Skip to main content
Zacznij nowy rok cerą bez przebarwień

Zacznij nowy rok cerą bez przebarwień

Opis dla: Zacznij nowy rok cerą bez przebarwień

Nowy rok jest dla każdego z nas początkiem czegoś nowego. Wiąże się z nowymi postanowieniami, świeżym nastawieniem i pozytywnymi myślami. Na dobre samopoczucie ma wpływ także nasz wygląd – im czujemy się ze sobą lepiej, im bardziej jestesmy zadowoleni ze swojego wyglądu, tym łatwiej nam odnosić sukcesy i czerpać radość z codzienności. Jeżeli to przebarwienia na ciele czy twarzy są naszą zmorą, należy wziąć pod uwagę sposoby ich leczenia i zniwelowania. W tym z pewnością pomogą zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną.

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień i jak je leczyć?

Przebarwienia to nieregularne, ciemne plamy, które powstają pod wpływem nieodpowiedniego funkcjonowania melanocytów, odpowiadających za produkcję barwnika skóry – melaniny. Zazwyczaj powstają przez nadmiar ekspozycji na słońce, najczęściej na skórze twarzy, dłoni, dekolcie, ramion czy łydek. Na występowanie przebarwień mają również wpływ zmiany hormonalne, np. podczas ciąży, w okresie menopauzy czy w trakcie przyjmowania doustnej antykoncepcji, a także choroby wątroby, niedoczynność tarczycy lub nadnerczy. Mogą powstać też pod wpływem różnych substancji fotoalergizujących czy fitotoksycznych obecnych w lekach, perfumach i kosmetykach.

Bardzo trudno pozbyć się przebarwień domowymi sposobami, dlatego tak istotna jest wizyta u dermatologa. Lekarz z pewnością odpowiednio dobierze terapię dostosowaną do typu przebarwienia i głębokości, na jakiej występuje. Zazwyczaj poleca się połączenie stosowania kremów rozjaśniających z bardziej skutecznymi zabiegami z dziedziny dermatologii estetycznej. Wśród najbardziej polecanych zabiegów na problem przebarwień poleca się peelingi chemiczne i kawitacyjne, mikrodermabrazję, a przy bardziej zaawansowanym typie – leczenie laserowe.

Zabiegi w Bieńkowscy Clinic

W Bieńkowscy Clinic mamy bogatą ofertę zabiegów, dzięki którym można skutecznie zniwelować zarówno przebarwienia, jak i rumień, trądzik, rozszerzone pory i efekty fotostarzenia skóry. W przypadku przebarwień nasi lekarze najbardziej polecają:

  • peeling chemiczny – terapia, która polega na intensywnym złuszczaniu naskórka, co prowadzi do głębokiego oczyszczania skóry i niwelowania jej defektów. To bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, w trakcie którego, po dokładnym oczyszczeniu i przygotowaniu, aplikuje się na skórę peeling chemiczny z bogatymi substancjami aktywnymi, pod wpływem których dochodzi do ujednolicenia kolorytu skóry, a także odbudowy jej prawidłowej struktury dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny;
  • Laser Cutera ENLIGHTEN TRIPLEX PICO GENESIS – terapia laserowa, która wykorzystuje najnowszy system laserowy klasy PREMIUM. Jej efektywność polega na połączeniu funkcji trzech różnych laserów. Po 1. ma najszerszy zakres parametrów: moc impulsu dostępnego w trzech długościach fali, a po 2. możliwość pracy w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym w technologii piko- i nanosekundowej. Terapia dedykowana jest osobom o wszystkich typach przebarwień;
  • Laser Laser frakcyjny DUAL – to laser frakcyjny najnowszej generacji, którego działanie polega na wypuszczaniu impulsów światła i fal o długości 1550 nm i 1927 nm oraz wytworzeniu mikrouszkodzeń termicznych w skórze, co prowadzi do intensywnych procesów regeneracyjnych. Celem terapii laserem Laser frakcyjny DUAL jest przede wszystkim redukcja przebarwień, a także różnego rodzaju niedoskonałości i defektów skórnych ciała oraz twarzy, a w tym: rozszerzonych porów, blizn, rozstępów i objawów procesu starzenia skóry.
Jeżeli chcesz powitać nowy rok z piękną cerą bez przebarwień, zapraszamy do umówienia się na wizytę i skorzystania z tych lub innych zabiegów w naszej klinice! Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nas osobiście w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-