Skip to main content

Malformacja mieszana – przyczyny, objawy, leczenie

Malformacja mieszana należy do jednego z typów malformacji naczyniowych, czyli wrodzonych wad rozwoju budowy naczyń. Tego rodzaju malformacje wchodzą w skład zespołów chorobowych, takich jak zespół Sturge-Webera, Parksa i webera, Salomona, Proteusza, Rileya i Smitha, Beana, Maffuciego i Kasta. Podobnie jak pozostałe malformacje naczyniowe nie zanika samoistnie i wymaga leczenia.

Malformacja mieszana – objawy, zdjęcia

Malformacje mieszane charakteryzują się objawami występującymi w przypadku różnego rodzaju zespołów chorobowych, jak np. zespół Sturge-Webera – płaskimi zmianami na twarzy i w okolicach szyi i może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Malformacja mieszana – przyczyny

Podobnie jak w pozostałych rodzajach malformacji naczyniowych, nieznane są przyczyny powstawania zmian. Udowodniono genetyczne podłoże malformacji mieszanych, a także fakt ich powstawania w pierwszych tygodniach życia płodowego. Malformacja mieszana ujawnia się w różnym wieku, w zależności od budowy, lokalizacji i wielkości.

Zapytaj na forum specjalistów Bieńkowscy Clinic o metody leczenia malformacji mieszanych

W zależności od budowy i lokalizacji malformacje mieszane leczy się farmakologicznie, laserowo lub operacyjnie. W wielu przypadkach bardzo dobre efekty daje laser naczyniowy Cutera Excel V+.

Leczenie malformacji mieszanych laser Cutera Excel V+


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-