Skip to main content

Malformacja kapilarna – przyczyny, objawy, leczenie

Malformacja kapilarna to jeden z rodzajów malformacji naczyniowych, objawiający się zmianami na skórze głowy i szyi, a czasem na błonach śluzowych. Zmiany powiększają się wraz ze wzrostem ciała i nie zanikają samoistnie.

Malformacja kapilarna – objawy, zdjęcia

Malformacja kapilarna, zwana również włosowatą, to nienowotworowa zmiana skóry, lokalizująca się najczęściej w obrębie skóry głowy i szyi, a w niektórych przypadkach na błonach śluzowych. Charakteryzuje się intensywną czerwoną barwą i może zajmować niewielką bądź znaczną część twarzy. Rzadko powoduje dodatkowe dolegliwości zdrowotne.

Malformacja kapilarna – przyczyny

Podobnie jak w przypadku pozostałych malformacji, nie ustalono przyczyn powstawania malformacji kapilarnych. Należą do rzadkich wad rozwoju naczyń, które tworzą się w życiu płodowym, zazwyczaj między 4 a 19 tygodniem. Malformacja kapilarna może ujawniać się w różnym wieku, a ujawniona zmiana powiększa się wraz ze wzrostem organizmu, nie zanika samoistnie.

Sprawdź na forum metody leczenia polecane przez ekspertów Bieńkowscy Clinic

Malformacja kapilarna usuwana jest zazwyczaj za pomocą laseroterapii. Zmiany skutecznie usuwa precyzyjny laser Laser Nd:YAG, a ich usunięcie znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjenta.

Leczenie malformacji kapilarnych laser Laser Nd:YAG


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-