Skip to main content

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – wszystko o najbardziej naturalnym zabiegu medycyny estetycznej

Opis dla: Zabieg osoczem bogatopłytkowym – wszystko o najbardziej natur…

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest jedną z najlepiej udokumentowanych metod leczenia w medycynie estetycznej. Udowodniona naukowo została nie tylko jej wysoka skuteczność w zakresie poprawy wyglądu skóry i odmładzania twarzy, lecz także leczenia łysienia czy urazów ortopedycznych. To jeden z powodów, dla których coraz więcej osób chce korzystać z zabiegów osoczem bogatopłytkowym. Co powinniśmy wiedzieć na temat tej metody, zanim poddamy się terapii osoczem bogatopłytkowym? Poniżej zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na ten temat!

W czym tkwi sekret osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe jest stężoną zawiesiną autologicznych płytek krwi w stosunkowo małej objętości samego osocza. Osocze jest bogatym źródłem komórek i czynników wzrostu, które stymulują inne komórki do podziału i pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Komórki te wykorzystuje się do odnowy biologicznej tkanek, a tym samym do poprawy wyglądu skóry twarzy, leczenia problemu łysienia czy urazów ortopedycznych. Zawarte w osoczu czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, które biorą udział w procesach regeneracji skóry. Po wstrzyknięciu osocza w skórę powstają też nowe naczynia krwionośne, które odpowiadają za odpowiednie dotlenienie i odżywienie komórek skóry.

Jakość osocza bogatopłytkowego ma znaczenie

W związku z tym, że osocze bogatopłytkowe jest materiałem pobieranym bezpośrednio od pacjenta, bardzo duże znaczenie dla jego jakości ma prowadzony przez niego na co dzień tryb życia. Im zdrowsza dieta i bardziej higieniczny tryb życia (uwzględniający także regularną aktywność fizyczną), tym lepsza jakość naszej krwi i bardziej spektakularne efekty przeprowadzonej terapii.  

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – zabieg dla alergików i wrażliwców

Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym to jeden z niewielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej polecany osobom ze skórą wrażliwą, alergiczną czy atopową. Podanie pacjentowi jego własnego osocza bogatopłytkowego nie wywołuje w organizmie żadnej odpowiedzi obronnej, ponieważ podczas zabiegu nie zostaje wprowadzona obca substancja. Zabieg osoczem bogatopłytkowym to tym samym jedna z bezpieczniejszych terapii, przy której nie istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i podrażnień. Warto zaznaczyć, że zabieg nazywany jest także Autologiczną Odnową Komórkową, ponieważ regeneracja komórek skóry zachodzi w wyniku działania własnych czynników wzrostu i substancji przeciwzapalnych.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – efekty leczenia

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, zastosowany w celu odmłodzenia skóry twarzy, przynosi widoczny efekt spłycenia zmarszczek, odświeżenia cery i poprawy jej kolorytu. Skóra staje się bardziej gładka, elastyczna i promienna, co daje nam jak najbardziej naturalny efekt odmłodzenia. Decydując się na zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym na skórze głowy, możemy spodziewać się efektu zahamowania procesu wypadania włosów i pobudzenia cebulek włosów do wytwarzania nowych kosmyków.  

Nowym kierunkiem w medycynie estetycznej jest tzw. ortopedia regeneracyjna, której głównym celem jest odbudowa uszkodzonych tkanek. Leczenie urazów ortopedycznych przy pomocy osocza bogatopłytkowego staje się coraz bardziej powszechną terapią, dostępną nie tylko dla sportowców. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych zabiegów ortopedycznych i ratunek dla mięśni, ścięgien czy stawów. W ten sposób coraz częściej leczy się łokieć tenisisty, ostrogę piętową czy uszkodzenie chrząstki w wyniku zbyt długiego siedzenia.

Osocze bogatopłytkowe w Bienkowscy Clinic – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zabiegu. 

 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-