radiofrekwencji, ultradźwięków. Ciagle podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach oraz szkoleniach. Jej marzeniem jest ukończenie specjalizacji  z zakresu pielęgniarstwa operacyjnego.

W Bieńkowscy Clinic® zajmuje się pacjentami, dba o ich komfort przed i po zabiegach. Jest osobą spokojną oraz empatyczną. Ceni sobie w pracy zgrany zespół oraz możliwość rozwoju.

Po pracy uwielbia spędzać czas z bliskimi i eksperymentować w kuchni.


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-